İnegölün CJ 5 i Toplanıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan woswo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 379
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 60,909
Ynt: İnegölün CJ 5 i Toplanıyor

Kötü adam Goktug abi hehe:smiley:
Kötü kedi Şerafettin gibi:smiley:)

Ama biz bir kötülüğünü görmedik, sadece hep daha iyisini, daha güçlüsünü yapıp ve hep daha uç nokta araçlarla ugraşıp bizi kıskandırır arada:smiley:)

Etiketler

jeep' Alıntı:
ben cj geçemez land cruiser geçer demedim. arka arkaya bağlanırsa ağırlık farkından cj nin şansı yok dedim. O kadar. 11 seneden beri cj var bende. Eksiklerini fazlasını biliyorum. Kısacası haddimi biliyorum. Sizler burada bilimsellikten uzak karadüzen araç topluyorsunuz. Daha önce de yazdım. Yanlışları söyledim. Ama biz ustayız senden iyi biliriz muamelesi gördüm. Bende çok usta gördüm. Onu diyorum. Birşey bildiğiniz yok. Deneye yanıla öğreneceksiniz ama.. Para da sizin keyifde sizin. Ama yeni başlayan arkadaşlara da yanlış örnek oluyorsunuz. Birileri çıkıp bu yapılanların bir kısmı yanlış demesi gerekiyor. Bizlerin sizler gibi imkanları yok. Bir şanzıman indirip bindirmeye çuval dolusu paralar ödüyoruz. Usta yaptı oldu diyoruz. Ama yapamıyorlar.

Bu arada cj konusunda polemiğe girmek, en zevk aldığım şeylerden. Bu yazıdan sonra bakalım neler yazacaksınız.. ;Dgöktuğ bey sizin bildiklerinizi biz unuttuk usta bırakmıycaksınız bu gidişle
devrim arabasını yaparken piston kollarını mühendisler beceremedide usta yapmıştı sanırım yanlış hatırlamıyosam haliyle biz ustayız senden iyi bilicez senin yapmıya çalıştıklarını gözlerimizi kapatır öyle yaparız kimseyide yanlış yönlendirmiyoruz biz kısacası bizim bu konuda el bitik okeye dönüyoruz

göktuğ abi bitanedir çoğu şeyi ondan öğrendik iyiki var cj hakkında bilgi sahibi olduk biraz.. ;)

jeep' Alıntı:
göktuğ bey sizin bildiklerinizi biz unuttuk
usta bırakmıycaksınız bu gidişle
devrim arabasını yaparken piston kollarını mühendisler beceremedi de usta yapmıştı sanırım yanlış hatırlamıyosam haliyle biz ustayız senden iyi bilicez senin yapmıya çalıştıklarını gözlerimizi kapatır öyle yaparız kimseyide yanlış yönlendirmiyoruz biz kısacası bizim bu konuda el bitik okeye dönüyoruz

Usta olmaya fiziksel olarak çalışmam gerek. 3 tane civata sökünce parmak kaslarım iflas ediyor. Anahtar kullanma yeteneğini kazanmam gerek filan filan. Bu olayın bir boyutu. Dikkat ederseniz akıl kullanımı ile alakalı bir eksiklikten bahsetmedim.

Amerikalı vatandaş cj yi öyle yapmış ki, kullanma klavuzunu okuyup anladığınızda sorun bitiyor. Herşey ortada, mekanik ve pratik. Savaş için tasarlanmış. CJ yi sol tarafa devirdiğinizde dikkat edin , araç sıvılarının hiç birisi dökülmez. Standart hali ile sola devirebilirsiniz ama 8 katlı traktör lastiğini takamazsınız. Bunu anlatmaya çalışıyorum.. O lastiği takacaksanız elimde formüller var. Yardımcı olurum isterseniz ;D

mesela ayna mahruti ve daha güçlü akslar gibi bir çok parçaya değiştirmek gerekiyor düz ;) motora turbo takmak gibi bişey işte...

jeep' Alıntı:
Usta olmaya fiziksel olarak çalışmam gerek. 3 tane civata sökünce parmak kaslarım iflas ediyor. Anahtar kullanma yeteneğini kazanmam gerek filan filan. Bu olayın bir boyutu. Dikkat ederseniz akıl kullanımı ile alakalı bir eksiklikten bahsetmedim.

Amerikalı vatandaş cj yi öyle yapmış ki, kullanma klavuzunu okuyup anladığınızda sorun bitiyor. Herşey ortada, mekanik ve pratik. Savaş için tasarlanmış. CJ yi sol tarafa devirdiğinizde dikkat edin , araç sıvılarının hiç birisi dökülmez. Standart hali ile sola devirebilirsiniz ama 8 katlı traktör lastiğini takamazsınız. Bunu anlatmaya çalışıyorum.. O lastiği takacaksanız elimde formüller var. Yardımcı olurum isterseniz ;D
göktuğ bey sen 33 lastiklede yürümez demiştin bu araç biz yürütmüştük hatırlarsan bu lastikleri takarsak onuda yürütürüz formül konusuna gelince bizde daha ne cevherler var bir bilsen bu yayınladıklarımız 100 de biri sadece merak etmeyin çözeriz ewel allahbu aracı caktı yaparkende sizden formül almamıştık sizin sorununuz kapris bence biz alo deseydik size hiç sorun kalmıycaktı bu işi sizden daha iyi biliyoruz merak etmeyin siz sadece net te biliyosunuz sanırım bu işi kaç tane kilit taktınız kaç araç yükselttiniz pratikte hiçbirşey bilmiyosunuz siz

Valla kilit takmayı falan bilmem de ben sanziman duzmesiyle ilgili bir hikaye duymusdum:smiley: hemde jeep üstadı Rauf ustayla iddalasmisdi:smiley:
Bence boşa kürek çekiyorsunuz, sonucda aracda sizin parada, bize izlemesi düşer:smiley:

göktuğ abiyi hafife almayın onda cj5 varken çok uğraştı sizin gbi tek biyeriyle değil heryeri ile oynadı kaç defa defransiyel değiştirdi ayna mahruti lastik daha sayamacağım birçok şey denedi test etti herşeyi, tecrübe sahibi bi abimizdir şimdide cj8 topladı herşeyi ile mükemmel ve sorunsuz..

göktuğ bey sen 33 lastiklede yürümez demiştin bu araç biz yürütmüştük hatırlarsan bu lastikleri takarsak onuda yürütürüz formül konusuna gelince bizde daha ne cevherler var bir bilsen bu yayınladıklarımız 100 de biri sadece merak etmeyin çözeriz ewel allahbu aracı caktı yaparkende sizden formül almamıştık sizin sorununuz kapris bence biz alo deseydik size hiç sorun kalmıycaktı bu işi sizden daha iyi biliyoruz merak etmeyin siz sadece net te biliyosunuz sanırım bu işi kaç tane kilit taktınız kaç araç yükselttiniz pratikte hiçbirşey bilmiyosunuz siz

33 lastikle hiç modifikasyon yapmadan o araç yürümez, yürümez dediğim bol gazla kalkar optimum seviyelerin altında az devir çok yol yapmaya çalışır. Bu da tecrübeli offroadcuların istemediği bir durum. Offroadda yeni olduğunuz için bu farkı anlamanız biraz zor. Ama ilerleyen zamanlarda anlayacaksınız.

kaç tane kilit taktınız kaç araç yükselttiniz pratikte hiçbirşey bilmiyosunuz siz

Bu soruyu cevaplayayım. Biraz ukalalık olacak ama kısaca hangi araçlarla ne seviyede uğraştığımı bende gözden geçirmiş olurum, sonra da belki hey gidi günler diyebilirim. Sanayide ve offroadda geçirdiğim zaman internette geçirdiğim zamanı en az 10 a katlar. Bu arada para kazanmak zorunda olduğum bir işim var. Yani ben offroad işinden para kazanmıyorum.
Neyse birebir başında durarak, ucundan kıyısından bizzat kendim de çalışarak uğraştğım araçlar.
1967 Tuzla
komple boya kaporta mekanik bakım lastik jant işleri filan ilk oyuncak..
5 5

1980 cj-6
kendisi cj-6 dan kesme cj-5 formunda bir araçtı.
en ufak civatasına kadar modifiye edilmiştir. Garaj bölümünde var. 31 lastikle geldi 37 lastikle gitti. Hala aktif olarak offroad yapmaktadır.
210520101492

1983 cj-8
yaptığım ve bir kere yaptığım son araç. Garaj bölümünde var incelersiniz.
10112010306

1977 cj-5 Korkut arkadaşımızın
ön arka dana44 havalı diff kilitleri rolcage 2,5 inç yükseltme filan filan..
10092009744

1983 LR Defender
hurda olarak aldık. 1 sene offroad yaptırdık. Land dedik ancak bu kadar olur. Antalyaya sattık. Garaj bölümünde var. İncelersiniz.
GokhanAvatar

1975 cj-5
Niksar Belediyesinden ihale ile aldığım dizel jeep in yanında bonus olarak vermişleridi..
4

1969 Dizel tuzla
isuzu gemini motordan nefret etmemi sağlayan jeep
11

1986 Mercedes G Ökkeş arkadaşımızın
Botaş tan çıkma, 1 ay topladık 1 sene el sürmedik. 3 aydır topluyoruz. Garaj Bölümünde var incelersiniz..
Vlcsnap 00080

1980 cj-5 Mehmet Akdemir arkadaşımızın
yaklaşık 20 bin harcattım kendisine hala bana dua ediyor ;D
fotoğrafını bulamadım. ama satılıklar bölümünde "Türkiyenin en yapılı cj-5 i diye başlığı var.

2003 Jeep KJ
Halen günlük kullandığım araç 2,5 inç yükseltme komple revizyon kilit filan filan..
10122010396 1

1979 Ford F250
Halen devam ediyor...
42 lastik takacağız. Traktör ya da biçer lastiği değil ;D TSL super swamper 42x15x15 gerçek offroad lastiği. Hayalleriniz kadar büyük ;D
07072011946

aklıma gelenler bunlar. ha birde cherokee ZJ maceramız var. Neyse..

Demek istediğim boş konuşmuyoruz. 100 ün üzerinde offroad gezisi. Kır piknik gezisi değil offroad gezisi. 1,5 terabayt offroad döküman. Gezilerde çekilmiş sanayide çekilmiş foto videolardan oluşuyor. Dedim ya çok yenisiniz offroadda biraz zaman geçse daha iyi anlaşırız.

Kalın sağlıcakla..

Bu arada ne offroadcu mekanik bilgili abilerimiz var. Biz onların tırnağı olamayız. Siz kendi sayfanızdan başka sayfalara bakmıyorsunuz galiba..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR