Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ergin61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 171,556

L 200 mü navara mı

• Kullanılan toplam oy
    205
Ynt: Mitsubishi L200 Ciddi Düşünülecek Bir Makina

gültekin ncap test resimlerini yeni gördüm bence sen o navarayı sat yada etrafına boylu boyunca çelik kuşak at:smiley:

Etiketler

Jeepcj7' Alıntı:
navara l200
403Nm /2053kg 314Nm / 1890kg
0,19 Nm/kg 0,16 Nm/kg

171hp/2053kg 136hp/1890kg
0,08 hp/kg 0,07 hp /kg

L200'ü savunayım hemen. :smiley:
Kit ilavesi ile bu değerler 167 Hp ve 384 Nm/Kg oluyor.

Gultekin geliyor haftaya birşeyler.... 2 alternatif var..ptesi karar verip harekete geçicem.....
33" ler cidden vespa lastiği gibi durdu :(

navaraextreme' Alıntı:
ben bbc nin top gear testini izledim kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim link veremiyorum gene kapamışlar you tube u :smiley:

Orkun abi sende şu senin cj de bisiklet lastiği gibi duran 33 ler yerine bi 40 yada 44 falan tak artık :smiley:

ercumentoflas' Alıntı:
gültekin ncap test resimlerini yeni gördüm bence sen o navarayı sat yada etrafına boylu boyunca çelik kuşak at:smiley:

abi benim arkada 150 kg ağırlığında dökme demir var şaseleri birbirine bağlayan

öndede en ince yeri 4 mm saç orta kısmı ise 4 + 5 + 4 + 4 toplam 1.7 cm kalınlığında + takviyeler saç tamponum var :smiley:

e bide normalden şaselerim yüksekte kaldığı için birkaç jip ve kamyon gurubu hariç allah korusun bir kazada diğer araçların şasesine değil zayıfyeri olan kaportasına vuracağımı tahmin ediyorum onun içinde daha dikkatli ve yavaş kullanıyorum :smiley:

bende uzun bir süre navara almayı kafaya takmıştım ama L 2oo daha mantıklı gelmeye başladı , navarada diff kilit olmaması ve iriliği dezavantaj oluşturuyor birde yılların dakar şampiyonu mitsubhi ,yalnız kafama takılan aks kırılma olayını Orkun bey den değerlendirmesini istiyorum bizim cj lerde bile kıramadığımız akslar daha mı güçlü

Tarıkcım illaki CJ'in aksı daha kuvvetlidir...belki lab. testinde L200 ve/veya Navara'nın aksı daha iyi çıkabilir sonuçta aralarında 20sene teknoloji farkı var ama CJ'de herşey gereksiz kuvvetli, üstelik CJ ikisindende hafif ve motor devirsiz ... Birde pick up ların önde bağımsız süspansiyon var bizde sabit dingil var... asfaltta onlar luks ama ABD de araziye girenler Silveradoların bile öndeki bağımsız süspansiyon sistemini söküp sabit dingil koyuyorlar. Tabii CJ de kullandığın akslar ABD veya sonradan değişti ise Meksika malı...

Navara Made in Spain
L200 Made in Thailand
Hi-Lux Made in South Africa

Artık global tedarik sistemleri yüzünden asyadan bir sürü parça alınıyor. Akslar nerden geliyor, dingillerden nerden geliyor kim bilir... Ama Japonya olmadığı kesin :smiley:

Bana hangi pick-up dersen Hi-lux derim, dedesine bak torununu al şeklinde ( hatta kardeşlerine bak tacoma, tundra)... bence arazi aracı almadan önce DNA sına kesinlikle bakmak lazım ;D sen CJ den vazgeçme...

cj ilk göz ağrım öyle bir kazıktan pardon efsaneden nasıl vazgeçerim ,ama ikinci bir arazi taşıtı şart birde bu sene goodyear cup ve baja yarışları için cj yi yarış formatına göre dizayn ettim ,gezi ve hafif off road için l 200 almaya karar verdim inşallah haftaya alıcam ve ilk iş ona mxxis 31 11 15 leri takıcam şimdiden heyecnlanmaya başladım

Tarık 31'' lastik az gelmeyecek mi? Sonuçta karpuzların ve yürür düzenini bilmiyorum L 200'ün ama sanki takılır gibi geliyor derin kanallarda.
Tabii ki yükseltme kiti olmadan daha büyük lastik takılamıyor olabilir araca o ayrı. Bir de 2007 model lacivert yükseltme ve lastik olan bir Hi-lux var Düzce'den Sahibinden'de bakabilirsin.

4x4 pick up ların vergileri ne kadar? 4x2 leri ağırlığa göre hesaplıyorlar, 4x4 ler arazi taşıtı motor hacmine göre mi?

Orkun burada kriter aracın tipi,

Ruhsatta arazi taşıtı yazıyorsa, binek araçları ile aynı kategoriye girer ve motor hacmine göre vergi alınır.
Ruhsatta kamyon veya kamyonet yazıyorsa normal emsalleri gibi ağırlık kategorisinden vergilendirilir.

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

Teşekkürler NadirAbi...
Arazi taşıtı yazarsa yıllık 2.326YTL
3.5t a kadar kamyonetse yıllık 760YTL gibi...

mitsularda arazi tipi çift kabin kamyonet yazıyor ve malesef 2326

L200 de kasko değeri 1 yıl sonra düştüğü için bir alt kademeden mtv ödeyecekler.

ercumentoflas' Alıntı:
mitsularda arazi tipi çift kabin kamyonet yazıyor ve malesef 2326

Bu da "Devlet Baba Kazığı" olsa gerek, vergilendirirken lüks, hizmet verirken ticari, sonuç Boğaziçi Köprüsü yasak.

Bu arada köprüye yanlışlık veya zorunluluk nedeni ile girersek, ceza kaç para ve Polis çevirirse mi yazılıyor, sonradan adrese gelmesi gibi bir yöntem bu işte de var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR