Kusur Kalmayalım Dedik.gittik,gördük, Geldik.(yunanistan-italya-eski Yugoslavya)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 516
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 130,594
Ynt: Kusur Kalmayalım Dedik.gittik,gördük, Geldik.(yunanistan-italya-eski Yugoslavya)

HALİL EFE ÖZLEM' Alıntı:
Diyecek soz bulamadik inanin. Kelimeler kifayetsiz kalir. Esim ve ben butun bir gece yazilarinizi ve guzel resimlerinizi buyuk bir hayranlikla takip ettik. Sizleri saygi ile selamliyor, kolayliklar diliyoruz..

Yarin yine buradayiz. Paylasimlarinizi merakla bekliyor olacagiz..

Halil & Ozlem cifti
Sevgili Halil ve Özlem çifti,bu forumda olmak zaten çizgimizin ortak olduğunun bir göstergesi,burada herkes birbirinin yaşayıp paylaştığı güzel şeyleri kendi yaşamışçasına ilgi ile takip ediyor,övgü dolu sözleriniz için teşekkürler.İçinizdeki gezgin ruhu biraz canlandırabildiysek ne mutlu bize,sizlerin güzel paylaşımlarınızı koltuğumuzda oturup okuyabilmek dileğiyle..sevgiyle kalın.

Etiketler
Ynt: Kusur Kalmayalım Dedik.gittik,gördük, Geldik.(yunanistan-italya-eski Yugoslavya)

Etrafıyla ilgilenmeden yürüyenin bile şansı yok Floransada,illa sanatla ilgili bir şeyler görecek,işte size sokak ressamları.Foto çek ,çek bitecek gibi değil ,artık aracımızla Michelangelo tepesine çıkma zamanı(otopark zamanı doluyor)

478

479

480

489

483

Kamp alanına giderken yarısına kadar gittiğimiz yeşil ve kıvrımlı yoldan çıkıyoruz tepeye,Davud heykelinin bir kopyasıda burada çıkıyor karşımıza,arka planda nezih bir cafe,ama terasta ışık yansımaları ile sürekli değişen arno ve Floransa panoramasını izlemek varken kim gider otururki?son fotoda bardini parkı görünen...arkasında Boboli bahçeleri var.

493

494

496

498

503

Tepeye çıkmamızın asıl nedeni gün batımını yakalamak,gündüz hafif yağışlı ve bulutlu hava bizi karamsarlığa itmişken ,parçalanıp dağılan bulutları görmek umutlandırıyor bizi ardından görsel şölen başlıyor

505

507

509

510

512

gün batımının karşı sırtlara vuruşunu izliyoruz,Işıklar yanıyor

513

514

515

529

533

dursak sabaha kadar fotoğraflayacağız,ancak karavana dönüp ,daha önce notlarıma aldığım bir karavan kampıyla iletişime geçmem lazım,facebooktan gurup üyesi olduğum social camp firenze isimli bu kamp alanı mart nisan aylarında bürokratik nedenlerle kapalıydı,bizim geliş tarihinde problemlerini aşacağını düşünüyordu,baktıkki aşamamış.Hemen B planı

532

531

552

546

IMG 6875

floransa-Bologna 102 km.ve otoban,üstelik Bolognaya yakın benzincide konaklama var,artık çadır açma ,toplamada uzmanlaştığımızdan karavanı çadırı kamufle ederek park ediyoruz,zaten sabah oldu bile

022

IMG 6902

Gunaydin Enver Abi. Size bu sekilde hitap etmemde bir sakinca yoktur umarim. Yakin hissettigim icin abi demek daha samimi geldi.
Bu sabah uyandim ise gitmek uzere servise bindim. Bu satirlari is yolunda yaziyorum size. Forumu acar acmaz mesajinizi okudum. Cok tesekkur ederim incelik gosterip cevap yazmissiniz. Bu sabah floransa ile basladim gune sayenizde. Resimlerden daha da guzel oldugunu tahmin ettigim Floransa sehri beni cok etkiledi. Ozellikle gunesin batis ani gorulmeye degermis.
İmkanim olsa bu aksam atlar ucaga gelirdim Floransa ya:smiley: Bogucu Ankara yazinda kiymetli paylasimlariniz icimizi serinletiyor.

Saygi ve sevgilerimle,

H.S

Mrb

Sayın Öztürk kalmış olduğunuz,Kampların kordinatları sizde daha önceden varmıydı yoksa tesadüfenmi buluyorsunuz.İtalyaya gitmeye cesatetimiz yoktu. Hırsızlıktan dolayı,sizleri takip edince ,Bizdede bir heyecan başladı,

HALİL EFE ÖZLEM' Alıntı:
Gunaydin Enver Abi. Size bu sekilde hitap etmemde bir sakinca yoktur umarim. Yakin hissettigim icin abi demek daha samimi geldi.
Bu sabah uyandim ise gitmek uzere servise bindim. Bu satirlari is yolunda yaziyorum size. Forumu acar acmaz mesajinizi okudum. Cok tesekkur ederim incelik gosterip cevap yazmissiniz. Bu sabah floransa ile basladim gune sayenizde. Resimlerden daha da guzel oldugunu tahmin ettigim Floransa sehri beni cok etkiledi. Ozellikle gunesin batis ani gorulmeye degermis.
İmkanim olsa bu aksam atlar ucaga gelirdim Floransa ya:smiley: Bogucu Ankara yazinda kiymetli paylasimlariniz icimizi serinletiyor.

Saygi ve sevgilerimle,

H.S
Bu foruma bizi bağlayan unsurlardan biri,katılımcılarının samimi ifadeleri,bunu hissedince hitap şekli ikincil planda kalıp ,samimiyeti destekleyen öge 'ye dönüşüyor.Dilediğiniz gibi hitap edebilirsiniz.Fotoğraf biraz daha işin ehli tarafından çekildiğinde olduğundan güzel gösterebiliyor mekanı,bizim çektiklerimiz biraz hisset bas deklanşöre makinenin kalitesine göre ne çıkarsa :D Biz bu geziyi bitirdik şimdi elimizdeki notlarla geziyi düşünenlere yararlı olabiliriz diye evden paylaşımını yapıyoruz,Boğucu ankara yazında böyle bir seyahat İtalya'da da boğucu olabilir sonuçta Şehir gezisi ve oralarda sıcak,bunu şuna istinaden söylüyorum,haziran ilk haftalarında nispeten serin günlerde yaptığımız gezi sırasında kızımbastıran haziran ortası sıcaklarında bulduğu promosyonlu uçak biletiyle çok Methettiğimiz Siena ve Romada bizim kadar rahat dolaşamadığını ifade etmişti.Gitmeyene gidin tavsiyesi yapılabilecek bir ülke İtalya..sevgiler.

Enver Abi,

Kısmet olursa bu ayın sonunda yeşil pasaportlarımıza kavuşuyoruz :smiley: Yurtdışı seyahat planımızı Eylül veya Ekim ayı için yaptık. İtalya gitmeyi istediğimiz ülkelerden biri. Ancak pahalı bir ülke olduğunu tahmin ediyorum. Sizin de ifade ettiğiniz gibi paramızın değeri dışarıda malum. Ekonomik bir seyahat olması çok önemli bu durumda. Parasız adım bile atılmıyor takdir edersiniz.

Saygılarımla,

Ynt: Mrb

zekierkal' Alıntı:
Sayın Öztürk kalmış olduğunuz,Kampların kordinatları sizde daha önceden varmıydı yoksa tesadüfenmi buluyorsunuz.İtalyaya gitmeye cesatetimiz yoktu. Hırsızlıktan dolayı,sizleri takip edince ,Bizdede bir heyecan başladı,
Zeki bey,Kamp alanları çalışmasını gitmeden en basit şekilde google vasıtasıyla gideceğim ülke ismi ve kamp alanları diye aratarak çıkan seçeneklerde varsa kamp bilgilerini yoksa kamp ismini yazarak ,kampın kendi web sayfasından bilgilerini alarak yapmıştım.http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=63120.0 teknolojiyi bana göre daha iyi kullanabiliyorsanız bu topikte arkadaşlar bir sürü program tavsiye ediyorlar .Hırsızlık her ülkede var ama İtalya biraz daha öne çıkıyordu okuduklarımızda. Allaha emanet diyerek çıkıyorduk,pasaport ve paramızı alarak karavandan,çok şükür herhangi olumsuz durum yaşamadık gezi boyunca. İtalya gezinizi planlarken bize önerilen çok sıcaklarda yapmayın şeklindeydi.Şimdiden iyi gezmeler.http://www.archiescampings.eu/eng1/ birde bu program var oğlum navigasyon cihazıma yüklemişti,bulunduğum yerde veya rotada seçeneklerine girip navigasyondan buluyordum.Navigasyon cihazı olmazsa,olmazlardan yurt dışı gezilerinde.

HALİL EFE ÖZLEM' Alıntı:
Enver Abi,

Kısmet olursa bu ayın sonunda yeşil pasaportlarımıza kavuşuyoruz :smiley: Yurtdışı seyahat planımızı Eylül veya Ekim ayı için yaptık. İtalya gitmeyi istediğimiz ülkelerden biri. Ancak pahalı bir ülke olduğunu tahmin ediyorum. Sizin de ifade ettiğiniz gibi paramızın değeri dışarıda malum. Ekonomik bir seyahat olması çok önemli bu durumda. Parasız adım bile atılmıyor takdir edersiniz.

Saygılarımla,
Halil bir türk vatandaşı için ayrıcalıklı bir durum sayılacak yeşil Pasaport en büyük nimet(bizim çocuklardan bile sakladığımız mal beyanı dahil, neredeyse iç çamaşırımızın rengini sorduklarını düşünürsek vize almak için :D )Gerisi ise araştırmalarınızla halledilir,Merkeze yakın az yıldızlı oteller,lüx semtler yerine üniversitelilerin tercihi mekanlar maliyet azaltan unsurlar.Yeterki kafanıza koyun illa gerçekleşmesi için olanak yaratılır.

Navigasyon cihazımızın önerdiği yerden giriş yapıyoruz Bologna'ya renkler yine Taba ve Yeşil,Navigasyonda hedef belirlerken şehir merkezi diye yazıyor merkeze yaklaşırken insiyatifi alıyorum.Bu kez de bu dar sokakları ben seçtim park alanları bölge bölge numaralanmış,merkeze çok yakın olanlar 2.40 euro /saat iken benim bıraktığım iki arka sokak 1.50 Euro.aracı göründüğü gibi çizgiler arasına park edip tahmini gezeceğimiz kadar park fişi alıyor camına koyuyoruz.

IMG 6903

IMG 6905

IMG 6906

IMG 6909

IMG 6910

Aracı böyle bir ara sokağa park edince önlem olarak sokağın bir fotosunu çekiyoruz,unutmamak adına,Gelin ,görümceyede birbirinizin elinden tutun kaybolmayın diye tembihliyor,Kayınbiraderin tutkusu motorsikletlerin bir fotosunu çekiyor ve başlıyoruz bize çok yakın şehrin göbeği Piazza magioreye doğru yürümeye,ilk meydanda mola :D

IMG 6911

IMG 6912

IMG 6913

IMG 6917

IMG 6919

İlginç bulduğumuzu fotoğraflıyoruz yürürken,bu korumaya alınmış heykel ve tarihi bölüm güzel sanatlar fakültesi girişindeki bir bahçede idi .

IMG 6920

IMG 6921

IMG 6922

IMG 6923

IMG 6924

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.