Jimny Ön Tampon Modifikasyon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kursad_hho Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,441

kursad_hho

Size doesn't matter, If it is JIMNY
Yer
İstanbul
Merhabalar, hafta sonu ön tampon hırpalandı biraz, hazır tampon işlem görecekken tamponu modifiye etmek istiyorum. İnşallah sonbahara doğru 2" yükselteceğim + 235/75/15 + Spacer+ alt koruma olacak. Bu plastik tampon kesme dikme işlemlerini nerede yaptırabiliryoruz. Bu konuda tecrübesi olanlar var mı?

Etiketler
Ynt: Jimny Ön Tampon Modifikasyon

kursad_hho' Alıntı:
Merhabalar, hafta sonu ön tampon hırpalandı biraz, hazır tampon işlem görecekken tamponu modifiye etmek istiyorum. İnşallah sonbahara doğru 2" yükselteceğim + 235/75/15 + Spacer+ alt koruma olacak. Bu plastik tampon kesme dikme işlemlerini nerede yaptırabiliryoruz. Bu konuda tecrübesi olanlar var mı?

2" yükseltme ile 235 lastik için tampon kesimi yeterli gelmiyor. Çamurluk arkasından da kestirmen lazım.
Ayna mahruti ile de oynaman gerekiyor.

msenol' Alıntı:
2" yükseltme ile 235 lastik için tampon kesimi yeterli gelmiyor. Çamurluk arkasından da kestirmen lazım.
Ayna mahruti ile de oynaman gerekiyor.

235 için gerekmez diye konuştuk Mehmet Becce Bey ile hatta lastikleri aldım, yanlış anlamadım sanıyorum. 235/75/15 uygulayıp sorun yaşayan kimse var mı, ? Ben sizin aracı takip ettim buradan, get leri ve lastikleri , sonra offseti de biliyorum. Çamurluk arkası derken tam neresini kastediyorsunuz?

kursad_hho' Alıntı:
235 için gerekmez diye konuştuk Mehmet Becce Bey ile hatta lastikleri aldım, yanlış anlamadım sanıyorum. 235/75/15 uygulayıp sorun yaşayan kimse var mı, ? Ben sizin aracı takip ettim buradan, get leri ve lastikleri , sonra offseti de biliyorum. Çamurluk arkası derken tam neresini kastediyorsunuz?

Lastik almadan önce RescueTeam Murat ile telefonda konuşmuştum. Sağolsun çok yardımcı oldu. 2" de Sürtme yaptığını ve kesip biçme gerektiğini söyledi. Yabancı bir sitede de ekteki gibi bir uygulama görünce 235den vazgeçtim. Yoksa benim de niyetim 235 75 15 federal idi.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=49621.msg569354#msg569354

msenol' Alıntı:
Lastik almadan önce RescueTeam Murat ile telefonda konuşmuştum. Sağolsun çok yardımcı oldu. 2" de Sürtme yaptığını ve kesip biçme gerektiğini söyledi. Yabancı bir sitede de ekteki gibi bir uygulama görünce 235den vazgeçtim. Yoksa benim de niyetim 235 75 15 federal idi.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=49621.msg569354#msg569354

Hafta sonu ön tampon epey hırpalandı :smiley: , ön tamponu gözden çıkardım. Arkayı kurtarmaya çalışacağız. Ayna mahruti konusuna takıldım, 235 kullanıpta mahrutiye ihtiyaç duyan oldu mu?

Kürşat selamlar ...
Araçtaki çekiş düşüklüğünü lastiklerini değiştirince en iyi sen anlıyacaksın.... :smiley:

arwin' Alıntı:
Kürşat selamlar ...
Araçtaki çekiş düşüklüğünü lastiklerini değiştirince en iyi sen anlıyacaksın.... :smiley:

Selam, Nedir tavsiyen? Tecrübelerini paylaşır mısın?

kursad_hho' Alıntı:
Selam, Nedir tavsiyen? Tecrübelerini paylaşır mısın?
Kürsat ben de 2000 cc v6 var, 215/65/16 olan standart lastiklerini 225/70/16 ile değiştirdim araç bir vites kaybetti.. Rampalarda bayılmaya başladı ve sadece % 5 civarı bir ölçü değişikliği oldu...

Tolga ve bende 215 75 15 var. Boluya giderken ramplarda kamyonlara yol verdik.
1 ölçü büyüttüğümüz halde bile bizimkiler sürünüyor.
Gerçi 1 ölçü diyoruz ama bunun yanında MTnin getirdiği lastik başına +5 kg da var tabii.
Henüz çözüm bulamadık :( Tolga Becceden ayna mahruti alma niyetinde.

msenol' Alıntı:
Tolga ve bende 215 75 15 var. Boluya giderken ramplarda kamyonlara yol verdik.
1 ölçü büyüttüğümüz halde bile bizimkiler sürünüyor.
Gerçi 1 ölçü diyoruz ama bunun yanında MTnin getirdiği lastik başına +5 kg da var tabii.
Henüz çözüm bulamadık :( Tolga Becceden ayna mahruti alma niyetinde.

:smiley: lastiği küçükte alsan büyükte alsan ayna mahrutiden kaçış yok yani. Eh bu işin zevkide bu sanki, yavaş yavaş, sindire sindire, deneye deneye.. Birde ben Jimny ile uzun yol yapmıyorum, sadece şehir içi ve hafta sonu. Sizin ayna mahruti haberlerinizi bekliyoruz :smiley: bende yaptırınca artık benide çağırın, birde gri jimny olsun. selamlar,

bende de 215/75/15 Rampalarda herkes e yol veriyorum sinir bozucu oluyo ama olsun şimdilik böyle idare ediyoruz,ki 10 gün sonra karadeniz e gitçem uzun yol yani 4000 km gibi olcak sanırım burda fotoğraflarla paylaşlam geziyi,

serkan35' Alıntı:
bende de 215/75/15 Rampalarda herkes e yol veriyorum sinir bozucu oluyo ama olsun şimdilik böyle idare ediyoruz,ki 10 gün sonra karadeniz e gitçem uzun yol yani 4000 km gibi olcak sanırım burda fotoğraflarla paylaşlam geziyi,

Nerelere gidiyorsunuz? Rota nasıl? Bir etkinlikle mi yanlız mı gezeceksiniz?

Eşimle birlikte gideceğiz etkinlik yok ama Arhavide siteden tarık beyle tanışma niyetimiz var,Rota İzmirden Ankara üzeri ilk gün Giresun a kadar orda bir gece kaldıktan sonra sahil yoluyla Trabzon Rize İspir üzerinden Yusufeline (kiskim)dönüşte Artvin Merkez Üzerinden Yetiştirebilirsek KAfkasör yaylası ,Rize ayder, kavrun,Trabzon ,Maçka Sümela Akçabatt gibi,,,

kursad_hho' Alıntı:
:smiley: lastiği küçükte alsan büyükte alsan ayna mahrutiden kaçış yok yani. Eh bu işin zevkide bu sanki, yavaş yavaş, sindire sindire, deneye deneye.. Birde ben Jimny ile uzun yol yapmıyorum, sadece şehir içi ve hafta sonu. Sizin ayna mahruti haberlerinizi bekliyoruz :smiley: bende yaptırınca artık benide çağırın, birde gri jimny olsun. selamlar,
Her zaman bekleriz Kürşat... hatta yapabileceğimiz birşeyler varsa hiç çekinme... :smiley:

Selam jimny dostları...

Bilmeyenler için bende de 2004 model jimny var...

Çamur lastiği olarak 1 sezon 31" insa turbo kullandım.

Çekiş problemi çok yaşadım.

Yaz için 30" goodyear at taktım. Ama hep aklımda kış vardı.

Geçenlerde Mehmet abiden ayna-mahruti aldım ve maslakta Atilla da taktırdım. Şuan araba inanılmaz oldu. 30" lastik ile patinaj ile kalkıyor. Daha önce 2. vites ile zorlanan rampalarda 3lüyorum....

Şuan hız göstergem standarta göre fazla gösteriyor. 31" insa turboları takınca araç tam olarak standarta dönmüş olacak...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri