Kara Panter' im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 812
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 87,599
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kara Panter' im

Merhaba İsmail bey,bu hitap şekli tanımadığım için, kabul edersen İsmail ağabey.
Arabanı ve 53 sayfalık hikayeni bir solukta okudum,öncelikle kazasız,sorunsuz,hevesinin ve heyecanının hiç bitmemesini dileyerek söze başlamak istiyorum.Aracın mükemmel olmuş,güle güle kullan.Mutevazi ve şükretmesini bilen insanlara herzaman hayran olmuşumdur,istemek,sabretmek,kavuşmak ve onu yaşamak,inanıyorumki herkeze nasip olmuyor veya oluyorda değeri bilinmiyor.Bu şanslı kişilerdensin ve ne olduğununda farkındasın ne mutlu sana,nacizhane bende bu yoldayım.Allah yolunu açık etsin.Bu sebepledirki 53 sayfalık tüm yazıları ve cevapların tamamını hemen hemen okudum.Bende 2 yıldır bu siteye üyeyim,nissan terrano 2,7 dizel bir aracım var,demir tampon,vinç ve lastik dışında bir ekstram yok,gayet sade bir araç olmakla birlikte,hertürlü ağır çamur,kar deneyimlerimde beni hiç üzmedi,yolda bırakmadı.Bana göre arazi deneyiminde öncelik pilotajda,her aracın kalacağı yerler vardır elbet,VX 80 inde,o zamanda vinç var,alternatifler var.Mükemmel olmaya gerek yok,eksikler olmalıki elimizdekinin kıymetini bilelim.
Sizlerden iyi olmasın,VX 80 kullanıcısı bir arkadaşım bu aracı bana çok anlattı,yere göğe koymuyor bu aracı,bende öyle uzaktan ilanlara filan bakıp bilgi dağarcığımı dolduruyorum.Ağırlıklı bakışım VX 100 de oldu,fakat sizin yazıları okuduktan sonra arazi,asfalt ve yol kabiliyeti anlamında vx80 nin arazi bölümü bir çıt daha iyi gözüküyor.Tabi şu soru hep var ne yapacaksın,yarışlara katılmayacağım,çamura gireceğim,şehirlerarası yol yapacağım,inönü yaylasına gideceğim,kamp vs yapacağım.Bu saydıklarımı vx 80-100 herikiside yapar gibi,vx 80 de ön-arka kilit dışında o kadarda kayda değer bir üstünlük yok gibi.vx 80 sahiplerinin istediği fahiş fiyatlar karşısında, piyasada daha kolay bulunan vx100 daha mantıklı gözüküyor.VX 100 yükseltme kiti,aksesuar, arazi kabiliyeti karşılaştırması yapılan bir yazı varsa rica ediyorum.Ayrıca sizin konu hakkındaki yorumlarınız benim için çok önemli,zaman ayırıp bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum.Yakın zamanda tanışmak,görüşmek dileğiyle.
Sevgiler,saygılar

Etiketler

Teşekkürler Taner bey.

Abi daha iyi..resmiyeti bırakalım..

Benim tavsiyem eger ailenizle kamp agırlıklı gezecekseniz vx100 ,yok daha çok arazi agırlıklı olacaksa vx80 tavsiye ederim..Evladiyelik bir araçtır..özelden yazdım..

Son hali..35 " lastik ve yükseltmelerle...

20121019 141445

ismail abi özelden değil de genelden de yazsak hani biz merak edenler için diyoruz.mutlaka ki üstünlükler ve eksiklikler kullanılan şartlar ve kullanıcıya göre değişir...o yüzden vx 100 mü yoksa 80 mi alalım ;D

Özay kardeşim;

özelden paylaştıgım gizli saklı degildi..

.....
Aşagıda linklerini verecegim yazıları dikkatle okumanızı tavsiye ederim.
eger çok araziye girmeyeceksen bence vx100 idealdir.Unutma..fazla girmem diyip sonradan sık sık girersen masraf açarsın.Oysa vx80 herşeye gelir..her yere gider..EVLADİYELİK araçtır.Temizi piyasada bulmak zor..Kaç el degiştirdigine iyi bakmak lazım...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=64517.0
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=89001.0

Kürşat beyin sitesinde 4*4 dergide vx80 ve lexus lx450 hakkında yazıları okursan çok şey ögrenmiş olursun.

değerli abim;
elbette ki okuyor ve seyrediyoruz ilgiyle de takip ediyoruz.bizim sağımız solumuz belli olmaz ki.daha yeni başladık bu işe ve öyle çok aman aman bütçeler de ayıramayız ama içimizdeki volkan heran patlamaya hazır.o yüzden patladığında değecek bişeye patlasın ;D yoksa aartık eskisi gibi de düşünmüyorum hayata bakış olarak.geçen gün bir arkadaşa dedim ben eski araba seviyorum nişanlım da öyle deyince garip garip baktı bana.kendisi de şimdilerde sıfır volvo s80 alma arafesinde olduğu için benim konuşmalarım çok şaşırttı onu.artık hayatta ne kadar sade yaşarsam o kadar mutluyum sizin anlayacağınız...

özlettin kendini ismail abi...
bu arada arac bomba bomba bırak beni ben giderim araziye der gibi... ;D
sevgiler...

Teşekkür ederim Fatih...

birşeyler yapmaya çalışıyoruz bakalım...

oo ne zamandır bakmıyordum siteye doğru dürüst, yükseltmeyle birlikte şahane olmuş ismail abi, tekrardan güle güle kullan.

aracın boyası parlak duruyor pek anlamam ama metalik sanırım, arazide vs. sıkıntı oluyor mu opak boyaya göre, koruması vb. gibi ?

Teşekkürler Alican.
Parlak boya..Arazide parlak boyada mat boyada çizilince iyi olmuyor :D :D
Demirden korkan Trene binmezmiş...ne yapalım olacak o kadar.. ;D ;D

acaNn' Alıntı:
oo ne zamandır bakmıyordum siteye doğru dürüst, yükseltmeyle birlikte şahane olmuş ismail abi, tekrardan güle güle kullan.

aracın boyası parlak duruyor pek anlamam ama metalik sanırım, arazide vs. sıkıntı oluyor mu opak boyaya göre, koruması vb. gibi ?

mdr' Alıntı:
Teşekkürler Taner bey.

Abi daha iyi..resmiyeti bırakalım..

Benim tavsiyem eger ailenizle kamp agırlıklı gezecekseniz vx100 ,yok daha çok arazi agırlıklı olacaksa vx80 tavsiye ederim..Evladiyelik bir araçtır..özelden yazdım..
İsmail abi,ilgine çok teşekkürler,gönderdiğin adresleride detaylı inceledim,sanırım bana vx80 daha uygun gözüküyor.Malesef vx 80 araçlara bir talipli daha çıktı,yanlız şu piyasayı hortlatmamaya dikkat etmek lazım,malum arz talep dengesi aleyhimize işliyor.
Bu arada senin aracın son halide süper gözüküyor,güzel günlerde keyifle binmek nasip olur inşallah.Kısmet olurda bende bir vx80 sahibi olursam,sanırım senin aracındaki ekler dışında birşey yapmam.
Sevgi ve saygılarımla

İsmail Bey Merhaba,Öncelikle kurban bayramınız mübarek olsun lastikler ne marka acaba çok güzel göstermiş arabayı Maşallah benim vx 80 de de 35 cooper var ama bu kadar heybetli durmuyor bence :smiley:

Teşekkür ederim.Sizin de bayramınızı kutlarım.

Lastikler Fedima.Bogger desenli olanı.

Chef' Alıntı:
İsmail Bey Merhaba,Öncelikle kurban bayramınız mübarek olsun lastikler ne marka acaba çok güzel göstermiş arabayı Maşallah benim vx 80 de de 35 cooper var ama bu kadar heybetli durmuyor bence :smiley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri