Hayırlı Olsun Nur Topu Gibi Zamlar Geldi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Börü Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,001

Börü

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Benzin, motorin ve rakıda yeni fiyatlar

Bütçe açığındaki ‘olağanüstü’ artış üzerine gelen zamlar, vatandaşın bütçesini zorlayacak. Benzin ve motorinden alınan ÖTV’deki artışla 60 litrelik bir deponun fiyatı 21 lira yükselecek. Rakının fiyatı ise 13 lira artacak.
2012 yılı bütçe açığının tahminlerin 14 milyar lira üzerinde gelecek olması, hükümeti zam yapmaya zorladı. Bugün alınan karar vatandaşın bütçesine nasıl yansıyacak?

BENZİNDE YÜZDE 8.1

1 litre benzinden alınan 1 lira 87 kuruşluk ÖTV, 2 lira 17 kuruşa yükseldi. Yani 1 litrede 30 kuruşluk artış oldu. Ancak benzin satışlarında ÖTV’nin yanı sıra yüzde 18 de KDV alınıyor. KDV, ÖTV üzerinden yüzde 18 olarak hesaplanıyor. Dolayısıyla 30 kuruşluk ÖTV artışına, yüzde 18 de KDV eklendiğinde 1 litre benzinden alınan vergi artışı 35.4 kuruş oluyor.

"Durmak yok, yola devam."

Etiketler
Selam,
Arap ülkelerinden,Katar'dan gelen kayıt dışı milyar dolar'lara rağmen bütçenin durumu bu.Hep diyorum.Bu halkın bu günleri iyi günleri.
"Aman borsada param var,istikrar bozulmasın.Aman kredi çektim.Demeye devam edin.Bu halka müstehaktır,hatta az bile...
Durmak yok,yola devam.

soner koç' Alıntı:
toplum laik olduğu biçimde yönetiliyor.nelere alışmadıkki, nelere daha alışacağız.
herkes hakkettiği hayatı yaşarmış. Oylarını şuursuzca kullanan %50 ye mustehak bu zamlar

MİCOMİCO' Alıntı:
herkes hakkettiği hayatı yaşarmış. Oylarını şuursuzca kullanan %50 ye mustehak bu zamlar

Toplumun her kesimine açık bir forumda lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim, kimilerine göre sizin bu yazdığınız yazı en büyük şuursuzluktur unutmayınız...

MİCOMİCO' Alıntı:
Zamanlamaya bakarmısın
her yerden şehit haberleri geliyorken
gündem birden balyoz kararı oluverdi şehitleri unutturdular akıllarınca
İşte tamda bu anda zamlar geliverdi. kaynar diye düşündüler

selimsani' Alıntı:
Toplumun her kesimine açık bir forumda lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim, kimilerine göre sizin bu yazdığın yazı en büyük şuursuzluktur unutmayınız...
herkes kendi yorumundan sorumludur. Sonuna kadarda savunurum. Bu platfomda özgür düşüncelerimizi beyan edebileceğimizi düşünüyorum. yoksa bir süzgeçten geçirilip belli noktalardan onay mı alınması gerekiyor?...........Düşüncelerimizin salıverilmesi için.

Burası siyasi bir forum değil, doğa sporları forumudur, haberi bizlerle paylaştınız yorumunuzu yaptınız teşekkürler, ancak belli bir kesimi hedef alan ve aşağılayan bir yazı ne doğa ile birlikte yaşayıp birilerine örnek olması gereken bir insana yakışır ne forumumuza...

selimsani' Alıntı:
Burası siyasi bir forum değil, doğa sporları forumudur, haberi bizlerle paylaştınız yorumunuzu yaptınız teşekkürler, ancak belli bir kesimi hedef alan ve aşağılayan bir yazı ne doğa ile birlikte yaşayıp birilerine örnek olması gereken bir insana yakışır ne forumumuza...
siyasi konuyu açan ben değilim . sadece dahil oldum. Rahatsızlığınızı lütfen moderatore bildiriniz. Esen kalın.

MİCOMİCO' Alıntı:
herkes kendi yorumundan sorumludur. Sonuna kadarda savunurum. Bu platfomda özgür düşüncelerimizi beyan edebileceğimizi düşünüyorum. yoksa bir süzgeçten geçirilip belli noktalardan onay mı alınması gerekiyor?...........Düşüncelerimizin salıverilmesi için.
Selamlar
haklısınız, bir onaydan geçmesi gerekmiyor
haklısınız, bu platform'da özgürce fikirlerinizi beyan edebilirsiniz..

Ancak,
Selim arkadaşımızın da belirttiği gibi "siyasi tartışmaları" çok tercih etmiyoruz.. Amma, daha da önemlisi burada tartışılanlar değil ama "içeriği" açısından kanunlara karşı hepimiz sorumluyuz. O yüzden, "biraz önce yakıt almış bir vatandaş olarak" sizden ricam, çok da "siyasi" tartışmalara girmeyelim, ağzımızın tadı "daha fazla" (zira, en azından benimki pompadaki rakkamı görünce zaten kaçtı) kaçırmayalım, birbirimizi üzmeyelim..

herkese güzel bir hafta dilerim, reha

reha' Alıntı:
Selamlar
haklısınız, bir onaydan geçmesi gerekmiyor
haklısınız, bu platform'da özgürce fikirlerinizi beyan edebilirsiniz..

Ancak,
Selim arkadaşımızın da belirttiği gibi "siyasi tartışmaları" çok tercih etmiyoruz.. Amma, daha da önemlisi burada tartışılanlar değil ama "içeriği" açısından kanunlara karşı hepimiz sorumluyuz. O yüzden, "biraz önce yakıt almış bir vatandaş olarak" sizden ricam, çok da "siyasi" tartışmalara girmeyelim, ağzımızın tadı "daha fazla" (zira, en azından benimki pompadaki rakkamı görünce zaten kaçtı) kaçırmayalım, birbirimizi üzmeyelim..

herkese güzel bir hafta dilerim, reha

Reha bey iyi pazarlar.
Öncelikle ilginiz ve ılımlı yaklaşımınız için teşekkur ederim. Bende yeni yakıt aldığım için acınızı paylaşıyorum. Bu hafta penguen dergisi bu konuyu güzel karikaturaze etmiş. Bugünlerde yakıt alan arkadaşların affına sığınarak paylaşıyorum.esen kalın.
Ahmet

Peng

Arkadaşlar,
karikatürü görünce, acı bir anım aklıma geldi (alakasız görünse bile).. çok yıllar önce, sanırım kıbrıs savaşı esnasında, ülkede benzin yok idi ve benzicilerde kuyruk da beklenir idi "benzin tankeri gelince almak için"... Biz de (rahmetli dedem ile) kuyrukta bekliyor idik.. Bu esnada tanker geldi ve istasyondakiler dedemi yıllardır tanıdıkları ve yaşına saygıdan dolayı "hemen depoyu" dolduruvermişler di.. Kuyrukdaki kimse laf etmemiş idi ama ben yerin dibine geçtiğimi hatırlıyorum.. Tabii, "dedem de" olsa, bu yaptığını çok yanlış bulduğumu söylemiştim.. işte bu da başka hüzünlü anım, karikatür ile aklıma gelen.. reha

selimsani' Alıntı:
Toplumun her kesimine açık bir forumda lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim, kimilerine göre sizin bu yazdığınız yazı en büyük şuursuzluktur unutmayınız...

+ 1

Ayrıca, eleştiri yapılır düşünceler paylaşılır ama toplum içinde özellikle bir kesimi hedef alıcak şekilde hakaret edilmez.. Şayet yazdıklarımızı bir süzgeçten geçirmeyeceksek bu forum ne hale gelirdi kim bilir.. daha söyliyecek çok söz var bunun için ama kısa tutuyorum..
Son olarak Moderatör ve Admin olan arkadaşlar bu tip durumlarda acil müdahale etmeli diye düşünüyorum..

Herkeze sevgi ve saygılarımla..

bu sene yatlar fazla gezdi anlaşılan nede olsa üretim yapıyorlar ya tarlada hasat yapıyorlar ya yada motorları ekonominin çarklarını döndürüyor ya o yüzden onlara vergisiz yakıt bizlere de kazık üstüne kazık.siyasi veya ticari önemli değil ama alkolle ilgili haberleri okuyoruz hep gazetelerin 3.sayfalarında sonuçları kötü hep.ne olacaksa oluyor zaten ve hepimiz sadece burada tepki gösteriyoruz.kaçımız araçlarımızı daha az kullanıyoruz kaçımız toplu taşıma araçlarını kullanıyoruz vs vs vs .tüm forumdaki arkadaşlara saygı ve selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri