Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16,129
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,120,725

Gezenbilir'den Nasıl Haberdar Oldunuz?

• Bir Web Sitesinde Yer Alan Yazıdan

Kullanılan: 1,475 18.5%
  • Üyesi Olduğum Mail Listesinden

Kullanılan: 170 2.1%
  • Arkadaş Tavsiyesiyle

Kullanılan: 1,598 20.1%
  • Arama Motorlarından

Kullanılan: 3,935 49.5%
  • Radyo - TV Programından

Kullanılan: 176 2.2%
  • Tesadüfen

Kullanılan: 1,701 21.4%
  • Banner Reklamından

Kullanılan: 61 0.8%
  • Diğer

Kullanılan: 519 6.5%

• Kullanılan toplam oy
    7,957
Ynt: Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

Kanunun tanıdığı haklar çerçevesinde ve kurallara tam uyarak yapıldığı sürece, rastgele...
32 Sene avcılık sporu yaptım, 3 kez atıcılıkta Türkiye 3.'lüğüm var ama 1 kez bile yasanın tanıdığı limitte bile can almadım. Çünkü işin o bölümü benim için yine de can almaktı.

Ancak tetiğe bastığımdan çoook daha fazla deklanşöre bastım, her zaman da yanımızda bol nevale ve mangal malzemesi olan arkadaşlarımla olmaya dikkat ettim. Temiz hava, bol yürüyüş ve bol gıda. Mesela hiçbir zaman yanıma kırmızı soğan almadan çıkmadım, eve dönünce hanım doğru banyoya itelerdi... :D

;) Aynı zamanda, "avı ve doğal yaşamı koruyana avcı denir" felsefesini candan benimseyen bir ekiptik. Kural dışı avlanan tanıdığım hemen her kişinin başına zaman içinde hep sorunlar gelmiştir, buna onlarca örnekle şahit oldum....

Adsz222

Etiketler

Merhaba GEZENBİLİR ailesi ben Ankaradan Fırat kızılayda işyerim var doğayı ve çevreyi seven amatör balık avıyla uğraşan oltacıyım.
Aynı zamanda Ankara merkezli DOĞA VE ÇEVRE DOSTU AMATÖR OLTACILAR DERNEĞİ üyesiyim derneğimiz 2009 yılında kurulmuştur amacı amatör ve sportif olta balıkçılığını sevdirmektir aynı zamanda zaman zaman ağaçlandırma çalışmalarıda yapmaktayız ve yasal olmayan avlanma yöntemleri ilede mücadele ediyoruz.
GEZENBİLİR ile tanışmam bazı araçlar hakkında bilgi araştırması yaparken oldu tabi bide yolda ilerlerken o muhteşem arazi araçlarındaki strıkırlar çok ilgimi çekiyordu sonra üye oldum ve çok faydalı ve geniş bir ailenin üyesi olduğum için çok memnunum herkese selamlar

Merhabalar,
Aramıza katılan arkadaşlarımıza hoşgeldiniz, safalar getirdiniz diyorum,
Avcılıkla ise; pek anlamam fakat Karadeniz dağlarında çok tüfek gezdirmişliğim vardır, çokta fişek attım sakın ha bu attıklarımdan hiçbirinde hedefim çanlı olmadı.Sadece arkadaşlarımla birlikte kendi aramızda çeşitli maddeleri hedef yapıp nişan talimi yaptık.
Avcılık işini doğru bilip yapılması gerektiği gibi yapanlara saygı duyarı, fakat eline fırsat geçince onlarca hayvanı öldürenlerden nefret ederim.
Kendi düşüncem, elinde tek kurşun atan otomatik ve dürbünlü tüfekle birlikte avcılık yapanlar için; o tüfeği hedef olarak seçtikleri canlının eline verseler ve eşit şartlarda vuruşsalar acaba sonuç ne olur diye düşünüyorum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Cem Bey kanun izin vermiş hanımızın izin vermiş ,zevkinize karışmak gibi bir sagısızlık yapmak istememiştim.Ne haddime laf söylemek bana düşmezzz,Burasının samimi bir ortam olduğunu düşünerek, fikrimi söylemiştim,
Elbette doğa yürüyüşü, dağ bayır gezmek koşmak çok güzel, olsa gerek, benim tepkim kuşların öldürülmesiyle ilgili düşüncelerimi paylaşmaktı sadece ...
Bir daha gittiğinizde o ormanın dağ bayırın resimlerini çekip bizlerle paylaşırsanız memnun ,oluruzzz

Bende sizi kırdıysam özür dilerim sözüme :smiley: başladım :smiley: bitirdim bilmeden bi kabahat ettiysem kusuruma bakmayın bende samimiyetten yazdım herkes kendince bi yol bulmuş stres atmak için bedne bu ortamda mutlu oluyorum bide düşündüm ben bu avı neden çok seviyorum diye sebebini buldum :smiley: hanımla tek yapamadığım başımı tek dinlediğim yer ne olsa bende diyo ama ava gelemiyo bi kere geldi bi daha tövbe dedi teşekkürler okuduğunuz beni anlaya bildiyseniz.Niyazi bey insan olmak bam başka bi olay Rabbim herkesi çeşit çeşit yaratmış yere bastığın karınca, öldürdüğün sinek, yediğin tavuk kuzu dana balık bunlar götten sofrana zembille inmiyo onlarda siz yiyeceksiniz diye öldürülüyo illa bi RABİBİMİN yarattığı mahlukatı öldürmüşsünüzdür hemde bilerek kuş olunca ne oluyo

Öncelikleee Cümleten Selamn Aleykümmm :smiley:

Ben Antalya'dan Semih ..

21 Yasındayımm , Off-Road Hastasıyım Aynı zamanda Cross - Enduro Motor Merakıda Mevcuttur.
Sitenize üye Olduğum için ve böyle bir ortamda bulunduğum için çok memnunum Yeniyim Toyum Bugün Nissan Skystar 4x2 Sahibi Oldum ALLAH'ın izniylee :smiley: ve birazz modifiye Düşünüyorum ve doğru yerde oldugumdan eminimmm :smiley:

Merhaba herkese, ben HasanBasriB. 26 yaşında, evli, 1 çocuk babasıyım.
İstanbul Ataşehirde ikamet eder, Çağlayanda Alüminyum Küpeşte sistemleri üreten firmada çalışmaktayım.

İlgi alanlarım: Sualtı Avcıları Derneği üyesi olup Zıpkınla Balık avcısıyım, Deniz en büyük tutkumdur, amatör belegeli kaptanım ve şu anda NorthStar TJ 4,80 Bot ve 60 hp efi mercury motor sahibiyim, arcım ise; 2007 model Mitsubishi L200 4x4'dür ve para buldukça aracımı off road için modifiye yapmaktayım..

Herkese selam ve saygı ile..

selamlar..
murat ben osmaniyeden katılıyorum tüm doğa sporları, ve offroad la ilgileniyorum.
bir cj5 ve rav 4 sahibiyim..yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :smiley:

merhaba ismim kaan istanbul sarıyer de ikamet ediyorum offroad la ilgileniyorum sizlerle tanısıp aktivitelere katılmak isterim ( tabi kabul ederseniz ;) ) şimdilik forester sahibiyim ama yakın zamanda degiştiricm kısmetse

selam arkadaşlar, ben ahmet, ankaradan.. off-road, doğa yürüyüşleri ve fotoğrafçılıkla ilgileniyorum.. nissan x-trail aracım var, d70 nikonum var, hepsi bu ;)

cem maçıkan' Alıntı:
Hoşbulduk arkadaşlar :smiley: ben çok gördüm nasıl kıyıyorsunuz diyen arkadaşları bi gün geliyolar o kuş önünden kalktımı senden önce tüfek atıyorlar bu spor bana bütün stresimi attırıyor yapılabilecek bana göre engüzel spor temiz hava yürüyüş koşma hırs ortalama 15 20 km yol yürüyorsunuz yeri geliyo delice koşuyorsun dal diken çalı çırpı vız geliyor hırs size hiç hissettirmiyor (buna hastalıkta diyebilirsiniz) taki eve gelip koltuğa oturuncaya kadar profesyonel derken her hafta muntazam giderim bütün ekipmanlarım pulum ruhsatım vergim ödenmiş belli bi kulübe üye oluyorsun özel kıyafet köpek cps ekip ortam muhabbet güzel ne diyim sevmeyenlere bişey diyemiyorum ama lafta söylemelerini istemem herkes kendinden sorumlu kanun izin vermiş evde hanım izin vermiş :smiley: kimene

'' Kanun izin vermiş.. evde hanım izin vermiş ... kime ne ? !''
Hoşgeldiniz.. bu sözünüz çok hoşuma gitti.. bazıları sadece eleştirmek için eleştirmiyorlarmı onlara sinir olurum.. ne güzel demişsin bak.. '' kanun izin vermiş '' diye.. bundan öteye söz söylemek düşmez.. 96 dan beri av teskerem var.. canım sıkılınca çıkarım 3-5 sıkı atarım.. haa avcı mıyım.. degilim... ama her türlü av ekipmanım ziyadesi ile mevcut... arada tüplü dalış yaparım.. tek yıldız dalıcı lisansım var.. arada dağlara çıkar.. manzaraya bakarak biramı çekerim.. sigaramı içerim.. zıpkın ile avlanmayı severim... kime ne :smiley: sanki başım sıkıştıgında hasta oldugumda bir bardak su verecekler .. hayat bu öyle yada böyle yaşıyorum.. kime ne ?

TEKLİ TÜFEK VEYA ÇİFTE İLE GİDİLİYORSA, HAYVANA KENDİ CİNSİNDEN TUZAK KURULMUYORSA, GEBE HATTA DİŞİ HAYVANA SIKILMIYORSA AV BİR SPORDUR... AMA DOĞAYA ÇIKIP, KARDEŞİM AV MEVSİMİ DEĞİLMİ İSTEDİĞİMİ YAPARIM, HAREKET EDEN HERŞEYE 7+1 OTOMATİĞİMİ KUSTURURUM, HAMİLE, ÜREME MEVSİMİ, DİŞİ, NESLİ TÜKENMİŞ TANIMAM SIKARIM DİYORSA BU AV DEĞİL SPOR HİÇ DEĞİL, TAM ANLAMIYLA "KATLİAM" DIR.. YAPANDA KATİLDİR... gerisi hikayedir benim için...

Merhaba,
Site içerisinde yer alan konuların tümüyle ilgileniyor gibi yapmaktan çok sadece merak etmekteyim.
Galloper aracımı yeni satmış ve off-road yapamadan kaza yapmış biri olarak anlaşılcağı üzre jeepler ve çamurla ilintili merakım fazlaca.Velev ki site sayesinde bu merakları gidereceğimi umuyorum.

balikadm06' Alıntı:
TEKLİ TÜFEK VEYA ÇİFTE İLE GİDİLİYORSA, HAYVANA KENDİ CİNSİNDEN TUZAK KURULMUYORSA, GEBE HATTA DİŞİ HAYVANA SIKILMIYORSA AV BİR SPORDUR... AMA DOĞAYA ÇIKIP, KARDEŞİM AV MEVSİMİ DEĞİLMİ İSTEDİĞİMİ YAPARIM, HAREKET EDEN HERŞEYE 7+1 OTOMATİĞİMİ KUSTURURUM, HAMİLE, ÜREME MEVSİMİ, DİŞİ, NESLİ TÜKENMİŞ TANIMAM SIKARIM DİYORSA BU AV DEĞİL SPOR HİÇ DEĞİL, TAM ANLAMIYLA "KATLİAM" DIR.. YAPANDA KATİLDİR... gerisi hikayedir benim için...
zaten hareket eden her şeye sıkanın bir yerlerinde eksiklik vardır.. sap ile samanı karıştırmamak gerek diye düşünüyorum.. Avcılık Kursunda bütün ilgili kurum ve kişilerin cep numarası veriliyor.. kanun harici bir şey yapanın Tüfegi dahil olmak üzere her şeyine el konulabiliyor.. Artık öyle eskisi gibi degil bu işler.. fakat Önyargı oluşmuş, her Avcı ya potansiyel katliamcı yaftası yapıştırılabiliyor.. Avcı arkadaşlarımızın içinde Av Müfettişi olanlar var.. yani.. bildiginiz gibi degil... her eline Tüfek alan '' ben avcıyım '' diyemiyor.. önce bu işin Kursuna gitmen gerek.. sonra doktor raporu.. vede işin ruhsat kısmı.. her yıl yatırılan avlanma bedelleri.. şimdi delikanlıyım diyen otomatik Tüfegine takoz takmadan çıksın bakalım.. yok öyle.. eline Tüfengi alan kendini dağlara vuramıyor artık.....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR