Lr Series 3 109 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan giosué Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,804

giosué

İzmit Saat Kulesi
Yer
Maşukiye
Merhabalar, satın almayı düşündüğüm seri 3 araç hakkında konu acmak ıstedım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-acil-satilik-107316016/detay

Linkteki araçta 1. vites 3. viteste atma varmıs masrafı ne olur onarımı mumkunmu elım tamıratlara yatkın ama sonucta ılk olucak serı 3 parça alıp kendım cozebılırmıyım bıkac gune gorucem aracı ama maşukiye koy ıcı kullanabılıcek hurda belgelı bır arac sonuncta atv fıyatına degermı sızce almaya iş gorurmu

Teşekkürler

Etiketler
Ynt: Lr Series 3 109 Hakkında

eğer ki yanlış görmüyorsam bu aracın arazi vitesleri de yok
bence çok masrafı çıkar bunun üstüne üstlük hurda belgeli ne kadar köyde de kullanacak olsanız jandarma felan sorun çıkarabilir.

Aracı aldım, iyi durumda , önler hub, 4x4 ağır devir sorunsuz, motor sorunsuz, şanzımanda sıkıntılar var, geri vites 1.ve 3. vites arada atıyor. Bırde 4x4 hızlı devır sarı kol çalışmıyo bosta. Mevcut sorunlar ıcın tavsiyelerinizi bekliyorum.

Aracın acil yapılması gerekenlerını yapmaya çalısıyorum. Bakılması gereken yerleri, değişmesi gereken yerleri, tavsiyelerinizi bekliyorum. Motor yağını, fren, debriyaj hidroliğini, Radayatorun suyunu falan değiştik yeniledik. Hava filtresi metal telden yapılmıs eskimez bırsey enteresan gercekten, temızdı zaten bulunduğu haznenın ıcınde bıraz yağ bırıkmıs bosaltıp temızleyıp taktık Lpg yuzunden hava gırıslerını metal bantla kapatmıslar daha az hava akısı sağlanıyordu bantı sokunce aracın çalısması degıstı rolantı dustu vs olmadı yanı eskı halıne getırmeye calıstık.El freni tutmuyor safta bağlı direk her usta yapamaz sanırım, patlak eksozu yaptırabılırım ama sanırım herhangi bir eksozcuya, Dun farlar gitti elektrikci bi abimiz roleyi değişti direk arka projektor falan hepsi calıştı bırkac sıgorta lamba eksığımız var onları da tamamlıycaz

Şanzıman yada alt aksama daha hıc bakmadık idare ediyoruz ama aklımda hep soru işareti işte

Aklıma gelmeyen yapılması gereken bişey varsa tavsiyelerinizi dınlemek ısterım.

Hocam kolay gelsin ve hayırlı olsun
Hava filtresinin içinden temizlediğiniz yağ orada bulunması gereken yağ
Filtrasyonu oradaki yağ sağlıyor. Kağıt filtre değiştirir gibi aralıklarla yağ değiştirmelisiniz

Uzun süre lpg de kullanıldıysa distribütörün dibindeki benzin pompasına da bir bakın benzin çekişi nasıl?
tamiri veya değişmesi gerekebilir.
bir de pompanın dibinden motora bağlandığı yerde yağ kaçağı olabiliyor
o contayı değiştirirseniz bir miktar yağ kaçağını azaltmış olursunuz

el freni basit bir sistem sıkıntı yaşamazsınız.
avans ve subap ayarlarını yaptırmayı ihmal etmeyin

vitesten atma için şanzımanı açtırmayın yok yere gittiği yere kadar kullanın bence
bi sürü masraf

Sentinel' Alıntı:
Hocam kolay gelsin ve hayırlı olsun
Hava filtresinin içinden temizlediğiniz yağ orada bulunması gereken yağ
Filtrasyonu oradaki yağ sağlıyor. Kağıt filtre değiştirir gibi aralıklarla yağ değiştirmelisiniz

Hocam teşekkür ederim, neler yapmısız ozaman eyvah eyvah. :smiley: ordaki yağ nasıl bır yağ peki nekadar koymak lazım

Sentinel' Alıntı:
Uzun süre lpg de kullanıldıysa distribütörün dibindeki benzin pompasına da bir bakın benzin çekişi nasıl?
tamiri veya değişmesi gerekebilir.
bir de pompanın dibinden motora bağlandığı yerde yağ kaçağı olabiliyor
o contayı değiştirirseniz bir miktar yağ kaçağını azaltmış olursunuz

el freni basit bir sistem sıkıntı yaşamazsınız.
avans ve subap ayarlarını yaptırmayı ihmal etmeyin

vitesten atma için şanzımanı açtırmayın yok yere gittiği yere kadar kullanın bence
bi sürü masraf

Hocam benzin deposunu sökmüşler direk lpgyle çalışıyor sağ koltuğun altındakı yedek depodan kablo değiştirirek bırde kaputtan lpg ucunu cıkararak sadece yedek depoyla benzın çalıstırablırsın dedı sahıbı ama onlar sanırım hıç kullanmamıslar

el freni herhangıbır ustanın yapabılecegı bır basıtlıktemı pekı

:smiley: hocam gittigi yer derken mesela neler olabılıyor bu araçlarda

Şanzıman dif yağları ne durumda olabılır mesela degısmek gerekırmı yada eklemek

benım gres yağla vs alt takımda yağlayabılıcegın oynar aksam varmı

vites geçişlerinde sıkıntı yoksa sadece atıyorsa senkromeçler aşınmıştır siz kırmadığınız sürece bişey olmaz
hava filtresine ustamn 20/50 motor yağı koyuyordu pahalı bişeye gerek yok
şanzıman ve diferansiyel için ep 90 dişli yağı
eklemek ile değiştirmek sizin kararınız

sadece lpg de çalıştıracaksanız aşırı soğuk havalarda lpg beyni ilk çalıştırmada lpg yi gaza çeviremeyebilir
biraz sıcak hava tutup ısıtırsanız çalışır

fren ana merkezi ile fren hidroliği kovası arasındaki ufak hortuma dikkat edin
hidrolik eklerken kapağı açıp kapamaktan hortum yıpranıp kaçırmaya başlıyor
sonra arayıp duruyorsun neden bu fren tutmuyor diye... tecrübe ile sabittir

Sentinel' Alıntı:
vites geçişlerinde sıkıntı yoksa sadece atıyorsa senkromeçler aşınmıştır siz kırmadığınız sürece bişey olmaz
hava filtresine ustamn 20/50 motor yağı koyuyordu pahalı bişeye gerek yok
şanzıman ve diferansiyel için ep 90 dişli yağı
eklemek ile değiştirmek sizin kararınız

sadece lpg de çalıştıracaksanız aşırı soğuk havalarda lpg beyni ilk çalıştırmada lpg yi gaza çeviremeyebilir
biraz sıcak hava tutup ısıtırsanız çalışır

Abicim özetliyim geri vitesin atmaması ıcın tutmak gerekıyor. 1 ve 3 vites gaza bastıgın surece sıkıntı yok ama debrıyajdayken atabılıyor 2 ıle 4 sorunsuz

motora 30 yağ kondu aynısından fıltreye de eklıyım ozman ama ne kadar koymak lazım ıste onu anlayamadım
şanzıman ve dıf yaglarına ıhtıyac duyuluyormu okadar suan bır sıkıntı yok sarı kol kullanılmıyo ama agır devır kırmızı kol çalısıyor daha sonra sanzımanı gostermek ıcın gıttıgımdemı degıtırsek daha mantıklı olur acaba

Sentinel' Alıntı:
fren ana merkezi ile fren hidroliği kovası arasındaki ufak hortuma dikkat edin
hidrolik eklerken kapağı açıp kapamaktan hortum yıpranıp kaçırmaya başlıyor
sonra arayıp duruyorsun neden bu fren tutmuyor diye... tecrübe ile sabittir

el freni için mi dediniz genel olarak mı ama dıkkat edıcem el frenı mekanızması sağ on koltugun altından gozukuyor kurcaladım ama degısmedı sanırım ıcerdekı aksam çalısmıyor

Genel fren bakımı için dedim
çok ilginç yerlerden kaçak olabiliyor

şanzımana baktırana kadar fazla yol yapılmayacaksa o zaman baktırırsınız

Sentinel' Alıntı:
Genel fren bakımı için dedim
çok ilginç yerlerden kaçak olabiliyor

şanzımana baktırana kadar fazla yol yapılmayacaksa o zaman baktırırsınız

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Rica ederim. Güle güle kullanın
sürekli arazide kullanacağınızı düşünürsek epey keyifli olacaktır.

Sentinel' Alıntı:
Rica ederim. Güle güle kullanın
sürekli arazide kullanacağınızı düşünürsek epey keyifli olacaktır.

Evet hocam ok 144 var ustunde tadından yenmıyor da su hava fıltresıne normal yağ koysam bıle olur sanırım amac tozun tutulmasımıymıs bıraz netten baktım da bırde hava fıltresının gırısını bantlamıslar lpg yuzunden acsammı tekrar bantlasammı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri