Likya Yolu Yürüyüşü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan canaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,833
Ynt: Likya Yolu Yürüyüşü

bu yolu daha önce denemiş arkadaşlar , sizce ilk kez trekking turu yapıcak bi bayan için (tüm ekipman eksiksiz) tek başına çıkılabilecek bir yol mu???

Etiketler

Merhaba,daha önce yürüyen arkadaşlardan fikir sormuşsunuz ama,ben yürümediğim halde mutlaka yazmak istedim.(23 senelik aktif spor yapmış,farklı bir baranştada olsa Antrenör belgesine sahip biriyim.)Normal bir yürüyüş parkurunu bile yalnız yürümemek gerekirken,(takip edebildiğim kadarıyla)içinde tehlikeli olabilecek bölümler olan bir yürüyüş parkurunu tecrübe sahibi olmadan tek başınıza yürümemenizi önemle rica ederim.Yazmazsam için rahat etmezdi,lütfen kusuruma bakmayın.

merhaba gezenbilir ailesi...Likya yolu üzerinde Demre Andriake(Çayağzı)' de kamp işletiyoruz...Üçağız-Demre-Muskar_Zeytin,Likya yolunun az bilinen ama en çok tarihi kalıntı olan bölgesi.Bu bölgeyi keşfetmenizi öneririz.Hem sahil,
hem dağ yürüyüşü yapabileceğiniz gibi hem denize girip hemde yüksek yaylalarda serinleyebilirsiniz...Parkur üzerine detaylı bilgi için www.andriake.com web sitemizi ziyaret edebileceğiniz gibi bizimle telefonlarımızdan ve e-mail adreslerimizden çekinmeden iletişim kurabilirsiniz.Görüşmek üzere.Barış

likyalı' Alıntı:
ben son 3 yıldır Likya Yolunun farklı etaplarını yürüyorum. Ağustos sıcağında, Ekim başında ve ilkbaharın her ayında yürüdüm.Bence en iyi mevsim ideal hava sıcaklığı, denize de girilebilme ve su bulabilme açısından Mayıs ayı.En son geçtiğimiz şeker bayramı tatilinde Faralya-Kabak Koyu-Alınca-Yediburunlar(Gey Köyü)-Sdyma etabını yürüdüm.O yürüyüşte çok güzeldi ;)

bu etap tam olarak kac km acaba??ve ne kadar sürdü??

syolacan' Alıntı:
Likya yolunu Fethiyeden baslayarak (Bezirgan/Kas arası haric) Cıralıya kadar olan kısmını yurudum ve gps e kaydettim. Mart ayında Cıralı/ Hisarcandır arasını yurumeyi planlıyorum. Ozellikle Kas tan itibaren su kaynakları cok sınırlı oldugundan bol su tasımanızı oneririm. GPS de icilebilir su kaynakları isaretlidir. isteyenler icin GPS kayıtlarını veya google earth file ını gonderebilirim. iyi yuruyusler.

google earth file ını göndermeniz mümkünmü acaba?

Olimpos etabını yürüdüm gerçekten çok eğlenceliydi özellikle gelidonya feneri,umarım en kısa zamanda hepsni yürüme şansım olur :smiley:

syolacan' Alıntı:
Likya yolunu Fethiyeden baslayarak (Bezirgan/Kas arası haric) Cıralıya kadar olan kısmını yurudum ve gps e kaydettim. Mart ayında Cıralı/ Hisarcandır arasını yurumeyi planlıyorum. Ozellikle Kas tan itibaren su kaynakları cok sınırlı oldugundan bol su tasımanızı oneririm. GPS de icilebilir su kaynakları isaretlidir. isteyenler icin GPS kayıtlarını veya google earth file ını gonderebilirim. iyi yuruyusler.
selamlar gps kayıtlarını yazabilirmisiniz.

syolacan' Alıntı:
mail adresinize gonderdim. ilgilenen arkadaslar icin burayada ekliyorum. iyi faaliyetler
Selam .GPS kayıtlarını veya google earth file ını gönderebilir misin :smiley:
princeof.darkness.07@hotmail.com

Haziran'da tüm parkuru yürümek istiyorum. Katılmak isteyen arkadaşlara : http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=70909.0

Merhaba Arkadaşlar,

14 Mart -01 Nisan 2013 Tarihleri Arasında, 18 Gün Boyunca Likya Yolunu Tek Başıma Yürüdüm. Yürüyüş Esnasında Tuttuğum Günlükleri Http://sololikyayolu.blogspot.com/ Adresinde Peyder Pey Yayınlamaya Başladım. Doğa Sporu Meraklılarına Duyurulur.

Metebey
Yola çıkmadan önce Face den yayımladığınız videodan yürüyüşünüz hakkında bilgim oldu. Tebrik ederim. Umarım kazasız belasız geçmiştir.

Mayıs 2013 Likya Yolu 2.etap tamamlandı.. 5 gün süren yolculuğumuz Kaş'ta başladı - Üçağız - Aperlea - Demre - Myra - Zeytin - Kırkmerdiven - Belos - Finike 'de sonlandı..Geçen sene Fethiye'de başlayıp Kaş'ta biten ve bu sene Kaş'ta başlayıp Finike'de ara verdik.. Likya yolunu bu yıl Ekim ayında Finike - Hisarçavdır etapları ile sonlandıracagız...Yol boyunca hazırladığımız günceler , fotoğraflar ve videoları sizlerle paylaşacagız..İşte ilk fotoğraflar

DSC 0086

DSC 0093

DSC 0111

DSC 0118

DSC 0160

merhabalar datçadanım.fırsat buldukça yürüyorum.likya yolunu kınık'a kadar yürüdüm.şu an devamını kaş veye üçağıza kadar yürümek istiyorum,şu an beraber yürüyeceğim yoldaş arıyorum
i
Merhaba bende yillardir kas bölgesinde yürüs ve kamp yapmak istiyorum tarih belirlerseniz çok sevinirim teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR