Isuzu-D-Max Kaç Kişiyiz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gobazes Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 143
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 98,833
uygulamalar

123 030

123 026

123 028

123 030

Etiketler

Arkadaşlar bende isuzu d-max 08-12 arası modeller için sol arka stop lambası var . Yurt dışınddan getirttim benim çatlak lambayı değiştiricektim vazgeçtim onun için geldiği gibi satıyorum . Şu an kutusunda geldiği gibi bekliyor . Orjinal değil ama orjinalden pek farkı yok . İsteyen olursa aldığım fiyata vereceğim . İlgilenenler bana mesaj yollasın

Herkese merhabalar.

Yeni ISUZU D-Max almayı düşünüyoruz. Ailem tarımla uğraşıyor. Ziraat bankasının Isuzu ile anlaşması varmış. Uygun ödemeli kredi veriyor. Bu bahaneyle arabamızı yenileyelim dedik. 96 model Nissan pikapımız var. Yeni Isuzu D-Max 4x2 LTD 6M/T için ne söylersiniz. Artıları eksileri nelerdir? Yakıt, konfor, donanım, performans... vs?

yaren33' Alıntı:
Herkese merhabalar.

Yeni ISUZU D-Max almayı düşünüyoruz. Ailem tarımla uğraşıyor. Ziraat bankasının Isuzu ile anlaşması varmış. Uygun ödemeli kredi veriyor. Bu bahaneyle arabamızı yenileyelim dedik. 96 model Nissan pikapımız var. Yeni Isuzu D-Max 4x2 LTD 6M/T için ne söylersiniz. Artıları eksileri nelerdir? Yakıt, konfor, donanım, performans... vs?

Belki biraz geç oldu ama cevap vermek istedim. Ben Yeni DMax'i kullanıyorum. Otomatik 4x4. Çok memnunum. Yeni kasa daha uzun ve daha geniş. A sütunu biraz daha önde, çok ferah. Oturma ve kullanma pozisyonu çok gelişmiş. Ortalama 8.4 litre diye veriyorlar yakıt giderini. Ben de yaklaşık 8.5-9.0 litre buluyorum. 2 bin devririn altında kalabildikçe düşüyor. 163 beygir ve 400NM. arkakoltuk da çok rahatlatılmış.
Bol şans, tavsiye derim.

bandocan' Alıntı:
Belki biraz geç oldu ama cevap vermek istedim. Ben Yeni DMax'i kullanıyorum. Otomatik 4x4. Çok memnunum. Yeni kasa daha uzun ve daha geniş. A sütunu biraz daha önde, çok ferah. Oturma ve kullanma pozisyonu çok gelişmiş. Ortalama 8.4 litre diye veriyorlar yakıt giderini. Ben de yaklaşık 8.5-9.0 litre buluyorum. 2 bin devririn altında kalabildikçe düşüyor. 163 beygir ve 400NM. arkakoltuk da çok rahatlatılmış.
Bol şans, tavsiye derim.
Cevabınız için teşekkürler. Ancak biz de 3 gün önce aldık. 4x2 LTD 6M/T. Ben üniversitedeydim. Bu gün memlekete dönücem. Bakalım babamın övdüğü kadar var mı canavar :smiley:

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
4x2 'de de bütün güvenlik önlemleri var. Yanı sıra TCS'de var. Böylece sadece 4x4'lerde olan sınırlı kaydırmalı deferansiyel özelliği 4x2'ye de geçmiş oluyor.

Teşekkürler. Zaten benim en çok hoşuma giden güvenlik donanımları ve motoru. Eski isuzularda çok gürültü oluyordu. Umarım bunlarda motor gürültüsü azaltılmıştır.

herkese merhabalar,

3. arac olarak 3,0 Dmax otomatik arac almak istiyorum 2006-2007 model gibi. cevremde kullanan olmadıgı için merak ettiğim husus otomatik vitesin arazideki performansı. mesela arac rolantide beklerken gaza bastıgınızda hemen tepki verip ilerliyormu yoksa bi sure bekleyip ( L200 deki otomatik gibi :'( ) yavasca mı kalkıyo?. kısacası arazide BFG A/T veya STT lastiklerle beni üzermi ? Ayrıca merak ettiğim diğer husus yakıt tüketimi. günlük asfalt kullanımında 10 lt/100 km nin üstüne çıkarmı.
yardımcı olursanız sewinirim.
Saygıalrımla

Merhaba Araçlarınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın bende de 4x4 (2013) otomatik vcros var 4 ay oldu alalı ancak aldığımdan beri bir sorun yaşıyorum.

Araçta balans bozma sorunu ile uğraşıyoruz. Jantlara tek başına bakıldığında sorun gözükmüyor, lastiklerde de ancak lastik jant'a takılırken salgı problemi yaşanıyor ve bir şekilde lastik çevrilerek bu problem gideriliyor. 4 lastik değişmesine rağmen sorun düzelmedi sonuç olarak fabrikadan gelecek cevabı bekliyoruz.

Sorun şu; Araca üzerinde yada lastikler sökülerek bir şekilde balans tutturuluyor. Fakat 250-300 km yol gittikten sonra 80km lerde başlayan titremeler hemen her süratte hissediliyor. Sizlerden ricam benzer durumla karşılaşan arkadaş varmı?

Zira sinir hastası olmak üzereyim :smiley:

Lastiklerde sorun vardır büyük ihtimalle.
İsuzu 87 nkr'de yaşamıştım ayni sorunu,yüksek hızda direksiyon kopacak gibiydi.
bulamadığımdan lassa takmıştım.Sonra ayni sorunu yaşayınca ithal bir japon
marka ile değiştirmiştim.Sanırım toyo idi.

Merhaba

Lastik değiştirince sorun düzeldi diyorsunuz. Aynı öneriyi bana da yapıyor servis MICHELIN takalım deniyor. Ama anlamadığım şey şu bir lastik ve jant uyumsuzluğu var ise tüm araçlarda benzer sorunlar yaşanıyordur diye düşünüyorum. Zira aynı marka lastikten 4 adet yeniden sipariş edildi. Aynı sorun farklı bir biçimde devam ediyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR