Hummer'ım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klorr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,731
Ynt: Hummer'ım

Mürsel' Alıntı:
Olsun sen defender çizimlerinide koy paylaşım paylaşımdır.

en yakın zamanda toparlayıp ekliyim ozaman :smiley: dağanıkta biraz

4WD' Alıntı:
http://www.fullsizebronco.com/forum/showthread.php?t=25748&highlight=hummer

Adam kendi garajında kendi hummerını kendisi yapmış :smiley:
ilgiyle takip ettim ve imrendim :smiley: Ramazan bey inşallah sizin projenizide burdaki gibi aşama aşama görebiliriz :smiley:

ed gerçekten çok güzel ben bir doç as100 çift kabinle yapmak istiyorum aslında

böle birşeyden yapcam :smiley: inşallah kısmet olursa tabi

Etiketler

Yukardaki aracın çizimleri yanılmıyorsam askam PW 250ye ait.
Bu aracın hurdasını bulmakta sıkıntı çekebilirsin. ancak şantiyelerde kullanılmış pw 250 ler var. onlardada şase kırıklıgına kadar ağır hasarlar var. ve fiyatları 10.000 den başlıyor.

bence humvee'ye yakışabilecek tel platform bu

http://www.sahibinden.com/mercedes_unimog_s_1974_takas_olur_-03WQQaXQQ11310459WQQpXQQdisplayitem&keyword=unimog

4WD' Alıntı:
Bu aracın hurdasını bulmakta sıkıntı çekebilirsin. ancak şantiyelerde kullanılmış pw 250 ler var. onlardada şase kırıklıgına kadar ağır hasarlar var. ve fiyatları 10.000 den başlıyor.

bence humvee'ye yakışabilecek en uygun platform bu

http://www.sahibinden.com/mercedes_unimog_s_1974_takas_olur_-03WQQaXQQ11310459WQQpXQQdisplayitem&keyword=unimog

291842.jpg
291838.jpg

Milliyet gazetesinin haberi

Amerikan 'Hummer' Türk 'Hamur' oldu!.Türk kamuoyunun Körfez ardından da Irak Savaşı ile tanıdığı Amerikan Hummer ciplerinden esinlenen Pi Makine, beşte bir fiyata mal ettiği cipleri "Humımog" adıyla üretmeye başladı. Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün da , denediği cipe "Türk Hamuru" adını taktı.

Pi Makine Proje Müdürü Serdar Gegin, 105 beygir gücünde 2 bin cc turbo dizel motoru bulunan cipin 6 ileri, 2 geri olmak üzere 8 vitesli olduğunu belirtti. Görünüşünde Amerikan Hummer ciplerinden esinlenilen cipin yürüyen aksamının yabancı (mercedes - unimog), kaportası ile bazı aksamlarının yerli olduğunu kaydeden Girgin, ticari amaçla üretecekleri cipin dış dizaynının farklı olacağını söyledi. Orijinal Hummer marka ciplerin fiyatı yaklaşık 218 bin dolar, Humımog'lar ise 40 bin dolar.Kaynak: Milliyet

4WD' Alıntı:

bence humvee'ye yakışabilecek tel platform bu

resimdeki araç "Dodge bana şase yapısı daha uygn geldi unimog için yenşden bir çizim yapmam lazım etrafta dodge bulamazken unimog nasıl bulcam acaba :D

ramazan bey cizimleriniz cok güzel , böyle bi hummer benimde hayalim özellikle kapı ve iç dizayn inanılmaz hoşuma gidiyor allah hayali olan herkese ucuz bi hummer nasib etsin işallah ileride bigün hummer başlığı altında konuşabiliriz :smiley:

bence alın yani kullanmasanız bile garajınızda dursun onun içinde uyumak bile eylencelidir bence ben gercek boyutlardakı maketıne bile razıyım :smiley:

Merhaba sonunda kendi dişime göre bir forum buldum
bende kendime göre bir hummer üretme fikrine giriştim bu konu ile ilgili tüm arkadaşlar ile her türlü yardımlaşmaya hazırım aracımın şu andaki durumunu sıralar isem
unimog şasesi kullandım tabi difransiyel ve şanzımanı ile birlikte motor olarak bildiğimiz 302 otobüslerde bulunan motoru akuple ettik dış görünüşü ise hummerlerdan biraz farklı olmasını istediğim için mowag eagle 4 tipine yakın bir modelde karar kıldım şu anda ön kaputunu bitirdim üst ve arka çerçeveyi tamamladım. Bu konudaki merakım tüm parçaları kendim yapmak istemem yani sadece saç levhaları alıp kendim şekil veriyorum. resimleri en kısa zamanda ekleyeceğim. Bu konuya meraklı arkadaşlar ile her türlü yardımı vermeye hazırım. Kendime ait atölyemde mesai haricinde tüm ihtiyaçlarını seve seve karşılarım. herkese selamlar

mehmedarda' Alıntı:
Merhaba sonunda kendi dişime göre bir forum buldum
bende kendime göre bir hummer üretme fikrine giriştim bu konu ile ilgili tüm arkadaşlar ile her türlü yardımlaşmaya hazırım aracımın şu andaki durumunu sıralar isem
unimog şasesi kullandım tabi difransiyel ve şanzımanı ile birlikte motor olarak bildiğimiz 302 otobüslerde bulunan motoru akuple ettik dış görünüşü ise hummerlerdan biraz farklı olmasını istediğim için mowag eagle 4 tipine yakın bir modelde karar kıldım şu anda ön kaputunu bitirdim üst ve arka çerçeveyi tamamladım. Bu konudaki merakım tüm parçaları kendim yapmak istemem yani sadece saç levhaları alıp kendim şekil veriyorum. resimleri en kısa zamanda ekleyeceğim. Bu konuya meraklı arkadaşlar ile her türlü yardımı vermeye hazırım. Kendime ait atölyemde mesai haricinde tüm ihtiyaçlarını seve seve karşılarım. herkese selamlar

Mehmet Bey merhaba benimde el yapımı bir arazi aracı yapma konusunda şu son zamanlarda bazı projelerim oluşmaya başladı. bende sizin düşündüğünüz gibi hummer unimog platformu üzerinde çalısıyorum. kaportasını sizin düşündüğünüz gibi kendim tasarlamak yerine mevcut araclardan birini seçerek onun üstünde oynama yapmayı düşünüyorum. böylelikle ruhsat problemini aşabileceğimi biliyorum. eğer imkanınız varsa yapımına başladığınız aracın fotograflarını görmek isterim. saygılarımla

bayram bey ilginize çok teşekkür ederim. elimdeki resimleri en kısa zamanda paylaşacağım. malum resimler işyerindeki bilgisayarımda. Konu ile ilgili her türlü yardımı yapmaya seve seve hazırım. (üç boyutlu tasarımından montajına kadar) ankara ivedik sanayide çekme belgeli üzerinde motoru olan şaselerden bunun için kullanılabilir.

çok güzel yaa valla ben çizdim hatta git gide abartıyorum bağlama civatalarına kadar hepsi metrik civatalardan oluşuşuyor
yakında bitirdiğim resimelri ekliyicem bende ben şaseyi bitirdim pc ortamında bundan gerisi bana göre çok kolay ben piyasada bulunan bir araçla yapmak istiyorum hatta saç yapmayıp fiber bile yapa bilirim resimler var cnc de kalıpları işleyip fiber dokmek kalıyo sadece :D hem onarımıda kolay ama tekkorkum trafıge çıkartırlarmı ?

mehmedarda' Alıntı:
bayram bey ilginize çok teşekkür ederim. elimdeki resimleri en kısa zamanda paylaşacağım. malum resimler işyerindeki bilgisayarımda. Konu ile ilgili her türlü yardımı yapmaya seve seve hazırım. (üç boyutlu tasarımından montajına kadar) ankara ivedik sanayide çekme belgeli üzerinde motoru olan şaselerden bunun için kullanılabilir.

Mehmet bey bende ankarada ikamet ediyorum. nasip olursa sizinle tanışmak isterim. sizinle bazı fikirleri paylaşabileceğimi umud ediyorum. benim yapmayı düşündüğüm araç fazla detaylı olmayacak ben şimdilik sadece unimog şasesi üzerine fargo PW250 kupsı yerleştirmeyi düşünüyorum bunun için mevcut PW250 aracı revize olarak göstertmek istiyorum. yani alt platform tamamen unimoga ait olsa dahi araç ruhsatı PW250 kamyonet olacak. sizin bahsettiğiniz çekme belgeli üzerinde motoru olan şase ifadesini anlayamadım

Bayram bey bende tanışmaktan kıvanç duyarım. aracınızı dodge ruhsatında yürütebilmeniz için şase ve motorun dodge olması gerekir şasenin dodge olması orjinal unimog aktarma organlarını (şanzıman difransiyelleri ve motor) bağlamak imkansız hale gelir. Bunun yerine ankarada satılan çekme belgeli (ruhsat çıkabiliyor ) üst yapısı olmayan unimogların üstüne gine hurdacılarda bulunan çift kabin dodge boş kupası takılabilir bu daha kolay bir uygulama olabilir. Daha önce unimog aracım olduğu için bu şaseyi kullanmakta fayda var. Aracı çekme belgeli almanın iyi tarafı siz aracı toplayana kadar hiçbir vergi ödemiyorsunuz. aracınız tamamen bittikten sonra ruhsat çıkarabiliyorsunuz. buda maliyetli derseniz piyasada 7000 lira gibi fiyatla sonradan dizel motor takılmış unimoglar var bunlara direk kaportacıdada dodge kupası takılabilir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,442
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR