Grand Cherokee Alacağım Yardımlarınızı Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan panzer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,098
Ynt: Grand Cherokee Alacağım Yardımlarınızı Bekliyorum

Gökhan Bey ve Burak Bey,
Bugün istanbuldaki aracı baktım araç linkteki araç arkadaşlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-jeep-grand-cherokee-141586635/detay/

Ama maalesef içi çok kötüydü lastikler bitmişti, Tavan simsiyah olmustu deyim yerindeyse,kapı kollarındaki boya gitmişti,bagaj kapağı'nın hidrolikleri çalışmıyordu sağolsun satan arkadaş bana bunların bilgisini vermedi.Bende geri geldim hiç servise bile götürme ihtiyacı duymadan :( Birde birsey sormak istiyorum sizin gibi deneyimli arkadaşlara tabi bu benim nacizane fikrim iç işçiliği bana biraz basit geldi,kafamda bir aralar VW Touareg vardı bu araç hakkındaki yorumlarınız nedir ? Ben sizler gibi profesyonel değilim amacım hem gezi hemde hafif off road olacak.Sizlerin bana önerebileceği başka bir araç varmı ?
Teşekkür ederim
Sygılarımla

Etiketler

quote author=archway link=topic=55392.msg1303234#msg1303234 date=1389275629]
Gökhan Bey ve Burak Bey,
Bugün istanbuldaki aracı baktım araç linkteki araç arkadaşlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-jeep-grand-cherokee-141586635/detay/

Ama maalesef içi çok kötüydü lastikler bitmişti, Tavan simsiyah olmustu deyim yerindeyse,kapı kollarındaki boya gitmişti,bagaj kapağı'nın hidrolikleri çalışmıyordu sağolsun satan arkadaş bana bunların bilgisini vermedi.Bende geri geldim hiç servise bile götürme ihtiyacı duymadan :( Birde birsey sormak istiyorum sizin gibi deneyimli arkadaşlara tabi bu benim nacizane fikrim iç işçiliği bana biraz basit geldi,kafamda bir aralar VW Touareg vardı bu araç hakkındaki yorumlarınız nedir ? Ben sizler gibi profesyonel değilim amacım hem gezi hemde hafif off road olacak.Sizlerin bana önerebileceği başka bir araç varmı ?
Teşekkür ederim
Sygılarımla
[/quote]

Hocam,
Öncelikle kendi adıma şunu söylemek isterimki ben profesyonel değilim, sadece kendi çapımda meraklı, araştıran ve okuyan, soran biriyim.
Birde size şunu hatırlatmak isterim, 7 yaşında diesel bir arabanın 150 küsür bin km olması mantıklı mı? Bu gene benim şahsı görüşümdür, yanılıyor olabilirim, bana göre o araba en az 220~230 bin ler mertebesindedir. Benzinli bir araba arıyor olsaydınız 150 k makul olabilirdi. Heleki içi bu kadar harap ve hor kullanılmış bir arabanın yılda ~20k km yapması bana pek mantıklı gelmiyor.
Diğer sorunuza gelince VW ben şahsen sevmem tercihte etmem.
Sadece doğa gezilerinizde kullanacaksanız, aynı anda asfalttada rahat rahat gezeyim derseniz Cherokee iyi bir opsiyon.
Ben şu anda Land Cruiser kullanıyorum ve son derece memnunum. 2001 model WJ kasa Grand Cherokee kullanmış biri olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirimki, sağlamlık ve konfor, sessizlik adına Vx100 son derece tatminkar.
Sevgiler, saygılar

Sayın Barbecue Bey,
Cevabınız için teşekkür ederim aslında bende sizin gibi bakıyorum bu işi bilen ve anlayan insanlara soruyorum,evet dediğim gibi aracı hem asfaltta hemde boyle gezerken kullanmak için almak istiyorum bir ara VX 100 lerede bakmıştım dediğiniz gibi içinde yok yok tam bir canavar deyim yerindeyse :smiley: Ama bazı kişiler bana LPG de iyi olmadığını yada çok yaktığını söylediler o yüzdende kafam karıştı biraz doğrusunu söylemek gerekirse.Bir ara Pick-up lara bakmıştım L200 özellikle arazide ve asfaltta iyidir demişlerdi ama sizinde bildiginiz gibi köprü geçişi her sene muayene,yani kafam çok karışık.Hangi araç olsun diye halen bakıyorum ama GC leri seviyorum :smiley:) Touareg sevmiyorsunuz demek sebebi nedir ?yani arazidemi kötü yoksa yol tutuşu falan mı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-masrafsiz-130946193/detay

Bu araç ile ilgili düşünceleriniz nedir ? LPG de kaç kuruş yakıyor km'de ?

Bende uzman değilim fakat 17 yıllık makam söforüyüm vx 100 tam 5 sene kullansdım sıfır aldık 250binde sattık bügüne kadar kullandığım en harika arabaydı ama benzin derseniz:smiley: haliyle yakıyordu bende zj 4.0 var 1993 model 116000 milde tam bir garaj arabası lpg taktırdım şu anda 650-750 arası yakıyor ben çok memnunum sizin baktığınız araç gercekten çok yıpranmış vx100 bende almak isterdim fakat yakıt beni çok korkuttu araziye hiç çıkmadım fakat çıkanların anlattıkları gerçekten çok başarılı olduğunu biliyorum kendi arabamı hergün kullanıyorum allah şükür bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar yalnız hiç bir zaman vx100 kadar konforlu olamaz buda bir gerçek vw bende tavsiye etmem çünkü inanılmaz elektıronik bir araba ve parçaları çok pahalı olduğunu duydum arazıde nasıldır bilmiyorum görüşmek üzere

Benim kullandığım arabanın aynısı rengine kadar:smiley: ankaraya 1,5 depo benzinle gidip geliyordum hesabını siz yapın :smiley: depo 100 lt miydi çok iyi hatırlamıyorum fakat 1,5 depo yaktığını çok net hatırlıyorum bu uzun yolda ve sıfır km alınmış bir araç bu aracın durumu nedir nasıl bakılmıştır bunlarda büyük etken iyi araştırın heryerde yazılanlara inanmayın kullanan arkadaşlardan bilgi alın derim

Teşekkür ederim arkadaşlar benzini maşallah emiyor desenize :smiley:) Bu işlerde biraz bütçe bişi tabi şahsen yakıta o kadar vermek istemem, GC 3.0 CRD veya 2.7 mi daha iyi birde vergi ve kasko olayı dizel istiyorum ama maalesef onların da az km si ni bulmak çok zor GC 3.0 CRD ye bakıyorum vergi 2700 lira kaskosunu inanın hiç bilmiyorum bile herhalde en kötü oda 4000 lira tutar neredeyse yılda 7000 lira vermem gerekecek :-[
Siz olsanız ne yapardınız ? Ama bir tane gerçekten dağda asfaltta gezmek için istiyorum bakalım kısmet hangisi olacak

Yakıt durumunu şöyle açıklamaya çalışayım.
2012 kışında benim araç (2003 model LC) ve bir arkadaşım ile 2000 GC ile Ankara - Kastamonu gittik. Her iki arabada 3 kişi ve LPG li benim araçta Prins var GC de Tomasetto vardı. Ankara çıkışta aynı benzinlik aynı pompa depoları full yaptık.
Yaklaşık 250 km sonra tekrar doldurduk, aynı sistem ile.
aramızdaki fark GC 100 km de benden 2 lt fazla yakmıştı. Bu çok normal. Bujiden hava filtresinden, kullanım tarzından, ani hızlanmadan vs fark eder.
Bakımlı olduktan sonra benim bilgi ve tecrübeme göre bu tür araçlar uzun yolda 16~10 lt mertebesinde yakar.
Linkini göndermiş olduğunuz aracı tanımıyorum, ama bana şimdi sorduğunuz için söylüyorum, LC mi GC mi diye sorarsanız, konfor, denge, sağlamlık, bakım masrafı vs göz önünde bulundurarak benzinli LC derim. Bu benim şahsi görüşüm.

Selamlar, sevgiler

Burak Dirican

Merhaba Burak Bey,
Cevaplar icin teşekkür ederim size bir ara bende bakmıştım LC lere ama fazla yakar alma demişlerdi bana çünkü ben bu aracı arasıra off road hemde günlük kullanıcam LPG yer kesinlikle karşı değilim hatta ekonomik oluyor :smiley: Discovery bile baktım düşünün artık her arazi aracını form lara girerek öğrenmeye çalışıyorum.Binek araç olsa çoktan almıştım ama konu jeep olunca fazla masrafı olmasın vergı çok olmasını diyorum cok guzel jeep ler var inanın kafam karışık ama formdaki arkadaşların sayesinde touareg modelini sildim :smiley:

Burak bey sizin aracın yıllık vergisi ve kaskosu ne kadar tutuyor acaba ?
Saygılar ve sevgiler
Serkan

Kasko değerini şu anda ezbere bilmiyorum ama reasürans ın yayınlamış olduğu kasko değerleri internet üzerinde mevcut, oradan çok rahatlıkla öğrenilebilinir.
Birde yıllık verginizin kasko değerinden %5 i aşmaması konusu var, bunu da sigortacınız ile çözümleyebilirsiniz.

Selamlar, sevgiler,

Burak Dirican

Sizin bana 50-60 bin lira arası onerebileceginiz bir araç varmi?
4X4 olarak sizler bu iste deyim yerindeyse usta ben ise çırak'im daha...
Sizin fikirleriniz benim icin cok önemli Karadenizli oldugum icin herhalde dag tas bayır gezmek en büyük hobim bu zamana kadar hep kiralık araçlarla yaptım bu isi yada arkadasın araclariyla,sizler gibi insanların fotoğraflarını görünce zevkim ve bu ise olan açlığım daha fazla oluyor bende sizler gibi ilk başladığınız günlerdeki gibiyim
Saygılar
Serkan

Sizin bana sahibinden'den onerebileceginiz bir araç varmı? 2003 modeller 12 yas vergi dilimine giriyor birde indirim de soz konusu peki LPG li mı olsun yoksa LPG siz mı? LPG siz olursa hangi marka kit takılmalı?lpg li alınırsa da hangi markalı alınmalı ? Her zamanki gibi gene 2 araç arasında kaldım LC ve GC :smiley:) ama formların cogunda sizin dediğiniz gibi LC bir adım onde.
Ilk başladığımda araç bakamaya açık konuşmak gerekirse nissan X-trail ve pathfinder bakmıştım ama genelde arkadaslar navara görünümlü o araca o kadar para verilmez dediler :smiley:

Imkanım varsa lpg siz olmasını, lpg işlemini kendim yaptırmayı tercih ederim.
Eğer lpg li alıyorsanız benim kullandığım prince ve teleflex gfı sistemlerini tavsiye ederim.
Mutlaka diğer marka dönüşümlerde problemsizdir ama ben tüm araçlarımda bu iki markada hiç sorun yaşamadım. Bunun en önemli nedeni de belki dönüşümü gerçekleştiren ustaların becerisi ve titizliği osa gerek.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bilgiler icin teşekkür ederim bugün bakmaya başladın sizin dediğiniz gibi 2002 modelden itibaren bakıyorum birde birsey sormak istiyorum bu araçların kaskasu senelik ne kadar tutuyor ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR