Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tümer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,210
Ynt: Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

arac 96 yılı 4. ay üretimi

HZJ80=Hz motorlu 80 kasa
L=soldan direksiyon
-GCMRS yi açalım
G=kasa tipi WAGON
C=bagaj kapı tipi AMBULANS KAPI yanlara açılır
M=manuel 5 vites
R=donanım tipi STANDART versiyon bu harf N olursa gx/lx yarı donanım,bu harf E olursa VX tam donanım
S=motor tipi STANDART DİZEL

045 COLOR =dış kasa rengi BEYAZ
LA10 TRIM= iç döşeme rengi GRİ

TRANS-H150F=5 VİTES MANUEL ŞANZIMAN
K292= AÇIK DİFERANSİYEL (%100 kilit yok)(belki LSD OLABİLİR kontrol edin) K294 olsaydı eğer ön-arka %100 kilit demekti.
plant built A11= Japon üretimi.

selamlar

Etiketler

Ynt: Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

''K'' Dişli oranı değil, dişli boyutudur.
Sorduğunuz oran 4.1 dir.

özet:
k - 9.5'' ayna dişli çapı.
29 - 4.11 ayna maruti oranı
2 - kiltsiz diff.(sonradan takılmadıysa)

çağlar' Alıntı:
arac 96 yılı 4. ay üretimi

HZJ80=Hz motorlu 80 kasa
L=soldan direksiyon
-GCMRS yi açalım
G=kasa tipi WAGON
C=bagaj kapı tipi AMBULANS KAPI yanlara açılır
M=manuel 5 vites
R=donanım tipi STANDART versiyon bu harf N olursa gx/lx yarı donanım,bu harf E olursa VX tam donanım
S=motor tipi STANDART DİZEL

045 COLOR =dış kasa rengi BEYAZ
LA10 TRIM= iç döşeme rengi GRİ

TRANS-H150F=5 VİTES MANUEL ŞANZIMAN
K292= AÇIK DİFERANSİYEL (%100 kilit yok)(belki LSD OLABİLİR kontrol edin) K294 olsaydı eğer ön-arka %100 kilit demekti.
plant built A11= Japon üretimi.

selamlar

çağlar...çok faydalı bilgiler bunlar..bilenlerden hala öğreniyoruz..çok teşekkürler..

aracımda kilit yok, arb arka kilit almayı düşünüyorum ama aynı zamanda 4,88 ayna mahruti düşünüyorum. arb kilit ile 4,88 bir uyuşmazlık sorunu yaşıyormuş galiba, şuan onu araştırıyorum.

arkadaşımın aldığı 87 model toyota bj 60 ta bulunan bu plaketi okuyabilecek bir arkadaş varmı acaba?? ben çözemedim...yardımcı olurmusunuz..ayna mahruti oranı nedir?ayna dişli capı nedir? vs..şimdiden teşekkürler..

582803 10151107278442162 669314519 n 1

aracım yok ama konuda land cruiser olunca takip edelim ... :smiley:

Araç
HJ60 2H 4.000 cc 6 silindir motor 105 hp
Dişli oranı 37.10 olması lazım.

whiteagle' Alıntı:
Araç
HJ60 2H 4.000 cc 6 silindir motor 105 hp
Dişli oranı 37.10 olması lazım.

sağol hoca...plaket diğerlerinden çok farklı..bu yüzden çözemedim..

deneme

Ekli dosyalar

• 20121125_100820.jpg
    20121125_100820.jpg
    195.2 KB · Görüntüleme: 192

üst deki araç manzaraya o kadar çok yakışmış ki .sahibine güle güle kullanmak nasip olur inşallah

Selamlar
Çok kıymetli ve değerli arşivlik bilgiler.
Emeği geçenlere teşekürler.

teşekkürler yaa. valla çok iyi paylaşım sağolun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,132
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULAR

Geri