Gezenbilir Bursa Uludağ Zirvesi Yolunda (21 - 23 Nisan 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 209
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,406
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Bursa Uludağ Zirvesi Yolunda (21 - 23 Nisan 2012)

Süpper Ersin.

:smiley:

Alperagat gibi benim de ağırlık konusunda biraz endişem var.
1,80 mt - 80 kg birisi için kamp alanına gidişte ve kamp alanından zirveye çıkışta optimal sırt çantası ağırlığı ne kadar olmalıdır? Ben kabaca kamp alanına gidişte sırt çantasının kendi ağırlığı dahil olmak üzere 20 kg, zirveye ise 5-6 kg gibi bir ağırlık ile çıkmayı düşünüyordum. Zerrin Hanım ile yaptığımız Güvenç Köyü gezisinde 14 km yürümüş ve kendi çantama ek olarak zaman zaman eşimin de çantasını da taşımıştım ama burası tabiki farklı. Öneriniz nedir?

1,80 cm'e - 80 Kg. mı.?

Tam kıvamındasınız. ;D
Ben 1,82 - 83/84 kg.dayım.

Önerim;
Kamp için yanınıza almayı planladığınız malzemelere birde ağırlık yönü ile bakmalısınız.

Murat Hocam,
Aslında 78,5 -79 kg'yim ama ben biraz yukarı yuvarladım ;)

Kamp için götüreceklerimin bir listesini yapıp yanlarına ağırlıklarını da ekledim ve sonuç 20 kg oldu. 2 tam gün(3 öğün) için yiyecek, su, tulum, çadır, mat ve 1er yedek giysi zaten ağırlığın çoğunluğunu oluşturuyor. Bunlarla oynayamıyorum ama aksesuar vs minimuma indirmeye çalışacağım. Bir de tartı bulabilirsem tahmini olarak yazdığım ürünlerin gerçek ağırlıkları ile de ölçmek istiyorum.

sizin kilonuzun yanında ben kilomu yazmaya utanıyorum :smiley: ( 1,78 boy - 104 kg )

Konserve ton - barbunya - fasulye pilaki - sarma patlıcan vs varsa çıkarın listeden.

Murat kuzu çevirme yapacakmış bize :p :-*

Arkadaşlar; bu etkinlik için, kamp yerine kadar araç gidiyor o yüzden kamp yükünü taşımayacağız. Ama bu alabildiğiniz alın anlamına gelmesin :mad: En uygun seviyeyi tutturmaya çalışın yinede. En büyük öğreti tecrübedir, ilk seferde herşey 4 dörtlük olmaz. Araştırdığınız ve sizce uygun olana göre haerket edin ve en önemlisi kamptaki diğer insanları gözlemleyin ki tecrübe yelpazeniz genişlesin.

Zirve için bende hala karar vermiş değilim... Bütün etkinliği tek çantadamı halletsem yoksa bi küçük zirve çantası yapsam mı ???

Yaparım neden olmasın.

Canlı bir kuzuyu tasmasından tutup çeviririm çevrenizde otlatarak.
;D

TezzMertek' Alıntı:
Hasan Bey ,
Kadir Bey.

Cumartesi akşam adaşım ile konuşmuştuk. Uludağ'da 50cm kar varmış.

Büyükdeliller köyünden başlayan rotada kazma - krampon kullanılmasını gerektiren dik bir rota var.
Grup birlikteliğini bozmamak ve herkesin zirve yapabilmesi için kazma ve krampona ihtiyaç olmadan çıkış yapılabilmesi için kamp yerini Rasat düzü olarak değiştirdi Tasim Ağabey.
Kendisi Budak rehberlerindendir.

Yine de 21 Nisan'a kadar yağacak yağmurlar ile kar durumu değişirse rotayı tekrar Büyükdeliller Köyüne çevirebiliriz.
İzmir'li olsam da Büyükdeliller köy rotasını çok daha beğendim.

Her yer yoğun orman ve tehna.
Oteller bölgesi ıhh ıhh.
;D

Bu arada fotoda kayalık ve dik bölgenin görünüşü.

Tabi en iyisini kardurumuna göre Bursa daki arkadaşlar bilir.Kayalık ve dik bölgemi ;D Otaban gibi ;D ;D
oh oh birde Çevirme var :D

Teşekkürler Murat..............
Sen açıklayana kadar da ben buradan iyi sallamışım haaa.........(Büyük konuşmayayım da ayarı kaçmasın ;D ) Gelmeyi çok istiyorum.........Ama yokuştan ama düzden............
Selamlar...........
Bu arada senin "taşırım-yaşarım" düsturunu benimsemiş biri olarak kamp alanına (rasatdüzü) kadar binek araç gidebiliyor mu, gidebiliyorsa kamp yükümü ve kapsamını ona göre ayarlayacağım........ ;D

Rasatdüzüne kadar araç gidiyor mu - gitmiyor mu konusunu Adaşım'a bırakıyorum.

Kendi çöplükleri malum.

" Her horoz kendi çöplüğünde öter " den
;D ;D

Ersin Hocam,
İlk etkinliğim olması itibariyle sizin de dediğiniz gibi çanta hazırlamak için iyi bir pratik imkanı olacak. Yine de çantamda hiç kullanmayacağım çok gereksiz şeyler çıkacaktır eminim :smiley:

Murat Hocam,
Mısırlı ton balığı konservesini bugün akşam yemeğinde yiyeceğim sanırım...

Alper Hocam,
Türk kasıdır o Türk kası :smiley:

TezzMertek' Alıntı:
Rasatdüzüne kadar araç gidiyor mu - gitmiyor mu konusunu Adaşım'a bırakıyorum.

Kendi çöplükleri malum.

" Her horoz kendi çöplüğünde öter " den
;D ;D

Adaşım faaliyet planlama konusunu, her konuda çok güvendiğim Tasim abiye bıraktık.. ;)
Kendisiyle detaylı olaak görüşmedim ama görüşür görüşmez buradan bilgilendiririm...Bu arada küçük bir bilgi; dün akşam saatlerinde yine kar yağdı Uludağ'da... ;D ;D

İlk faaliyeti olacak arkadaşlar var aramızda.Tabi benim ayağımında alçıdan 3 ay önce alçıdan çıktığını göz önüne alarak,,kamp çantasını en az taşınacak şekilde bir planlama yapmak faydalı olacaktır.Arşivimdeki Rasatdüzü kamp alanı bir yanlışlık olmayıp buysa ;D yandımki yandım.

Rasat dz

Rasatdz 1

resimlerde teleferik göremedim. kaldığımız yerden teleferikle gideriz diyordum. yolda kalanları sevabına toplayan bir ekip yada kar aracı var mı? :smiley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri