L200 Kasa Kapağı için Kilit

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maximus1234 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,927

maximus1234

Ana Kamp
Yer
İstanbul
L200 kasa kapağı için kilit sistemi uygulayan varmı acaba?
Kapak çok ağır çocuklar için oyun sahası olduğu için tehlikeli duruyor.

Etiketler

Ynt: L200 Kasa Kapağı için Kilit

İnternette de aradım ama kapılardaki kilit sistemi gibi bir uygulama yapan birisini bulamadım. Ben de arka kabini taktırdıktan sonra kasa arkasına sürgülü kilit taktırdım.

foto yok maalesef, ilk fırsatta resim çekip buraya koymaya çalışırım

merhaba bu sabah bir iki resim çektim. Umarım işinize yarar. Kolay gelsin.

Arka kapak1

Arka kapak2

Peki bütün kabinli araçlar bu şekildemi oluyor ? yani sürgü gibi..
yoksa değişik bir kilit sistemi mi var kabinlerde

Benim de çok içime sinen bir çözüm değil ama en ucuz ve pratik olduğunu düşündüğüm çözüm bu. Başka çözümler deneyen arkadaşlar varsa bilemem. Mesela Navaraların kapaklarındaki kilit sistemi bir şekilde entegre edilebilir belki ama yapılacak masrafa değer mi tartışılır.

Ben kasa kapağını merkezi kilite bağlatım.
Olay çok basit. Bir tane broadway merkei kilit motoru alıyorsunuz ve onu kasa kilidine monte ediyorsunuz.
Bir yerde fotolarını paylaşmıştım. Bulursam linki atarım

Sayfanın devamınada bakın
http://forum.donanimhaber.com/m_19351081/mpage_73/key_l200,kasa,kilit/tm.htm

bir adet doğan slx yada broadvey merkezi kilit motoru alıyorsunuz (10 tl)
iki adet sac levha, birine motor vidalanacak, diğerine 2 adet yani 1 ve 2 numaralı somunlar kaynak yapılacak ve levha resimdeki gibi tutturulacak.
bir adet uygun ebatta çelik cubuk gerekiyor.
3nolu somunda açma kolunu çektiğinizde hareketli olan aparata kaynak ediliyor.

motor kapı kilitlerine bağlanıyor ve kumandadan kilitleyince 1 ve 2. somunların içinden geçen çubuk 3 nolu somuna giriyor ve açma kolu hareketsiz hale geliyor ve kilitlenmiş oluyor. kapıları açıncada 3 nolu somundan çıkıyor ve serbest hale gelip açma kolu işler hale geliyor.
Valla daha nasıl anlatayım bilmiyorum.

1

2

3

4

5

bu bilgi için çok teşekkür ederim
biz de burada ustalara soruyoruz olmaz abi diyorlar bu sistem bizim üst kapaklara bile yapılır çok teşekkürler kızdım şimdi kendim takıcam sizden kopya çekerek tabi :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR