Maden Koyu /Olympos / Antalya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,683

Etiketler
Ynt: Maden Koyu /Olympos / Antalya

Arkadaşlar slm. Maden koyu benimde bıkmayacağım bir yer, ekim ayında tekrar gitmek istiyorum eşli ve yatılı olursa haberleşelim, Dora senide bekliyoruz. Saygılar.

IMG 2362

IMG 2222

IMG 2232

Ynt: Maden Koyu /Olympos / Antalya

rotayı gps yada google earth kml dosyası olarak gönderirseniz cok sevinirim

Ynt: Maden Koyu /olympos / Antalya

Merhaba Sevgili gezip bilenler:smiley:
Birkaç arkadaş MAden koyuna gitmeyi düşünüyoruz, fakat offroad çı değiliz , normal bir araçla Maden koyuna ulaşmamız mümkün mü acaba?
Bir de tam olarak yol güzergahını yazabilir misiniz?Tekirova'dan mı giliyor?

Teşekkürler, esen kalın!

emelzer' Alıntı:
Merhaba Sevgili gezip bilenler:smiley:
Birkaç arkadaş MAden koyuna gitmeyi düşünüyoruz, fakat offroad çı değiliz , normal bir araçla Maden koyuna ulaşmamız mümkün mü acaba?
Bir de tam olarak yol güzergahını yazabilir misiniz?Tekirova'dan mı giliyor?

Teşekkürler, esen kalın!

binek araç ile gidilmesi maalesef artık imkansız değil fakat dönüşte sağlam bir tamir faturası çıkar. Tekirova dan girmek daha mantıklı diğer yol (ulupınardan iniş) hala binek araçlar için uygun değil.

ya da sıkı bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

binek araç ile gidilmesi maalesef artık imkansız değil fakat dönüşte sağlam bir tamir faturası çıkar. Tekirova dan girmek daha mantıklı diğer yol (ulupınardan iniş) hala binek araçlar için uygun değil.

ya da sıkı bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.
Merhabalar hocam bende artık Antalyada yım ve izci team den biliyorum maden koyunu Defenderımla gitmeyi düşünüyorum benim soracağım şey şu tabela veya benzeri yönlendirici herhangi birşey varmı konudan 2 yıl sonra yazdım ama cevaplarsanız sevinirim...

Merhabalar hocam bende artık Antalyada yım ve izci team den biliyorum maden koyunu Defenderımla gitmeyi düşünüyorum benim soracağım şey şu tabela veya benzeri yönlendirici herhangi birşey varmı konudan 2 yıl sonra yazdım ama cevaplarsanız sevinirim...

Tabela vs yok idi en son gittiğimde. Tekirova'dan girecekseniz eğer yolun sonuna kadar gidip Lyka Yolu tabelasını görunce orman yoluna sapmanız yeterli. Ancak yağmur mevsimi artık yolların zorluk derecesi her an değişebilir hazırlıklı olmakta fayda var.

Merhabalar,
Emre hocamın tavsiyesiyle 2015'te girmiştik o rotaya.
Teke t. koyunda konaklamıştık o zaman iki arkadaş.
Aklımızda yer etmişti, geçen sene tekrar ve bu yaz da ailece gidip 10 gün kamp yaptık aynı yerde.
2015 gps datası ektedir.

Ekli dosyalar

• ACTIVE LOG 016.kmz
    6.1 KB · Görüntüleme: 181
  • ACTIVE LOG 017.kmz
    9.8 KB · Görüntüleme: 165

Tekirova üzerinden ben binek aracımla Beycik Büküne gitmeye çalışmıştım bu sene. Tekirova merkezden devam ederken yolun sağından hemen orman yoluna sapak vardı ve yol gerçekten çok bozuktu, sanırım 4-5 km kadar yol aldıktan sonra yolun bitiminde sağdan yine çok daha kötü, sadece arazi araçlarının çıkabileceği bir yol vardı, çıkamadık haliyle ve biz de yolun solunda kalan Kleopatra Koyuna geçtik. Hani olur da eğer koya gitmek isteyen, orayı bilmeyen varsa şunları söyleyebilirim.
Malesef her yer çöp içindeydi, insanımız olduğu gibi çöplerini, ıslak mendillerini vb petlerini atmışlar, denizi şahaneydi, akşamları yaban domuzları çadırın dibine kadar geliyorlar siz uyurken, hatta uyanıkken de birisi hızlıca gelip koklayıp gitmişti. Üç gece çadırda kaldık, bir gecesi gerçekten çok bunaltıcıydı.
Sanıyorum orada Kleopatra-Cennet-Beycik-Maden Koyu sırası ile devam ediyor doğudan batıya, oralara kadar gitmişken her bir koya gidip çadır kurmak ve keyfini çıkarmak gerek diye düşünüyorum.
Selamlar,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.