Manuel vites 4X4 L 200 Vites kollarının olduğu alan çok ısınıyor....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Laramba Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,314

Laramba

Ana Kamp
Yer
İZMİR
Merhaba Arkadaşlar
Benim aracımda çok uzun mesafeli yol yapmasam da vites kollarının bulunduğu bölgede aşırı ısınma oluyor...Bu durum normal mi yoksa şanzuman arızasının bir habercisi mi ?
Değerli görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler

Etiketler
Ynt: Manuel vites 4X4 L 200 Vites kollarının olduğu alan çok ısınıyor....

şanzıman yağını kontrol ettirin isterseniz yada yağ değişimi yapın

zaman zaman benim aracımdada oluyor araziye girdiğinizde çamur dolmuş olabilir bu yüzden fazla ısınıyor temizler yada temizletirseniz sorun kalmaz diye düşünüyorum eğer çamur yoksa o zaman yağı değiştirrin

Şanzıman yağları kontrol edildi...eksiklikler tamamlandı..ama ısınma devam ediyor...Birde alt yıkama önerisini de değerlendireceğim.
Teşekkürler

yıkamaktan ziyade altını temizlemekten kastım taş halini almış çamurlar genelde aracın altında taş gibi oluyor sertleşiyor ve orada unutuluyor yıkamacılar araziden dönen aracın sadece dışına önem veriyolar benim başıma geldi ve böyle çözdüm umarım sizinkide bu ufak sorundur

Gecen hafta ankara etkinliğimizde L200 4x4 rampada vitesi boşa attı ve bidaha yürümedi.

Sonuc sanzıman söküldü ve ortaya cıkan şu;

Şanzumanın altındaki yağ haznesi ezilerek emme filtre ve pompasının önünü tıkamış ve şanzıman yağ pompalayamaz hale gelmiş

Bir deneyim paylaşmak istedim.

jeomad' Alıntı:
Gecen hafta ankara etkinliğimizde L200 4x4 rampada vitesi boşa attı ve bidaha yürümedi.

Sonuc sanzıman söküldü ve ortaya cıkan şu;

Şanzumanın altındaki yağ haznesi ezilerek emme filtre ve pompasının önünü tıkamış ve şanzıman yağ pompalayamaz hale gelmiş

Bir deneyim paylaşmak istedim.

Güzel paylaşım ..

Çok geçmiş olsun....Bilgi için Teşekkürler

merhaba.
benim L200 ümde de buna benzer bir ısınma var.
çok aşırı bir ısınmadan bahsetmiyorsanız, normaldir.
aşırı bir ısınmadan bahsediyorsak, ve yağ seviyelerini kontrol ettirdiyseniz, o zaman şanzımanın ve ön diferansiyelin havalandırma borularının tıkalı olup olmadığını muhakkak kontrol ettirin.

Selamlar

Kontrole manifolt çıkışı eksoz borusundan başlayıp araç manuel oldugu için senkromeç ve senkromeç yaylarına kadar çıkın şanzıman takozuna bakın ve hareketli parçalarda dişlilerde bir kırılma olsa ses yapması lazım yağ kontrolüde bu arada yapılır. manuel şanzımanın da yağ radyatörü varmı bilmiyorum varsa onu da kontrol edin bu arada arazi şanzımanını sorunsuz kabul ediyorum.(bir şanzımanı indirin dememişim )

Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri