İlk Dalış Deneyimi (Orca Elbise Hakkında Bilgi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Emir_Efe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,899

Emir_Efe

SERKAN
Yer
İSTANBUL
yeni dalış deneyimi yaşıyacağım için kendime orka marka 2 parçadan oluşan bir elbise aldım.elbisenin kalınlığı 5mm çoraplarıda aynı şekilde ilk deneyimimizi bu hafta sonu ağva kilimli koyunda zıpkın avıyla gerçekleştiricez benim en büyük korkum elbise daha önce kullanmadığım için üşücekmişim gibi düşünmem sizden ricam orka elbise hakkında bilginiz varsa onu paylaşmanız ve ilk tecrübem için önerileriniz.teşekkürler

Etiketler
Ynt: İlk deneyim

Orca hakkında bilgim yok ,ben Jack Boeno kullanıyorum fakat elbiseyi aldığınız yer anlatmıştır ama ben bir kez daha hatırlatayım,elbiseniz neopren ise giyilmezden önce şampuan ( tercihen vucutta tahriş yapmasın diye bebe şampuanı kullanıyorum) ile kayganlaştırıp giyilmesi gerekiyor.Yazın deniz suyu ile çalkayabiliriz fakat havalar soğuyunca bu biraz üşüteceği için ben yanımda giderken sıcak su götürüp onu kullanıyorum.İiyi dalışlar... :D

Ynt: İlk deneyim

Elbiseyi bir kaç sefer kullanma şerefine nail olduk ama elbiseyi giymek ve çıkartmak gerçekten büyük problem ama keyifli

Ynt: İlk Dalış Deneyimi (Orca Elbise Hakkında Bilgi)

5 mm olmasına rağmen oldukça esnek ve rahat bir elbise.Dediğim gibi yeterince bebe şampuanı ile kayganlaştırınca çok rahat giyilebiliyor.Giydikten sonrada bileklerden hava verirsen lap diye üstüne oturuyor tabi sonradan bu fazla havayı çıkartman lazım.Birde kesinlikle giyip çıkartırken iç kısmından çekiştirmeyeceksin,yoksa tırnak ile zedelenme yapabilir.

Ynt: İlk Dalış Deneyimi (Orca Elbise Hakkında Bilgi)

Elbisenizi güle güle eskitin. Elbiseyi giyerken şampuan ayarını iyi yapmanız gerekir. Çok şampuan koyarsanız elbise vücudunuzu kavramaz, ısı yalıtımını iyi yapamaz ve sürekli kayar durur. Bu da dalış esnasında oldukça rahatsızlık verici olur, şampuanı az koyarsanız da giyerken yırtılma ihtimalinin yanı sıra elbise derinize çok yapışacak ve canınızı acıtacaktır. Neopren elbisleri, elbiseye zarar vermeden giyip çıkarmak maharet ister, smothskin elbiseleri ise giyip çıkarmakta sanata benzer :smiley: 5mm elbise bir ay daha yeterli olur. Kışın da dalışa devam edeceğim derseniz 7mm'lik bir elbise almanız gerekir. 7mm elbise Akdeniz dışındaki denizlerimiz için geçerlidir. Akdeniz'de 5mm'lik elbise işinizi görecektir, fakat yazın mutlaka 3mm'lik bir elbiseye ihtiyacınız olacaktır. Her halükarda iki farklı kalınlıkta elbise edinmek zorundasınız. Keyifli avlar. Dalın sağlıcakla...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR