Land Rover Su Alma Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Airport34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,349

Airport34

Ana Kamp
Yer
İstanbul - Acıbadem
Arkadaşlar merhaba ,

Yine bir sorunla karşı karşıyayım :smiley: 97 model tdi aracım var ve aldıgımdan beri sorunlarla ugrasıyorum , inşaallah bu son olur ve başka daha büyük dertler cıkarmaz ;D

Bu seferki sorunum , (malum bayramda kuvvetli yağmur yağdı ) aracın sag güneşliğin üstünden , yani döşemeden içeriye su damlıyor.. yani bir yerden su alıyor.. aracın üzerinde de bundan önceki sahibinin ( orjinali yarım olan kanat tarzı bir parca var ) onu söktürüp tam arkaya kadar uzanan bir parça taktırmıs.

yani 3 ihtimal var gibi ; ya camdan su alıyor ki bu az bir ihtimal.. ya sunroofdan alıyor , ama sunroof un oldugu yerden damlatmıyor o yuzden bu da az bir ihtimal gibi ya da bahsettigim parcanın baglantı noktalarından birinden alıyor.

hangisi olursa olsun bana denen döşemenın komple sökülüp bakılıp sonra tekrar yerine takılacagı.. ve bu iş içinde benden 200 -250 ytl gibi bir para isteniyor..

Yorumlarınızı beklıyorum , çünkü piyasaya hakim olamadım henüz fiyat bazında. bana hem ücret hemde bu sorun hakkında bilgi vericek biri olursa sevinirim..

Hepinizin geçmiş bayramıda mubarek olsun bu arada ;)

Etiketler
Ynt: Land Rover Su Alma Sorunu

Cüneyt senin o üstteki taşıcıyıları görmüştüm, pek orjinal bir çalışmaya benzemiyorlar doğrusu. Bir ihtimal özellikle ön sun roof'a yakın parçaların gelişigüzel takılmaları nedeniyle bu tip bir su alma hadisesi gerçekleşmiş olabilir. Bunun dışında bahsettiğin sorun bende de oldu. Bende sol güneşliğin hemen üzerinden oluk gibi su aktı ve aynen senin dediğin gibi ağır bir yağmur sonrası gerçekleşti bu. Bildiğim kadarıyla sun roof olan araçlarda sunroof dahilinde olası su geçirmeleri için tavan içerisinde su olukları var. Bu oluklar suyun boşaltımı için gerekli. Burada olası bir tıkanma veyahut döşemede bir delik varsa bundan dolayı sızdırma yapmış olabilir. En son tadilat sırasında komple döşemeyi (güneşlikler de dahil) değiştirdim. Sunroof'un su alabilecek yerlerine de silikon çektirdim. Daha da böyle bir sorun yaşamadım.

Murat merhaba :smiley:

Evet bana böyle birseyden bahsetmiştin sanırım.. Hatırladım gibi. O zaman mecburen bu işe girişecegiz cünkü önümüz kış :smiley: hele birde kar yagarsa olacakları düşünemiyorum bile .. Fiyat bana biraz yüksek geldi açıkcası.. Onun hakkında bilgin varmı ?

Abi konuştuğumuz gibi, ben bir sürü işçiliğin içerisinde verdiğim için fiyat konusunda birşey söyleyemeyeceğim. Yalnız sunroof u olan bir araçta tavan ve döşeme hassas bir mevzu olduğundan dikkat etmeni öneririm, benim tadilat sırasında ilk çıkarılıp en son takılan parçalardan biriydi :smiley:

Abi Disco'nun tavanı düz değil, girinti çıkıntı çok var. Ayrıca enine boyuna biraz uzun da olduğu için biraz uğraştırıcı olabilir. Senin sunroof elektrikli miydi?

maslak sanayi namı diyar uzun (ilhan şahin) dünyada yapamıyacağı yada yaptıramayacağı incik boncuk iş yok elektrik elektronik ve milletin bulamadığı yada bulup yapamadığı işleri çözmekte üstüne yok fiyatları çok komik çok namuslu ve dürüst bir esnaf ona göstermeden bir karar vermeyin derim...

0536 571 09 79

yaşadığım birkaç olay

ml in elektronik araç kontrol beyni arızalandı 3700 euro 5 milyona tamir etti arızalı devreyi bulmuş pioneer teyipten muadili entegreyi taktı ( 3 Sene oldu sorun yok )

şarj dinamosu 2800 euro 180 amper su soğutmalı ? çok enteresan bi şey iç parçası ve tamiri yok ( tu )
150 liraya başka bi parçalar devreler yaptı taktı ( 2 sene oldu sorun yok )

opel omega klima arızası servisten 1800 ytl demişler adam alamaklı geldi dükkana bende o sırada ordaydım 3 gün uraştı tamir etti 40 ytl

vs. vs. vs. daha bunlar gibi birçok olaya şahit oldum su alan arabalar anahtarı kayıp porsche arazi şanzımanı dağalmış ml ( benimki) adam hertürlü imkansız denilen yada bulunamıyan işi çözüyo !!!

navaraextreme' Alıntı:
maslak sanayi namı diyar uzun (ilhan şahin) dünyada yapamıyacağı yada yaptıramayacağı incik boncuk iş yok elektrik elektronik ve milletin bulamadığı yada bulup yapamadığı işleri çözmekte üstüne yok fiyatları çok komik çok namuslu ve dürüst bir esnaf ona göstermeden bir karar vermeyin derim...

0536 571 09 79

yaşadığım birkaç olay

ml in elektronik araç kontrol beyni arızalandı 3700 euro 5 milyona tamir etti arızalı devreyi bulmuş pioneer teyipten muadili entegreyi taktı ( 3 Sene oldu sorun yok )

şarj dinamosu 2800 euro 180 amper su soğutmalı ? çok enteresan bi şey iç parçası ve tamiri yok ( tu )

opel omega klima arızası servisten 1800 ytl demişler adam alamaklı geldi dükkana bende o sırada ordaydım 3 gün uraştı tamir etti 40 ytl

vs. vs. vs. daha bunlar gibi birçok olaya şahit oldum su alan arabalar anahtarı kayıp porsche arazi şanzımanı dağalmış ml ( benimki) adam hertürlü imkansız denilen yada bulunamıyan işi çözüyo !!!

Manuel sun roof'a elektrik motoru da yapabilir mi acep?

valla bence yapar yapamazsada arabanın orjinalliğini bozmadan elektrikli taktırır yanlız zor bi iş yaptırıcaksanız biraz nazlanır beni söyleyin gene olmaz diyosa bana söylerseniz ben yaptırtırım...

Bazen keçiliği tutuyor ... :smiley:

Sorunum Disco'ya uygun motor bulamamak. Ben bir görüşeyim kendisiyle, adınızı da vereceğim. Teşekkürler.

s
navaraextreme' Alıntı:

0536 571 09 79

yaşadığım birkaç olay

sadece elektrik elektronik üzerinemi çalışıyo gültekin.birde dükkanın adı ne

abi a dan z ye hertürlü işi hallediyor kendisi elektrikçi fakat cam, kapı, klit ten tut motor mekanik e kadar çözer ... Ben 5 , 6 senedir bizim firmanın benim ailemin eş dost akrabanın arabalarını ona bırakırım ilhan şunu şunu şunu yap derim o kendi yapa bildiklerini yapar gerisinide esnaf fiyatının altına yaptırır ( Çok severler sanayide ) Sizi hiç üzmeden aracı gününde teslim eder yurt dışından tırla parça getirte bilme kanalı var çıkma çok uygun !

Dükkanı Maslak sanyide bbg tarafından girin yokuştan yukarı çıkın pertçilerin orda

Bu seferki sorunum , (malum bayramda kuvvetli yağmur yağdı ) aracın sag güneşliğin üstünden , yani döşemeden içeriye su damlıyor.. yani bir yerden su alıyor.. aracın üzerinde de bundan önceki sahibinin ( orjinali yarım olan kanat tarzı bir parca var ) onu söktürüp tam arkaya kadar uzanan bir parça taktırmıs.

Merhaba,

Bende bir 2004 Discovery var ve aynı sorunla uğraşıyorum. İki defa Borusan İstinyeye götürdüm ama yapamadılar. Sizinki halloldu mu? Olduysa nerede yaptırdınız?

Teşekkürler.

sorgunakkor' Alıntı:
Merhaba,

Bende bir 2004 Discovery var ve aynı sorunla uğraşıyorum. İki defa Borusan İstinyeye götürdüm ama yapamadılar. Sizinki halloldu mu? Olduysa nerede yaptırdınız?

Teşekkürler.
MErhaba,
Benim aracım 2003 Discovery II ve bir ay evvel bende de aynı sıkıntı vardı.
Müthiş yağan yağmurlarda ön camın orta ayna hizasından içeri yarım kova su aktı. Cam söküldüğünde ortaya çıktı ki eskiden camı değiştiren şirket camı takarken tam o noktaya denk gelen yere macunun 6 cm boş kaldığını fark etmemiş. Camın üt kenarı boştu. Camım zaten çatlak olduğu için değiştirilmesine karar verdim ve bu vesile ile yeni cam ve yeni macun ile sıkıntım bitti. Bu olay sunroof kenarlarından veya daha muhtemel tavan ayaklarının bağlantı noktalarından da kaynaklanabiliyor.

Atatürk Sanayi sitesi 2. ksımda Oto Mekanik servisi, Hüseyin usta var. Kesinlikle oraya uğramanızı öneririm. 212 285-2994

İyi şanslar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,469
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR