Hangi Kitabı Okuyorum?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VforVendetta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,310
Ynt: Hangi Kitabı Okuyorum?

Ayna İçinde Ayna
Bir Labirent
Michael Ende

Görüntüsü aynaya yansıyan bir ayna ne gösterir? İki okur aynı kitabı okuduklarını düşünürken, okudukları kitap aslında aynı değildir; çünkü bu her okur okuduğu kitaplara kendi çağrışımlarını, tecrübelerini, hayallerini katar; yani her kitap, okurunun yansıdığı bir aynadır ... Peki, bunun tersi de mümkün değil mi? Bir okur farklı kitapları okursa, aynı nedenlerle bunlar birbirinden çok farklı sayılmayabilir; yani okur da aslında kitabın yansıdığı bir aynadır ... Ama okur ile okuduğu kitap arasında yaşanan olaylar nerede gerçekleşmekte? Bu sorunun yanıtı "kitap" değildir; çünkü sonuçta kitap yalnızca beyaz kağıtların üstündeki siyah işaretlerden oluşur ve mutlaka bir okur ihtiyacı vardır. Ama sorunun yanıtı "okur" da değildir; çünkü kitap olmazsa, bütün bu süreç gerçekleşmez. Bu siyah işaretleri okuduğumuzda ruhumuzda oluşan sevinç, hüzün, sempati, sıkıntı, gülme ya da ağlama duygusu aslında nerede oluşmaktadır? Denir ki ... Michael Ende'nin hayal dünyasına girebilen kişi, onun sihirli çekim gücüne karşı koyamazmış; üstelik hayallerin iyileştirici bir etkisi olduğu da iddia ediliyorken. Yalnızca unutmayın ... Ayna içindeki Ayna labirentteki okuru kendi iç dünyasına yöneltiyor. Okuduğunuz öyküleri 'anladığınızı' sanarak derinlemesine düşünmemezlik etmeyin. 'Anlamak' yalnızca insanın alışılmışı ya da bilineni yeniden fark etmesi değil midir? Kapak Arkası

Michaelende

Etiketler

[attachment=1]

Halikarnas Balıkçısı, Mavi Sürgün için demişti ki: 'Karakolda ona, İstiklal Mahkemesi’ne gideceksin denir. Niçin İstiklal Mahkemesi’ne gittiğini bilmez. İki jandarma ile, kelepçeli olarak İstiklal Mahkemesi’ne sürüklenir. Mahkemenin bulduğu bir suç vardır. Sonunda cezasının idam olacağı anlaşılır. Sabırlık ve tarlakuşu eller, göğüste kavuşturulmuş, idamı bekler. Sürgün edileceksin, denilir. Sürgün yeri Bodrum, bir muammadır, bir karanlıktır. Ama işte apansız karanlık kalmaz. Bu Mavi Sürgün yazısı, bu işin nasıl olduğunu anlatacaktır.'

2

[attachment=1]

80'li yıllarda bir eylemci Berlin'de sokak ortasında vurulur. Paraguay'da bir arabanın çarpıp kaçtığı kaçakçı çok geçmeden can verir. Yaşlı bir işadamı, Asuncion'daki görkemli malikânesinde kafasına kurşun sıkarak intihar eder. Bu ölümlerin birbiriyle bağlantılı olduğuna inanan Gazeteci Rudi Hernandez ise olayı çözmeden korkunç bir cinayete kurban gidecektir.
Gazetecinin akrabası Erica, AB'ye bağlı Avrupa Güvenlik İdaresi'nde uzman olarak çalışan Volkmann'ı araştırmayı sürdürmeye ikna eder. Başlanğıçta VOlkmann'ın elinde işe yarar hiçbir ipucu yoktur. Sadece bunda alınmış anlamsız bir konuşma ve yarısı yanmış, eski, siyah beyaz bir fotoğraf... Bu fotoğraf Avrupa tarihini elli yıl geriye götürecek korkunç bir planı açığa çıkarır: bugün de tekrarlanabileceğini bildiğimiz için, büsbütün korkunçlaşan bir planın... Volkmann'ın artık kendi acılarıyla yüzleşmekten başka çaresi yoktur.

"Gerilim türünün en iyileri arasında yerini alan, soluk soluğa okurken keyif duyacağınız bir eser. İnsanı sarsacak kadar gerçekçi."
Campbell Armstrong
"Best-seller kitapların tüm özelliklerini taşıyor. Egzotik mekânlar, müthiş bir kurgu, gerçekçi karakterler ve diyaloglar. Gerçekten çok başarılı."
Ted Allbeury

3

En parlak zihinlerin en parlak ve en komik sözlerini bir araya getiren ve onları ‘hırs'tan ‘endişe'ye (ya da ‘enginar'dan ‘pencere'ye)dek 399 ayrı başlık altında düzenleyen,gerçekten iyi bir aforizma kitabı:hayatın(çocuğunuzun balığının ölümünden,kuantum teorisi'ne dek karşınıza çıkabileceği hemen her durum için yararlı bir kullanım sunan bir kitap;bilge özlü sözlerden,muhteşem esprilerden,gülünç sözlerden ve gerçeğe,güzelliğe dair samimiyetle yapılmış açıklamalardan oluşan bir kaynak kitabı;pratik bir ilginçlikler rehberi...

tüm bunlar bir kitabı almaya değer kılmak için yeter de artar bile. Size bir haberimiz var!Bu beyler işte tam da böyle bir kitap kitap derlemişler..Sıkıcı şeylerden uzek durmanın erbabı IQ ekibi bu kez size erişilmesi zor kutsal kaseyi:kocaman, yararlı,komik ve gerçekten çok ilginç bir aforizma kitabını sunuyor... ;)

Afili lgat

ufuk' Alıntı:
En parlak zihinlerin en parlak ve en komik sözlerini bir araya getiren ve onları ‘hırs'tan ‘endişe'ye (ya da ‘enginar'dan ‘pencere'ye)dek 399 ayrı başlık altında düzenleyen,gerçekten iyi bir aforizma kitabı:hayatın(çocuğunuzun balığının ölümünden,kuantum teorisi'ne dek karşınıza çıkabileceği hemen her durum için yararlı bir kullanım sunan bir kitap;bilge özlü sözlerden,muhteşem esprilerden,gülünç sözlerden ve gerçeğe,güzelliğe dair samimiyetle yapılmış açıklamalardan oluşan bir kaynak kitabı;pratik bir ilginçlikler rehberi...

tüm bunlar bir kitabı almaya değer kılmak için yeter de artar bile. Size bir haberimiz var!Bu beyler işte tam da böyle bir kitap kitap derlemişler..Sıkıcı şeylerden uzek durmanın erbabı IQ ekibi bu kez size erişilmesi zor kutsal kaseyi:kocaman, yararlı,komik ve gerçekten çok ilginç bir aforizma kitabını sunuyor... ;)

Sen oku, bitirdikten sonra bana ver :smiley:

SÜRÜ - Frank SCHATZING

[attachment=1]

Bu kadar güzel kurgulanmış, kurgusu sağlam ve bilimsel temellere oturan roman az sayıdadır diye düşünüyorum.

TOPLAM 21 DİLDE YAYIMLANAN VE TÜM DÜNYA'DA

3 MİLYONDAN FAZLA SATAN FENOMEN!

Peru sahilinde bir balıkçı kaybolur. Norveçli petrol arama uzmanları deniz tabanında yüzlerce kilometrekarelik alanın garip organizmalar tarafından işgal edildiğini keşfeder. Bu sırada İngiliz Kolombiyası sahili boyunca balinalar korkutucu bir değişim geçirir. Olayların birbirleriyle hiçbir alakası yok gibi görünmektedir. Ama tesadüflere inanmayan iki bilim adamı, bu durumun kaynağını araştırırken en korkunç kâbuslarıyla yüz yüze gelecektir.

97060

Sözlü Dövüş
Kibarca İkna Sanatı

George J. Thompson
KORİDOR YAYINCILIK

Ne kadar sıklıkla kendinizi yanlış anlaşılmış, hayal kırıklığına uğramış ve bir tartışmanın kaybeden tarafında buluyorsunuz? Zaman zaman mı? Çoğu zaman mı? Her zaman mı? Eğer yaşamınızdaki başarının büyük bir çoğunluğu diyaloglardaki başarınıza bağlıysa cevabınızın “hiçbir zaman” olmasını siz de istemez misiniz?

Kendinizi işteki bir rakibin karşısında bulduğunuzda hazır bir planınız var mı? Peki ya evde? Gece karanlık bir sokakta? Yoksa yalnızca alışkanlıklarınız ya da duygularınızla mı tepki veriyorsunuz? Dr. George Thompson’un da dediği gibi, “Tepki verdiğinizde olay sizi kontrol eder. Oysa karşılık verdiğinizde kontrol sizdedir.”

İster evde olun isterse ofis salonunda; Sözlü Dövüş size her türlü sözlü karşılaşmada nasıl hazırlıklı olacağınızı gösteriyor. Nasıl daha etkili bir biçimde dinleyip konuşacağınızı, (İngilizce’deki en güçlü sözcük olan) empati ile insanları kendinize nasıl bağlayacağınızı, en yaygın diyalog felaketlerinden nasıl kaçınacağınızı ve bakış açınızı ifade ederek pek çok anlaşmazlıkta üstün gelmenizi başarıyla sağlayacak kanıtlanmış ve kolaylıkla akılda kalan bir stratejiye nasıl sahip olacağınızı Dr. Thompson’dan öğreneceksiniz.

Szl dv

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?

Kevin Hogan

Yakamoz Yayınevi

Hazır Olun! Düşünme biçiminizi, iş hayatınızı, aileniz ve dostlarınızla iletişim kurma yönteminizi, yani hayatınızı değiştirecek bir kitapla karşı karşıyasınız. Satış görevlilerinin, pazarlama uzmanlarının ve geçimini çevresindekileri ikna ederek sağlayanların, en yeni ve en etkili teknikleri bilmemelerinin mazereti olamaz. Etkileme sanatının duayeni Kevin Hogan, bu teknikleri kullanarak herhangi bir kişiye en fazla 8 dakika içerisinde "evet" dedirtmenizin yöntemlerini ve şimdiye dek duymadığınız etkileme sanatına ait sırlarını sizinle bu kitapta paylaştı!... Heyecanlanın. Daha önce böyle bir şey okumadınız. Tadını çıkarın; eğlenceli olacak!

8 dakika

Küçük Arı
Chris Cleave

[attachment=1]

Size bu kitapta ne olduğunu anlatmak istemiyoruz; çünkü gerçekten çok özel bir hikâye ve biz onu bozmak istemiyoruz.

Yine de bu kitabı almanıza yetecek kadar bilmeniz gerektiğinden, sadece şu kadarını söyleyelim:

Bu, yaşamları kaçınılmaz bir şekilde çarpışan iki kadının hikâyesidir. Ve biri korkunç bir seçim yapmak zorundadır.

İki yıl sonra tekrar karşılaşırlar ve hikâye burada başlar…

Bu kitabı okuduğunuzda herkese anlatmak isteyeceksiniz. Bunu yaptığınızda, lütfen, neler olduğunu anlatmayın; çünkü bütün büyü, olayların akışında…

“Bir sonraki Uçurtma Avcısı.”

—Library Journal

“Sizi alıp götürecek’’

—Washington Post

“Okuduktan sonra unutmanız hiç de kolay olmayacak.”

—Financial Times

‘’Hiç tartışmasız 2009’un açıkara en iyi kitabı’’

--Metro

(arka kapak)

1

İkinci Mesih
Glenn Meade

[attachment=1]

İsrail’de, Lut Gölü yakınlarında bulunan Ölü Deniz Parşömenleri, tarihin en müthiş gizemlerinden birini, Hz. İsa’nın kimliğinin ve varlığının ardındaki sırrı ortaya koyan bilgiler içermektedir. Parşömenleri ilk bulan arkeoloğun öldürülmesinin üzerinden yıllar geçer ve kazılar devam ederken peş peşe ölümler birbirini izler. Parşömenlerde sözü edilen İkinci Mesih’in kim olduğuna ilişkin sırrın çözülmesi dünyadaki dengeleri altüst edebilecektir. Gereğinden fazla şey bilen arkeolog Jack Cane ve Yasmin Gren’in peşine uluslararası şebekeler takılınca soluk soluğa bir kovalamaca başlar. Bir ucu Roma’ya ve Vatikan’a, Amerikalı Papa’ya, kardinallere ve din adına çevrilen entrikalara, bir ucu Kudüs’e, İsrail’in Mossad örgütüne, Suriye gizli polisine ve Lut Gölü’nde kazılar yapan arkeologlara dayanan İkinci Mesih, gerilim dolu bir roman. Daha önce Türkçede yayınlanan ve çok-satan listelerinde uzun zaman yer alan altı kitabıyla serüven meraklısı geniş bir okur kitlesi edinen Glenn Meade’in gerçek belgelere dayanarak yazdığı İkinci Mesih, yazarın izniyle ilk kez Türkiye’de ve Türkçede yayınlanıyor.

(arka kapak)

2

Bin Muhteşem Güneş
Halit Hüseyni (Khaled Hosseini)

[attachment=1]

Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Afganistan'ın Khaled Hosseini'de yaşadığı gibi...

Bin Muhteşem Güneş, ilk romanı Uçurtma Avcısı'yla tüm dünyada inanılmaz bir başarı yakalayan Hosseini'nin ikinci romanı. Yazar bu romanında da yine doğduğu toprakları anlatıyor. Bu kez iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden...

Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan, geçmişe gömülmüş aşklar...

Khaled Hosseini, hasreti, dostluğu, aşkı ve insanlığı en iyi anlatan yazarlardan. Başarıyla kurduğu olay örgüsüyle, çıkmaz yolların nasıl düzlüklere açılabileceğini gösteren yaratıcı bir kalem.

Bin Muhteşem Güneş, kelimenin tam anlamıyla "beklenen" bir roman...

(arka kapak)

1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

SON KONULAR

Geri