Kraliçeyi Ikna Ettik Kaptık Geldik Klasik 130

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foremost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 129
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,731
fotoların devamı

20180421 221555

20180421 221625

20180421 221651

20180420 182615

Etiketler
bu arada kapı altı maşpieller kötü durumdaydı neyseki aracı alırken yedek parça olacak verilen yeni çetadan buküm yapılan parçaları alıştırıp takmaya karar verdim aradan çıksın hem basamak yeni o eski kalmasın kendi orjinalleri çok pahalı yenisi takim olarak bin tlye buluyor ne yazıkkı

20180420 182842

20180421 212529

20180421 212516

merhaba arkadaşlar alt marşpielleri elimde olanları montaj yaptım ancak bu üzerindekiler şimdilik geçici olacak çünkü ben ilerde tam bir restöre yaptığım zaman orjinallerini takmayı planlıyorum bu yüzden küçük bir araştırma yaptım ve bu tip parçaları ve daha fazlasını üreten bir yer buldum defender adına bayağı kaporta parçasını çözmüşler buna kendi ülkemde üretilmesine ayrıca sevindim
IMG 20180507 WA0005
IMG 20180507 WA0011
IMG 20180507 WA0022
IMG 20180507 WA0024
IMG 20180507 WA0029

expertland firmanin ismi ibrahim usta telefonu:0555 7236130 sormak istediğiniz bir parca olursa yardımcı oluyorlar benim araç sıkıntılı biliyorsunuz arka parçaları genelde 110 na göre yapmışlar sağolsun bir 130 buldular oradan ölçü aldılar ve orjinal yapıp gönderdiler teşekkür ediyorum
IMG 20180510 WA0006

şimdi arkadaşlar bütün bunlar olurken ilk başlarda düşündüğüm port bagaj geldiğinde arka kasanın iç bölümü biraz engebeli aliminyum kasa olduğu için zamanla bükülmeler olmuş boyamak çözüm olmaz yeniden yapmak neredeyse buralarda imkansız çeta ile kaplamakta bu klasik araca hakaret olur diye düşündüm o yüzden ahşap kaplamayı düşündüm ve harekete geçtim bu iş için enpenye edilmiş bu telefon direklerinde kullanılan ağaçlardan kullanmak istedim ve bu ahşapları monte etmek için herhangi bir vida ve perçim kullanman istemedim kasaya daha fazla zarar vermek istemedim fakat bende once ön kısımda 3 adet geniş delik onları es geçtim ve şadırvan imalatı yapan bir usta ile anlaştım çıvısız sılıkon denen bir meretle yapıştırdık

Öncelikle tebrik ederim ve kolay gelsin. Yaptığınız çalışmayı merakla izliyor ve takip ediyorum. Şöyle boydan bir fotoğrafını tekrardan görmek isteriz. İyi çalışmalar

merhaba arkadaşlar arka kasa ve port bagaji ahşap kaplama fikrimiz araca zarar vermeyip orjinal kalması için delmeye karşı çıkışım malesef istediğimiz sonucu vermedi yapan ustamızın özensizliği ve vidalayalım sağlam olur demesine karşılık hayır değişim bize çift dikiş yaptıracak çivisiz silikon işe yaramadı tahtalar güneşe koyunca kavladı gerildi ve kendini birakti daha bagaji takmamıştım şimdi bagajı vida ile her tahtası monte olacak şekilde vidalayacağiz o tamam ancak kasa hareket ettiğinde oda birakacaktır tahminimce onada bir çare düşündüm ancak bunu ustaya değil ancak benim yapmam lazım kurdun ensesi kalın hikayesi ben yapacağım ustada benim artık :smiley:

S
merhaba arkadaşlar arka kasa ve port bagaji ahşap kaplama fikrimiz araca zarar vermeyip orjinal kalması için delmeye karşı çıkışım malesef istediğimiz sonucu vermedi yapan ustamızın özensizliği ve vidalayalım sağlam olur demesine karşılık hayır değişim bize çift dikiş yaptıracak çivisiz silikon işe yaramadı tahtalar güneşe koyunca kavladı gerildi ve kendini birakti daha bagaji takmamıştım şimdi bagajı vida ile her tahtası monte olacak şekilde vidalayacağiz o tamam ancak kasa hareket ettiğinde oda birakacaktır tahminimce onada bir çare düşündüm ancak bunu ustaya değil ancak benim yapmam lazım kurdun ensesi kalın hikayesi ben yapacağım ustada benim artık :smiley:

Silikon yerine 3M 5200 FC kodlu sikayı kullanırsanız sorun yaratmaz. iki kompanenetlidir. Önce primerini uygulayıp sonra ana sikayı uygulayın derim

Silikon yerine 3M 5200 FC kodlu sikayı kullanırsanız sorun yaratmaz. iki kompanenetlidir. Önce primerini uygulayıp sonra ana sikayı uygulayın derim
Bu malzemeyi araştıracağım birde aklımda daıson var siyah silikon birkaç deneme yapacağım bu ürünü hiç duymadım işimize yarayabilir teşekkür ederim

potr bagaj son hali bu ahşaba ilaç veya silikon uygulamadım direk metal vida ile her birini tutturdum üzerinde gezdim daha ne yapayım okey verdim :smiley:
20180522 104216

3M 5200 yatlarda guverte teak'larının monyajında kullanılan bir ürüdür. Benzer ürün sikaftex tede var ancsk kodunu hatırlayamadım 925 li bir kod olarak aklımda kalmış ancak teyid gerekir. Onunda primeri vardır.

merhaba arkadaşlar daison ile bağzı testler yaptım sağlamlık ve sarsıntı başarılı oldu m3 5200 fc buralarda bulamadım internetten bazı sitelerde mevcut bunlarda tanıdığım siteler olmayınca almak istemedim

önce tek parça yapayım dedim ancak daha önce usta tek parça yapmıştı ve araç kasıldığında çabuk attı bende kısım kısım ilerlemeye karar verdım
20180510 215403

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR