land cruiser 80 için 4 inc yükseltme sorun çıkarırmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bahadir Ceyhanli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,099

Bahadir Ceyhanli

Ana Kamp
Yer
adana
merhaba arkadaşlar 96 model lc hzd 80 sahibiyim, araca ilk olarak yükseltme kiti takmayı düşünüyorum. bu işle uğraşanların bi kısmı 4 ınc yükseltme sağlıklı değil diyor, bi kısmıda ofsetli jant ile hiç bir kısıntı olmaz diyor. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum, saygılar

Etiketler
Ynt: land cruiser 80 için 4 inc yükseltme sorun çıkarırmı?

Öncelikle hayırlı olsun,

yükseltmede kullanım amacı önemli bence ...Kullanım amacınız uzun yol yapmak ise 4 inch yükseltme oldukça fazla ama araziye gireceğim ve yüksekliğin avantajını kullanmak istiyorum diyorsanız 4 inch yükseltme kiti ile LC ler sorun çıkartmaz önemli olan kuralına ve kaidesine uygun yapın.. Diğer bir taraftan bu yükseltmeyi yaptıktan sonra standart lastikler kuş gibi kalacaktır bu sebeble kullanacağınız lastik tipi ve jantı iyi seçmeniz lazım.. Büyük lastikte aracınız motor gücüne bağlı olarak bazı sıkıntılar veya olumsuzluklar yaşanabilir,yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile aracınız diesel ve turbo ,doğrumudur...??

arabamı 4 inch yükselttim, altında 35 mickey thompson jant ve lastikler var. dahabüyük lastik sakın takmayın. Bu şekilde arabada sapma dahi yok. TEM serviste SUAT yaptı,sağolsun.. Benimkide 1997 vx80 arabanızın kıymetini bilin,ne harcarsanız harcayın hep helal ediyorsunuz.Allah kaza bela vermesin.

Aracım düz diesel ne yazıkki turbo yok, 4inch taktik diyelim bu sefer 35 leri arac cevirebilecek mi ?

Merhaba, öncelikle bu işle uğraşanları (hele hele Lancuiserle) ve sağlıklı deyil diyen kişileri çok ama çok merak ettim. Zira bizim Toyota ailesinde VX80 e 4 kit sağlıklı olmaz diyebilecek kimseyi tanımıyorum. Çünkü ekibimizde birkaç araçda bu kitten var ve 35-38 lastiklerle + ilave donanımlarla(ayna-mahruti oranı deyişikliği gibi) aslanlar gibi gidiyorlar.

Dünyada da 11 inche kadar yükseltme yapabileceğiniz profesyönelce donanımlar mevcut. OLDMAN EMU bu işin uzmanıdır.

O gereksiz yorum yapanlara, dünyada internet denilen birşeyin olduğunu ve orada google denilen yere araçla ilgili öğrenmek istediklerini yazarlarlarsa eğer, aylarca sürecek,oku oku bitmeyecek bilgiye ulaşabilirler. Etrafta boş boş gezip,bilmediği konularda yarum yapan kişilerden malesef hiç hoşlanmıyorum. Bu yazdıklarımda lütfen yanlış anlamayın şahsınıza deyil, o çok bilmiş kişilere.

peki jant konusunda yorumlarınız nedir, 8*16 mı yoksa 10*16 mı ? bırde 35 lastık takarsam ayna mahruti nerden temin edebilirim ?

Bahadir Ceyhanli' Alıntı:
peki jant konusunda yorumlarınız nedir, 8*16 mı yoksa 10*16 mı ? bırde 35 lastık takarsam ayna mahruti nerden temin edebilirim ?
bence ayna mahruti degistirmeye gerek yok,fakat istanbul da arkadaslar getirtiyor,Tugsan yardimci olur saniyorum gerekirse,
jant icinde eger genis lastik kullanirsaniz o zaman 10 inc jant daha guzel duruyor mesala bende 35x11,5x16 silverstone extrem var,orijinal jantlarla kullaniyorum,fakat 10inc jant ta daha iyi olur dusuncesindeyim,bu konu da da Erkan Baydemir daha iyi bilgi verir :smiley:

97 model vx 80 sahibiyim ayna mahruti oranlarını bile değişmeden 35 silvestrone lastikleri bu kış taktım ve denedim gürültüden başka ;D ;D hiç bir sorun yok only 80

Ahmet abi babama gösterdigin ilgiden dolayı çok tesekkur ederim, insallah kisa bi süre sonra arac senin orda :smiley:

Benim 1994 80HDJ de 3.5'' inc oldman emu var ,lastik ölçüm 36x13.5x17 çok az dodik üstüne sürtme yaptı.Ayna mahruti de 4.88 olarak degiştikten sonra araba daha da rahatladı , son sürat biraz düştü , düz yolda 160 km nin üstüne ( ne kadar lazımsa !) çıkmakta zorlanıyor sadece.Tabii yakıt ve ses arttı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,480
Kayıtlı Üye Sayımız
172,134
Kaydolan Son Üyemiz
mertm

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR