LJ70

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 416
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,156
Ynt: LJ70

şöyle birşey olsa gerek.. ;D ;D ;D

"TÜM TOYOTA GİBİ ADAMLARA SELAM OLSUN"

http://video.mynet.com/sinyor_el_salvador/Tum-toyota-gibi-adamlara-selam-olsun/1198737/

Etiketler

mdr' Alıntı:
Boloff etkinligi ve Sultanpınarı kampından birkaç kare..

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

hayırlı olsun..toyota aşkı başkadır..dikkat ediyorumda ben dahil ne çok seveniniz var..hep daim olsun..selamlar..

Teşekkür ederim Haluk bey,
herşey karşılıklı sevgi-saygıdan geçer..Bende sizleri seviyorum..

yalnız takıldıgım bir şey var.malum eski tip dizel motor var.
Yakıt olarak eurodizel yakıt aldım..ııh yag gibi yaktı.
-ucuz mazot ne idigü belirsiz mazot aldım eeh..
petrol ofisindin kırsal eşdegeri yakıtını aldım..şimdi yakıyorum daha bitmedi.
Tam olarak ne yakıt almalıyım .. :smiley:

mdr' Alıntı:
Teşekkür ederim Haluk bey,
herşey karşılıklı sevgi-saygıdan geçer..Bende sizleri seviyorum..

yalnız takıldıgım bir şey var.malum eski tip dizel motor var.
Yakıt olarak eurodizel yakıt aldım..ııh yag gibi yaktı.
-ucuz mazot ne idigü belirsiz mazot aldım eeh..
petrol ofisindin kırsal eşdegeri yakıtını aldım..şimdi yakıyorum daha bitmedi.
Tam olarak ne yakıt almalıyım .. :smiley:
ismail bey,ben hep benzinli araç kullandığım içn dizel konusunda fazla bilgim yok..bu yüzden bir şey diyemiyorum.ama sitede deneyimli arkadaşların mutlaka bilgisi vardır.okuyan arkadaşlar yardımcı olacaktır..selamlar..

Merhaba ismail bey,
Ben eski düz dizel arabama kırsal motorin alınca (80 litre) 0,5 litre kadar motor yağı koyardım her iki depoda olmak koşuluyla, aklıma şu olay gelmişti daha önce kullandığım mercedeslerimin (eski model) pompalarına yağ koymak için bir tapası vardı ve zaman zaman yağ takviyesi yapardım vede hiç bir sorun yaşamadım, ayrıca hep kırsal motorin kullandım belkide bizlere kaç defa kaçak motorinleri kırsal diye sattılar.
İsterseniz motoryağı ilavesini 0,5 litre kadar bir deneyin derim zararı olacağını sanmam.
Seçim işi şimdilik iyi gözüküyor sadece fotoğraflarımı söküyorlar, alehimde çirkin iftiralar yapanlar bile var, açıkca olmasa bile diğer adaylardan inceden tehdit eden bile oldu.
Fakat ilgi var bakalım sonuç nasıl olacak seçim sonucunu alır almaz hemen duyuracağım.
Kalın sağlıcakla.

Niyazi bey merhaba,

önerinizi dikkate alacagım.
Yaklaşık 10 yıldır hep yeni nesil dizel araçlar kullandım.Onlara seçeneginiz olmaz..hep en kaliteli euro dizel türü kullanmalısınız.
Ama eski nesil dizeli uzzun zamandır ilk defa kullanıyorum.
89-92 yılları arası Golf turbo dizel arabam vardı.Motor ustası arkadaşım sizin önerinizin aynısını tavsiye ederdi.1 depoya 0.5-1 lt motor yagı koymak iyidir diye..
Eskiden mazotun bu tip araçlar için üretileni yani kalın tabir ettigimiz mazot vardı.Nisan ayından itibaren tamamen kalktı.
Muhtarlık konusunda sıkıntılarını inşallah gider..gönlünüz-gönlümüzden geçtigi gibi gider.En çok hoşuma giden de "ben güzndüz afiş asmaya alışık degilim..biz eskiden hep gece afiş asmaya çıkardık " sözü idi. :D :D :D :D Malum ikimizde aynı kuşaktanız.Yani ögrenciligimizin sıkıntılı dönemi sancılı yıllar olan 12 eylül darbesi zamanına denk geldi.
Müjdeli haberinizi bekliyor olacagız.
selamlar.

Şimdiki görütü müjdeli haberi dostlarımıza bizim ileteceğimiz izlenimi veriyor.
Afiş ve yazı işi, alışkanlıkmı desem bilmemki inanın gündüz asmak ters geldi, tabi şimdiki genç kadeşlerimiz bilmezler o duyguyu nereden ne gelecek, nasıl tepki gelecek, polismi gelecek, yoksa taşmı veya başka birşeymi.
Seçimi alırisek elime bir megafon alıp (tabi bulabilirsem) fotoğraflarımı yırtanlara teşekkür edeceğim.
Kalın sağlıcakla.

Tümer' Alıntı:
İsmail Bey,

Mail cevabını aldınız mı?

Aldım Tümer bey..teşekkür ederim..

-yükseltme düşünüyorum.. 2 yada 3 "

lastikler 33" 10.5,15 sanırım yeterlidir.Uzun yolda motor ivmelenmekte zorlanıyor bu lastikle.Ayna mahruti oranı ne olmalı sizce ?

-arka stoplar ve ön farlar biraz eski..degiştirmek istiyorum en hesaplı nereyi tavsiye edersiniz.?

mdr' Alıntı:
Aldım Tümer bey..teşekkür ederim..

-yükseltme düşünüyorum.. 2 yada 3 "

lastikler 33" 10.5,15 sanırım yeterlidir.Uzun yolda motor ivmelenmekte zorlanıyor bu lastikle.Ayna mahruti oranı ne olmalı sizce ?

-arka stoplar ve ön farlar biraz eski..degiştirmek istiyorum en hesaplı nereyi tavsiye edersiniz.?

33 lastik büyük gelebilir. Ben de aynı boyutta lastiği LN 65 de denemiştim ve kullanamayıp çıkarmıştım. 31x10.50x15 de çözümü bulmuştum.
4.88 diff. oranı iyi bir oran bence. Benim LC, 4.11 diff. oranı ile 35x11.50x15 leri rahat çeviriyor.
Yedek parça olarak ben servisi tercih ediyorum. Piyasadakilere göre biraz pahalı ama hem garantili hem de orjinal.
Piyasadan düşünüyorsanız Ankara da Hakan Ataman var sanırım.

Tümer' Alıntı:
33 lastik büyük gelebilir. Ben de aynı boyutta lastiği LN 65 de denemiştim ve kullanamayıp çıkarmıştım. 31x10.50x15 de çözümü bulmuştum.
4.88 diff. oranı iyi bir oran bence. Benim LC, 4.11 diff. oranı ile 35x11.50x15 leri rahat çeviriyor.
Yedek parça olarak ben servisi tercih ediyorum. Piyasadakilere göre biraz pahalı ama hem garantili hem de orjinal.
Piyasadan düşünüyorsanız Ankara da Hakan Ataman var sanırım.

Yükseltme yaparsam 33" lastik kalmalı..yoksa anlamı kalmaz.
4.11 diff için nereden tedarik etmeliyim.? servisten mi yine..fiyat ne dir yaklaşık..

mdr' Alıntı:
Yükseltme yaparsam 33" lastik kalmalı..yoksa anlamı kalmaz.
4.11 diff için nereden tedarik etmeliyim.? servisten mi yine..fiyat ne dir yaklaşık..
Yurt dışından getirtme imkanınız var ise http://www.nitro-gear.com/ring-pinions/,
Veya Hakan Ataman a sorabilirsiniz,
Veya Suriye den getirtebilirsiniz.
Veya malum siteden hurda araçlardan ya da yedek parçalardan bakabilirsiniz.
Servise sormak lazım ama pahalıdır. LN 65 inki olur zira her ikisinin de dişli çapları 8".
Yurtdışı parça fiyatı yaklaşık 500 AUD dır. Serviste tahminim bunun iki katı gibi olur ama sormak lazım gene de.
Ancak 4.11 oran ile 33 lastiği çevirmekte zorlanabilirsiniz. Çünkü araç 2446 cc ve 72 HP. Ve Torku 115,8 nm.

[attachment=1]

[attachment=2]

Beyaz 171

Beyaz 225

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.