Grand Vitara Alt Koruma Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tolgameltem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,003

tolgameltem

Doğayı sev, ki o da sana cömert davransın.
Yer
ANKARA
Arkadaşlar önümüzdeki haftasonu 2004 3 kapı G.Vitara aracıma alt koruma ve yükseltme yapmayı düşünüyorum.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiye istiyorum.Eğer resim de eklerseniz çok memnun olurum.Aracı takoz ile yükseltmek istiyorum.Sizce kaç cm.uygun olur? Katalitik konvektörü iptal etmemin artı ve eksileri nelerdir?Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Grand Vitara Alt Koruma Tavsiyesi

merhaba ;

benim aracım 98 g.vitara yükseltmeyi takoz ile dusunuyor ısenız 5,5-6 cm yükseltmek yeterli oluyor boylece 225/75/16 lastik takabiliyorsunuz .alt koruma içinde 5 mm alüminyum levha yeterli geliyor.

saygılar

7

sdarcan' Alıntı:
merhaba ;

benim aracım 98 g.vitara yükseltmeyi takoz ile dusunuyor ısenız 5,5-6 cm yükseltmek yeterli oluyor boylece 225/75/16 lastik takabiliyorsunuz .alt koruma içinde 5 mm alüminyum levha yeterli geliyor.

saygılar

Arka ve ön tarafa aynı ölçülerde mi takoz koydunuz yoksa arkası biraz daha yüksek olmak zorunda mıdır?Birde takozlar çelik mi, poliüretan mı?

Ayrıca alt korumayı komple mi yoksa kısmen mi yaptınız?

Eğer resim varsa çok daha iyi olur.

Teşekkür ederim.

7

Arka ve ön tarafa aynı ölçülerde mi takoz koydunuz yoksa arkası biraz daha yüksek olmak zorunda mıdır?Birde takozlar çelik mi, poliüretan mı?

Ayrıca alt korumayı komple mi yoksa kısmen mi yaptınız?

önde 2,5 cm arkada ise 5,5 cm poliüretan takoz var ve alt koruma 2 parça halinde yaklaşık aracın orta noktasına kadar geliyor.resim su an elimde yok ancak birkac güne kadar cekip yollayabilirim

Serdar bey difransiyel için bir işlem yaptınız mı? Yükseltme yapınca difransiye'e de başka bir işlem gerekir mi? Birde bu işlemler ne kadara mal oldu?

İlginize teşekkür ederim.

tolga bey merhaba ;

difransiyel için suana kadar bir işlem yapmadım daha dogrusu ihtiyacta duymadım .ama su an takip ettiğim bir ditroit kilit var.eğer oranları uygun olursa alıp uygulamak istiyorum.
alt korumayı 2 araca aynı anda yaptık malzeme 2 araç için 500 tl tuttu.kesim ve bukum içinde 100 tl verdik .işçilik ise osman usta dostum olduğu için para almadı.ama tahminim 50-60 tl gibidir.yani toplamda 330 gibi .yükseltmede ise tek araç için parça 100 tl torna 100 tl gibi uygulama ise yine bedelsizdi.Ancak düşünür iseniz osman usta ile görüşüp fiyat istiyebiliriz.(işçilikler için)

saygılar ..

serdar

Bende Ankara'dayım.Osman ustanın adres ve telefonunu verirseniz çok memnun olurum.

ist de ollsaydınız size yardımcı ola bilirdim gecen hafta yaptık bir tane grant vitara 2004 model uzun şaseydi o aracta jantaları degiştirip ofsetli 15 yaptık 30 inc lastikler kulanmıştık arac 3inç yükseltildi lastik farkındanda 1.5 inc farketti baya iyi oldu yayların altına takoz hariçinde ön ve araka amartisör leri uzatmak içinde aparatlar kulandık alt kaplamada sac kulandık gerci fotolarını cekmedim yapılan işlemlerin arac geldiginde fotalarını ceker paylaşırım burda yardımı olur

alt kaplama yükseltme amartisörler toplamda 950tl ye mal oldu grantın jantları 16 inc te Mt lastik secenegi az ve pahalı oldugundan 15 inc ofsetli jantlar kulndık jantlar 500TL ye mal oldu lastikleride 700TL ye alındı 30inc/9.50/15

Serdar Bey,
Bu hafta sonu Elmadağ off road gezimiz var katılmaz mısınız, tanışırız, hem tecrübelerinizi aktarırsınız.

Forumda yazan Ankaralı bir çok arkadaş var, birbirimizden haberdar değiliz malesef. Bu geziler fırsat oluyor.

mustafa bey merhaba ;

hafta sonu planından haberim var ancak ıstanbulda olacagım ıcın malesef katılamayacagım gıbı gözukuyor.Ama inanın aklım burda kalacak

saygılar...

serdar

selam arkadaşlar, eski bir konu ama ben de vitara 1.6 jlx mevcut, atl muhafa yapmak istiyorum lakin bunu daha önce yaptıran oldu mu yada nerede yaptırabilirim, istanbul anadolu yakasındayım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,151
Kaydolan Son Üyemiz
dmbe3781

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.