Grand Cheroke Wj Klima Performansı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burakbekar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,651
Ynt: Grand Cheroke Wj Klima Performansı

Bugün baktım klimaya. Ön ızgaranın hemen arkasındaki klima fanı ağır aksak çalışıyordu. Bunun yavaş çalışması etkilermiş soğutmayı. İyi emme yapmazmış. Soketini takıp çıkarınca hızlı çalışmaya başladı. Gaz 125 ml azalmış, onu ekledik. Bir de vakumla kanal temizlemesi yapıldı.

Henüz tam test edemedim ama biraz daha iyi soğutuyor sanki, ama galiba o aracın içinde üşünecek seviyede olmayacak gibi.

Etiketler

Sıcaklığı en düşüğe çekiyorurm , fanı açıyorum ihtiyacım olan hızda , demir gibi oluyor arabanın içi ... WJ klimaları soğutmuyor genellemesi yanlış bence .

Şimdi aklıma geldi yazayım dedim . Sıcaklıkları en düşük seviye ayarlayıp klima kapalı iken fanı açtığımda dışarıdan aldığı havayı soğutmadan üflüyor araç normal olarak ( manuel olarak klimayı kapatıyorum ) . Ve klima kapalıylen sadece ön cama üflemeyi ayarladığımda , klima ışığı yanmamasına (klima kapalı iken) rağmen klima çalıştırıyor araç , diğer konumlarda sadece dışarıdan aldığı havayı soğutmadan ufluyor . Bu bir arıza mıdır , özellik midir bilemedim . Belkide herkes biliuor bir ben yeni öğrenmiş te olabilirim :smiley:))

Neyse paylaşmak istedim sadece :smiley:

wayne74' Alıntı:
Şimdi aklıma geldi yazayım dedim . Sıcaklıkları en düşük seviye ayarlayıp klima kapalı iken fanı açtığımda dışarıdan aldığı havayı soğutmadan üflüyor araç normal olarak ( manuel olarak klimayı kapatıyorum ) . Ve klima kapalıylen sadece ön cama üflemeyi ayarladığımda , klima ışığı yanmamasına (klima kapalı iken) rağmen klima çalıştırıyor araç , diğer konumlarda sadece dışarıdan aldığı havayı soğutmadan ufluyor . Bu bir arıza mıdır , özellik midir bilemedim . Belkide herkes biliuor bir ben yeni öğrenmiş te olabilirim :smiley:))

Neyse paylaşmak istedim sadece :smiley:
Merhaba, bahsettiğiniz arıza değil. Kışın ön camda oluşan buğulanmayı önlemek için yapılmış bir özellik.

Arkadaşlar klima konusunda uzman oldum diyebilirim :smiley:
Benımde ilk başlarda iyi soğutmuyordu gerçi şimdi hala öyle sayışlır ama sorunu net olarak buldum sanırım..
İlk önce önde klıma fanının çalışmadığını farkeetık ve soketi onardık..
sonra klima gazına ve kompresöre baktık.gayet iyi çalışıyor hatta kaporta altında motorun üstündeki klima borusu gayet soğuk oluyordu..
Klima hata kodlarına bakınca 54 ve 56 nolu hatayı verdi.
Bunlarıda araştırınca bu kodları klapelerden dolayı verdiğini bulduk.Büyük ihtimalle şöfor tarafının yolcu tarafı kadar iyi soğutmamasının sebebi..
Şimdi klapelerın orjınal ölçülerine yakın metal kapak yaptırıp öyle deneyecegım..

Uploadfromtaptalk1440565104070
Dün biraz uğraştım ama uğraştığıma değdi..Yeni klape yaptırdım tenekecide
Uploadfromtaptalk1440565170449
Uploadfromtaptalk1440565225020

Xperia Z

Bugün sabah işe gelirken hava soğuktu.Yokuş çıkarken biraz bastım ve ön cama klima kapalı olmasına rağmen buhar verdi.Bi ara araba mı yanıyor diyede uçukladım..Sonra elımle kontrol edince ön cam ızgarasından hava girişi ooldugunu gördüm.Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl engellenebılır?

Herkese merhaba, 2004 2.7 wj sahibiyim benim klimadaki problem Yazın klimayı lowa getirdiğimde dondurucu soğuk oluyor 15-16 yaptığımda ılık. Kışında high konumunda yakıyor 28-29 a çektiğimde ılık sizce problem kaynağı nedir.

Göğüsteki orta konsolda bulunan ızgaralardan sol tarafın hava üflemesinde sıkıntım yok lakin sağ taraftan neredeyse hiç hava gelmiyor (Soğuk-Sıcak). Benim için sorun değil ama araç ısınmamaya başladı, çocuklara sıkıntı oluyor.
Sorun kronik olan klapelerin kırılmasıyla ilgili mi emin olamadım. Parçayı sipariş verip torpido gözünü söküp, ilgili alanı kesip parçayı değiştirmeyi düşünüyorum. Sorun başka birşey kaynaklı olabilir mi? Emsal sorunu yaşayan var mı?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Göğüsteki orta konsolda bulunan ızgaralardan sol tarafın hava üflemesinde sıkıntım yok lakin sağ taraftan neredeyse hiç hava gelmiyor (Soğuk-Sıcak). Benim için sorun değil ama araç ısınmamaya başladı, çocuklara sıkıntı oluyor.
Sorun kronik olan klapelerin kırılmasıyla ilgili mi emin olamadım. Parçayı sipariş verip torpido gözünü söküp, ilgili alanı kesip parçayı değiştirmeyi düşünüyorum. Sorun başka birşey kaynaklı olabilir mi? Emsal sorunu yaşayan var mı?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Klepelerdir büyük ihtimal. Kırılıyor bunlarda.

Orta konsoldaki klapeler sıcak soğuğu ayarlıyor üfleme miktarıyla ilgisi yok boşuna kesmeyin torpidonun arkasını.

Sıcak ve soğuk vermede sıkıntı yok lakin belirttiğim gibi üfleme şiddetinde bir sıkıntı var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,149
Kaydolan Son Üyemiz
emrecozel

Çevrimiçi üyeler

Geri