Makalu Uyku Tulumları (anapurna -30 , Enjoy -26) Tavsiye Eder Misiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan G-hun_07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,980

G-hun_07

Ana Kamp
Yer
ANTALYA
Web
pedalimdahayat.blogspot.com
Kışın rahatlıkla kullanabileceğim, -10 sıcaklıkta üşümeden rahat uyuyabileceğim bir uyku tulumu arıyorum.
Özellikle Makalu markasını merak ediyorum. Kullanmış olan ya da bilgisi olan arkadaşlardan bu konuda yorumlarını bekliyorum.
Aklımda bir iki marka ve model var.
Makalu anapurna -30
Makalu enjoy -26

Husky anapurna -28

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ve tavsiye de bulunurlarsa çok sevinirim.

Etiketler
Ynt: Makalu Uyku Tulumları (anapurna -30 , Enjoy -26) Tavsiye Eder Misiniz?

makalu markasınının ürünlerini hiç denemedim ama husky anapurna sahibiyim. -16 derecede kamp yaptım. sadece içlik giyerek çok keyifli bir uyku uyudum. tavsiye ederim.

Husky kesinlikle kendini kanıtlamış bi model ve marka.

Cevaplar için teşekkür ederim. Ben de husky öncelikli düşünüyorum.
Az yer kaplaması benim için şu an için en önemli konu aslında, çünkü bisikletli turlarda kullanılacak ve çantanın birini tuluma ayırmayı kimse istemez.
Araştırmaya da devam ediyorum şimdilik, önerilere açık olmak kaydıyla.

makalu huskynin tasarımlarını birebir aynısını yapıyor bende uyku tulumu alacağım ama bu iki marka kafamı iyice karıştırdı, makalu orjinal bir marka mı husky adını mı değiştirdi yoksa yan üretim mi anlayamadım bilgisi olan var mı ?

Orjinali Husky'dir, anapurna modeli mükemmeldir. Biz 4 arkadaş aldık,hepimiz çok memnunuz kışın -15 lerde terlersin. Saygılar Berk

Cevabınız için teşekkür ederim bi aydir huskyi düşünüyordum ama makaluyu görünce aklım karışmıstı , ama başka bi markayı tercih ettim kullanınca forumda yorumumu yazarım:smiley:

Arkadaşlar sakın Makalau almayın, Husky Anapurna -28 aldım ben üründen şüphelendim 2013 katalogunda yoktu, ve husky merkeze yazmaya karar verdim ve elimdeki ürünü tarif ettim, adamlar bana teşekkür etti 2013'te Anapurna -28 biraz değişime uğramış ve alt kısmında yer tutucu ekler farklılaştırılmış.
Husky genel müdürlüğü, Makalau'nun kendi ürünlerini taklit ettiğini ve davalarının sürdüğünü belirtti yani makalau husky modellerinin başına kendi ismini ekleyip kafa karıştırıyor dikkat li olun derim.
Husky'ininde sahtesi var, güvenilir yerlerden alın kesinlikle.

Selamlar

Arkadaşlar merhaba ben de uyku tulumu için yardım arıyorum. Ben Kırgızistan - Bişkek'te ikamet ediyorum, genelde kamplı etkinliklerim Tanrı Dağlarında oluyor ve hava sıcaklığı -40'a kadar düşebiliyor. Daha önceleri tulumu kiralıyordum, kiraladığım tulumlar Fabrika üretimi değilde yerel halkın yaptığı el işi tulumlar oluyordu, Sanırım keçeden yapılıyor, biraz kaşındırıyor ama üşütmüyordu, Ancak o kadar ağır ki araçla taşıdıktan sonra çadırın içine 2 kişi götürüyorduk. Kendime Tulum almak istiyorum beni bu havalarda koruyacak, tavsiyesi, önerisi olan var mı ?

Makalau Anapurna yı kötüleyip durmuş arkadaşlar ama Sarıkamış tırmanışında -36 derecede denenmiştir hiç bir sorun yaşanmadı gayet yeterlidir.

ULUĞBEY de Husky satıcısı galiba

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,492
Kayıtlı Üye Sayımız
172,155
Kaydolan Son Üyemiz
yusbay9

Geri