Gezenbilir Eskişehir Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GEZENBİLİR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,610
Ynt: Gezenbilir Eskişehir Grubu

omnitemporal' Alıntı:
gezenbilir eskişehir grubu olarak 4x4 araçlarla,karavanlarla,çadırlarla kimde ne varsa onla gelsin
bir gece kalmalı bir hafta sonu kampı organize edlim,hem tanışmış oluruz hemde güzel bir hafta sonu kampı olur
yer olarak benim aklıma afyon yolundaki büyükyayla göleti geldi,bilmeyenler için orman içinde harika doğası olan bir göl,hem kamp için hem off road için hem de doğa yürüyüşü için uygun
tarih olarak mart yada nisan diye düşündüm

Eğer Eskişehir grubu olarak böyle bir organizasyon yapılacaksa gelmek istiyoruz kız arkadaşımla. Çadırımız, tulumumuz mevcut ancak pek bir deneme fırsatımız olmadı. Çok iyi olur eğer gerçekleşirse. Yalnız 17-18 Mart olmazsa çok memnun oluruz çünkü ÜDS var. Yalnız öğrenci olduğumuzdan aracımız yok.
Bu organizasyon dışında Eskişehir ve civarlarında kamplı etkinlikleriniz ya da yürüyüşler olursa katılmayı çok isteriz.

Etiketler

böyle bir organizasyon yapabiliriz,ama katılacaklar buradan bildirsin lütfen,aracı olmayanları buluşma yerinden aracı olanlar alır,katılacakların sayısı belli bir düzeye ulaşırsa kesinleştiririz,tarih belirleriz
hafta sonları doğa yürüyüşüne gitmek isteyenler esdoge (eskişehir doğa gezginleri) nin facebook sayfasını inceleyebilir

omnitemporal' Alıntı:
böyle bir organizasyon yapabiliriz,ama katılacaklar buradan bildirsin lütfen,aracı olmayanları buluşma yerinden aracı olanlar alır,katılacakların sayısı belli bir düzeye ulaşırsa kesinleştiririz,tarih belirleriz
hafta sonları doğa yürüyüşüne gitmek isteyenler esdoge (eskişehir doğa gezginleri) nin facebook sayfasını inceleyebilir

Eğer gerçekleşirse biz 2 kişi olarak katılabiliriz. ESDOGE ile her bulduğumuz fırsatta yürüyüşlere katılıyoruz. Harika insanlardan oluşan bir grup.

miralayneron' Alıntı:
hatta arkadaşlar bilmem haberiniz var mı Frig Yürüyüş Yolu projesi bu sene tamamlanıyor. ben bu yolda bir iki gün de olsa yürümek istiyorum mayıs ayında bunu da bi düşünün derim

https://www.facebook.com/pages/Frig-Y%C3%BCr%C3%BCy%C3%BC%C5%9F-Yolu/209585785733609

Birkaç gün önce e-posta yolu ile projeyi gerçekleştiren ekip ile görüşmüştüm. Eskisehir kısmının işaretlenme çalısmalarının yapıldığını ve yaza kadar rehber kitabı çıkarmak istediklerini söylediler.

Arkadaşlar havalar iyi olursa 1 nisan pazar günü Avlakkaya'ya kampa gideceğim gelmek isteyen olursa haberleşelim.( yalnız gidecektim normalde :smiley: )

Vize haftası öncesi ancak sınav programına göre katılabilirim. Eğer sende uygundur dersen gelebilirim(gelebiliriz). :smiley:

Merhabalar. Önümüzdeki hafta sonu 30 kadar öğrenci ile hızlı trenle günübirlik bir Eskişehir turu düşünüyoruz. Gezi güzergahı, şehir içi ulaşım ve yemek yenilecek yer konusunda yardıma ihtiyacım var. Her türlü önerilerinizi bekliyorum.

edebiyatçı' Alıntı:
Merhabalar. Önümüzdeki hafta sonu 30 kadar öğrenci ile hızlı trenle günübirlik bir Eskişehir turu düşünüyoruz. Gezi güzergahı, şehir içi ulaşım ve yemek yenilecek yer konusunda yardıma ihtiyacım var. Her türlü önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar,

Şehir içinde her yere yürüyerek gidebilirsiniz. Bir ulaşım aracı kullanmanıza gerek yok. Bunun yanında tramvay kullanabilirsiniz. Eskişehir'de merkezde gezilecek yerler ilk aklıma gelen Odunpazarı Evleri, Lületaşı Müzesi, Eskişehir Arkeoloji Müzesi, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü, Adalar, Şelale Park, TCDD Müzesi. Aklıma gelenler bunlar. Çiğbörek yemenizi tavsiye ederim.

Bu linkte rehber bulabilirsiniz. Ayrıca siteyi incelemenizde faydalı olacaktır.

http://www.eskisehirkulturturizm.gov.tr/belge/1-93920/eskisehir-tanitim-brosuru.html

Merhaba, belki işinize yarar düşüncesi ile yaya gezilecek bir taslak çalışması ekledim.
Odunpazarı'nda belediye otobüsleri ile Sazova Bilim-Kültür parkına gidilebilir, görülmesi gereken güzellikte bir yerdir veya yine Odunpazarı'ndan Kent parka gidilebilir, sahili ve adacıkları ile burası da görülmeye değer.

Eskisehir gezi

Eskisehir gezi1

Çok teşekkür ediyorum bilgileriniz için. Tren garında indikten sonra ilk olarak şatonun olduğu Bilim Parka gitmek istiyorlar. Gardan oraya hangi araç ile ulaşabiliriz? Daha sonra da Odunpazarı Evlerine geçelim istiyoruz. Yukarıdaki haritaya göre biraz uzak.İkisinin arası yürünecek mesafede mi? Bir de en iyi çiğ börek nerede yenir? Tabi 30 kişiyi alacak bir yer olmalı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR