Istrancalar'da Off-Road ve Trekking Etapları GPS Koordinatları / Harita

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan osiris12 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,889
Ynt: Istrancalar'da Off-Road ve Trekking Etapları GPS Koordinatları / Harita

Merhaba Rahim Bey,

Herşey o kadar güzelki ellerinize sağlık .Bölgede yapacağınız çalışmaları merakla takip etmeye çalışacağım. Bize bu kadar yakın cennet köşeleri varken gezmeye, kampa, offroad 'a saatlerce yol gidip dönüyoruz. Fotolara bakarken bu hafta bile gelip gezmek geldi içimden ama Soğucak / Toyota buluşmasından yeni geldim . Artık ailecek gelebileceğimiz günleri bekleyeceğiz. O zamana kadar sizde bize rota ( Offroad veya trek.) ve konaklama detayları gecebilirseniz çok sevinirim.

Ellerinize sağlık...
Selamlar

Ahmet Öztürk

Etiketler

Haftasonu umarım bizlerde böyle güzel kareler çekebiliriz. :D

Editlememe izin vermedi :p

Kalacak yerler; Demirköy'de öğretmen evi gibi bir şey gördüm, misafirhane sanırım. Demirköy Sivriler köyünde Karaboğa pansiyon var, temiz güzel bir yer. İğneada'da bir kaç tane küçük otel var, sıcak su ve kaloriferli olanlarda var ;)

Murat Bey,

Konaklama bilgileri için teşekkür ederim. Umarım geziniz güzel geçer ( kuşkusuz ) . Fotoları , yol detaylarını paylaşırsanız çok sevinirim.

İyi geziler

Ahmet Öztürk

harıka yerler fotolarda müthiş inşallah bir gezi proğramı olur gider görürüz

arkadaşlar koordinatları vereceyidiiz... :-}}}}

Sayın Moderatör ,

Bu konunun '' HABERLER VE DUYURULAR '' başlığı altına taşınma sebebini pek anlamış değilim . '' Çok tekerden çekişli araçlar hakkında her türlü güncel haberi burada paylaşalım '' 'la ilgisini pek kuramadım. Hem aramalarda hemde konuyla pek ilgisi yok.

Lütfen tekrar değerlendirimisiniz .
Teşekkür ederim.
Ahmet Öztürk

cheg' Alıntı:
arkadaşlar koordinatları vereceyidiiz... :-}}}}

Koordinatlar Pazartesi veya Salı (23..24 Kasım) ya kaldı ne yazık ki :(
Ama yeni ilavelerle ve yeni fotoğraflarla gelerek kendisini affettirecektir, merak etmeyin :smiley:

[attachment=1]

DSC 4145 800

tamamdır...teşekkürler...

benım yazlıkta oralarda ıyı bılırım oraları yalıkoy belkı bılırsın ıstıranca ormanının her kosesını bılırım ve çok severim hıc bıryerde ıstıranca ormanının vahsılını ve guzellını gormedım desem yerıdır ahmet abı bır proglam yaparım istanbul igne ada

osiris12' Alıntı:
Arkadaşlar 40 yıllık Kırklareli'li olarak Istrancalar (Yıldız Dağları) ve genel olarak Kırklareli kuzey/kuzey-doğu bölgesinde hep hayalini kurduğum bir çalışmayı hafta sonu başlatma kararı aldık.

Yıllardır bölgeyi gerek off-road araçlarla ve gerekse trekking/hiking tarzı gezilerle dolaşıp duruyoruz ve fotoğraf çekiyoruz.
Son yıllarda bitki ve mantar ekosistemi konusunda amatörce çalışıyoruz.
Ve bazen ülke kurtarma masalarında :smiley: bazen de etkinlikler esnasında binlerce proje düşünüyoruz ve pek çoğu bir konsepte oturmadığından ayakları havada bir süre dolaştıktan sonra kendiliğinden sonlanıyor :(

Pınarhisar Kaymakamlığı ile koordineli olarak bölgedeki (öncelikle Yenice-Demirköy arasındaki Istranca'lar olmak üzere) trekking ve off-road parkurlarının saptanması işine girişiyoruz.
1/25.000 haritalar üzerinde ve araziden alıncak GPS koordinatları ile parkurları belirleyeceğiz ve zorluk derecelendirmelerini yapacağız. Tabii bol bol fotoğraf kayıdı ile de....

(Devamı geliyor)
daha önce bir yarış düzenlenecekti ama vallik izn vermemişmiydi doğal ortamı bozacak diye?

cemtascioglu' Alıntı:
benım yazlıkta oralarda ıyı bılırım oraları yalıkoy belkı bılırsın ıstıranca ormanının her kosesını bılırım ve çok severim hıc bıryerde ıstıranca ormanının vahsılını ve guzellını gormedım desem yerıdır ahmet abı bır proglam yaparım istanbul igne ada

Cem
Oraları çok az biliyorum birkaç kez kamp attık valla bir program olursa biz kesin geliriz :D hatta fazla katılım olmazsa bile 2-3 arac bile gideriz. ;D ;D bana mutlaka haber ver....

aozturk' Alıntı:
Cem
Oraları çok az biliyorum birkaç kez kamp attık valla bir program olursa biz kesin geliriz :D hatta fazla katılım olmazsa bile 2-3 arac bile gideriz. ;D ;D bana mutlaka haber ver....
tamam ahmet abı kordınat ve gps kayıtlarını bulmaya çalısıyorum 2,3 araba daha rahat olur çunku zor parkur

bahsettiğiniz rotaları düzenli olarak her hafta sonu yürümekteyim
git gide daha fazla kirlendiğini bölgeye toplu şekilde insanların geldiğini ve atıklarını doğa atıp gittiklerini görüyorum ve bunları fotoğraflarla belgeliyorum
Rahim bey bölgede bizde bahsettiğiniz bir proje üzerine çalışıyoruz hem doğanın korunması hemde bölgede yapılan doğa sporları için bir harita booklet guide hazırlığı içindeyiz
bu şekilde korunması gereken bölgelerin korunacağını hemde doğa koruma çevre bilinci konusunda insanları bilgilendirmeye çalışıyorus
http://yildizmountains.blogspot.com/ bu blogta yavaş yavaş fikirlerimizi bu bölgedeki haberleri paylaşıyorus destekleriniz bizi memnun edecektir
özelden size iletişim bilgilerimi ilettim

Merhabalar,
Haftasonu gezi gerçekleşmedi sanıyorum , fotoları merakla bekliyorduk. Ayrıca koordinat ve parkur bilgileri de gelmedi.

İyi akşamlar,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR