Grand Cherokee Alacağım Yardımlarınızı Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan panzer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,954

panzer

Yeni Üye
Merhaba öncelikle şimdiden emeği geçecek herkese teşekkür ederim.
Grand cherokee wj almayı istiyorum. 2.7 CRD yada Benzinli (lpg takılacak) bir wj almak istiyorum.
Bu konuda oldukça acemiyim.
Şuanda kullandığım aracım 2010 tiquan sport style ancak yakıtından dolayı satmak istiyorum , çünkü şehir içinde 10lt-11lt/100km şeklinde bir yakıt sarfiyatı mevcut, benzinin bu kadar pahalı olmasıdan dolayı dizel yada lpg ye geçerek ve jeepten taviz vermeden en idealinin aranıza katılmak olduğuna karar verdim.Şuanda 6 aylık süreçte 13600 km gibi bir km ye ulaştım. Benzinin pahalı olması beni aracımı değiştirmeye sevketti ancak sınıf düşürmektense yıl modelini düşürmek daha mantıklı geliyor. Bu nedenle aracımı satıp 60.000 70.0000 arasında fiyatla bir grand cherokee almak istiyorum. Sitedeki araştırmalarımda wjlerin hem lpg lilerinin hemde dizellerinin 10-11 lt harcadığını okudum önerilerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyorum . Dizel yada lpg taktırabileceğim benzinli grand cherokee olarak önerdiğiniz yıl ve modeller nelerdir. bana yardım etmenizi rica ediyorum.

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee Alacağım Yardımlarınızı Bekliyorum

Sayın Panzer,
İsminizi bilemediğim için bu şekilde hitap ediyorum, kusura bakmayın.
Bu bedelli bütçe ile bana gore alınabilecek en sağlam araç 2005 veya 2006 Grand Cherokee 3.0 diesel olabilir.
Bu konuda uzman değilim ama okuduğum ve okuduklarımdan çıkardığım kadarı ile 3.0 motorlar 2.7 lere gore daha sorunsuz makinalar.
Yakıt sarfiyatları konusunda çok net bilgim yok, ama web araştirmalarından gerçekçi değerler kullanıcılardan temin edilebilinir.
Selamlar,
Burak Dirican

60.000-70.000 TL. WJ kasa için yüksek miktar arkadaşımızın dediği gibi 2006-2007 model JK kasa 3.0 crd sizin için ideal bir seçenek olacaktır.Hem WJ kasaya göre daha yeni kasa hem de yeni sistem donanımlı bir modeldir.Yakıt olarak 100 km de 10-11 lt yakıt tüketeceğini sanıyorum Jeep modeller için ideal bir sarfiyattır aşağısını beklemek delilik ;D olur.

Saygılarımla...

valla konu bizi aşar biz gariban zj ciyiz :smiley: Burak kardeşe bande katılıyorum 3.0 dizel ideal yakıt konusunda aralarında öyle uçurum yok hemen hemn aynı yakıyorlar. ama en iyisi bence yetkili bir servise gidip formenle felan değil bizzat mekanikerlerle görüşsen size araç hakkında duymadıklarınızdan bahsedecektir. :smiley:

Bu faydalı bilgiler için sizlere çok teşekkür ederim arkadaşlar.Peki 2006-2007 model JK kasa 3.0 crd kullanan arkadaşlar varmı aramızda acaba bu konuda onlar neler düşünüyor birde benzinli bir grand cherokee alıp tüp taktırmak hakkında bir kaç paylaşımda bulunurlarsa çok sevinirim. Yakıt ve araçları konusunda arakadaşlar fikir verebilirlermi. Ayrıca 2007 model jk kasalar genelde 76.000 tl ve üstü fiyatlarda ve kmler 100.000 üstünde, ikinci elleri fiyatlar biraz yüksek mi acaba ne dersiniz 70 üstüne çıkamayacagım için net ögrenmek istiyorum. 50.000 ila 100.000 km arasındaki kazasız kusursuz jk kasa modeli fiyat görüşlerinizi alabilirmiyim.

panzer' Alıntı:
Bu faydalı bilgiler için sizlere çok teşekkür ederim arkadaşlar.Peki 2006-2007 model JK kasa 3.0 crd kullanan arkadaşlar varmı aramızda acaba bu konuda onlar neler düşünüyor birde benzinli bir grand cherokee alıp tüp taktırmak hakkında bir kaç paylaşımda bulunurlarsa çok sevinirim. Yakıt ve araçları konusunda arakadaşlar fikir verebilirlermi. Ayrıca 2007 model jk kasalar genelde 76.000 tl ve üstü fiyatlarda ve kmler 100.000 üstünde, ikinci elleri fiyatlar biraz yüksek mi acaba ne dersiniz 70 üstüne çıkamayacagım için net ögrenmek istiyorum. 50.000 ila 100.000 km arasındaki kazasız kusursuz jk kasa modeli fiyat görüşlerinizi alabilirmiyim.

Benim düşüncem 60 -70 verip gazlı arabaya binmek yanlış olur ama karar tabiki sizin 2005-2006 model temiz bir Jeep o paraya rahat bulabilirsiniz , bence tüple hiç uğraşmayın derim , yok fazla yakıyor ayar tutmuyor motor ikaz lambası yanıyor , kapalı parka almıyorlar temiz bir dizel sizin içinde rahat olur. Ayrıca JK kasa benzinli araç bulmam biraz zor hem fiyatları uçuk hem de piyasası yok.WJ kasa düşünürsen düşük model bakman lazım vergi olayını da unutma derim.
Saygılarımla...

merhabalar yakin bir zamanda WJ alan ve LPG taktiran biri olarak alacaginiz WJ niz benzinli olursa ve LPG taktirirsaniz yakıtınız 10-11 litre degil oncelikle bunu netlestirmek lazim yine 23-24 litre LPG yakar ama maddi olarak dizelle ayni sarfiyata gelir bilginize

kakyol' Alıntı:
merhabalar yakin bir zamanda WJ alan ve LPG taktiran biri olarak alacaginiz WJ niz benzinli olursa ve LPG taktirirsaniz yakıtınız 10-11 litre degil oncelikle bunu netlestirmek lazim yine 23-24 litre LPG yakar ama maddi olarak dizelle ayni sarfiyata gelir bilginize

Bahsi geçen 10-11 lt yakar dediğimiz dizel araçtır.

Öncelikle selamlar.Arkadaşlarında izah ettiği gibi sizin düşündüğünüz fiyat aralıklarındaki jeep Kesinlikle WK kasa 3.0 crd.Bu aractan geçen ay bir arkadaşıma aldık ve çok memnun.Yakıtından konforundan ve en önemlisi güvenli bir jeep oluşundan.Üzerindeki motor mercedes 3.0 crd yeni nesil motordur.Uzun yolda yakıt sarfiyatı 9 lt ye kadar düşer.Şuanda biz bir depo mazot ile 800 km yol yapıyoruz.Kullanışı ve ivmelenmesi gayet güzel bir araç.Ben tafsiye ederim.
Forumda bir arkadaşımızda bu araçtan kullanıyor.O aracın tüm teknik dedaylarını yazmış sağolsun.Linkini ekliyorum.Size yardımı olur.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11853.0

Sayın Panzer,
Sizde görüşlerinizi, düşüncelerinizi veya internet üzerinden yaptığınız araştırma ve vardığınzı sonuçları bizler ile paylaşırsanız memnun oluruz.
Saygılarımla,
Burak Dirican

Merhaba Arkadaşlar bende 2006 model bir GC 3.0 CRD almak istiyorum Allah izin verirse,bana bu konuda yardımcı olacak tecribeli arkadaşlar varmı ? Bu benim ilk Jeep'im olacak kısmet olursa.Almak istedigimiz aracı kime baktırabiliriz ? İlk önce bakmam gereken yeri yada yerleri nelerdir ? Sahibinden.com'da beğendigim bir kaç araç var ama bilemiyorum tabi.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum :smiley:

Sayın Archway,
Hangi şehirde olduğunuzu iletirseniz veya ilgilendiğiniz aracın bulunduğu şehiri bildirirseniz, daha kolay sonuca gidilebilinir.

Saygılarımla,

Burak Dirican

Burak Bey,teşekkür ederim cevabınız için ben İstanbulda yaşıyorum,kusura bakmayın bu siteye yeni üye oldum...İlk heyecan diyelim :smiley: Bana ne gibi tavsiyeleriniz olabilir Burak bey,yardımlarınızı bekliyorum.

İlgilendiğim 3 Araç var aslında birisi istanbul'da,diğeri Ankara'da bir diğeride Zonguldak'ta isterseniz size link atabilirim araçlarla ilgili.

Ankara'daki aracıda benim çok güvendiğim ve sevdiğim, Şaşmaz oto sanayide Şeref Oto, Hayrettin Usta'ya gösterebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR