Frig Vadisi Turumuz (27 Nisan - 02 Mayıs 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 142
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,240

Etiketler
Ynt: Frig Vadisi Turumuz (27 Nisan - 02 Mayıs 2012)

Evet bazı gerçeklerde Ferhat ın bu fotoğraflarıyla ortaya çıktı ,her yerde uçmaya çalışan Frig delisi bülent ile koala Derya.

Bazı güzellikleri sindirdikten sonra daha iyi anlıyoruz aslında ve nasip kelimesinin anlamını eğer Midas Yazılıkaya ya ilk girdiğimizde girilmez tabelasını uyup içeri girmeseydik bu kampın en güzel kamplarından birini kaçırmış olacaktık.
Gerçekten arkamızda o kadar çok şey bıraktık ki,zaten Emre gölünden sonra ki bölümleri bizde göremedik bu yüzden bende çok merak ediyorum.

Çok güzel fotoğraflar ve ayrıntılı anlatım için sağolun. Fotoğrafların bir bölümü, kıyısından köşesinden(!) işlem görmüş, bilgisayarda çalışılmış sanıyorum; değişik ve güzel olmuş. :smiley:

Toprak damlı evleri görünce, bunların Anadolu'da gittikçe azaldığını, yokolduğunu düşündüm bir an. Kültürel değerlerimizden birisidir bu toprak damlı evler. Çatı bakımı da öyle çok kolay değildir. Bu ve başka nedenlerle, akçalı durumu biraz iyileşen köylümüz, haklı olarak çatılı evlere geçti hızlı bir biçimde. Szin çektiğiniz fotoğraflarda da görüldüğü gibi, mimari değeri olan bir bölüm toprak damlı ev, koruma altına alınıp gelecek kuşaklara aktarılabilir diye düşünüyorum.

Cavid Sezen

katılamadığım güzel bir gezi daha,
benimde böyle bir frig vadisi turu yapmam şart oldu,
ya nasip ne diyelim ;)

Bülent zaten mahsustan bu noktada kestim. Devamı sonraya. ;) ;D

Cavid Hocam, fotoğraflarda panaroma amaçlı birleştirme ve boyut küçültme dışında bir müdahale yok. :smiley:
Panaromalar bilgisayarda birleştirilirken kenarından köşesinden bükülüyor eğiliyor eğer görüntü kaybı oluşturmuyorsa, fazlalıkları kesiyorum o zaman belli olmuyor ama yoksa böyle göbekli, kesikli fotoğraflar ortaya çıkıyor. ::smiley:

Ferhat çok füzel fotoğraflar. Teşekkürler. Biz gidemeyenler için çok güzel avuntu ; "Gitmiş kadar olduk" , desek de olmuyor işte :D

fsirin' Alıntı:
Panaromalar bilgisayarda birleştirilirken kenarından köşesinden bükülüyor eğiliyor eğer görüntü kaybı oluşturmuyorsa, fazlalıkları kesiyorum o zaman belli olmuyor ama yoksa böyle göbekli, kesikli fotoğraflar ortaya çıkıyor. ::smiley:

Yapılan işlemi öğrenmiş olduk... :smiley:

Cavid Sezen

.

P4305624 thumb

P4305728 thumb

Bu durum sanırım bir süre sonra hepimize bulaştı. Büyük ihtimalle virüs kaynaklı olabilir. Aşağıdaki fotoğraf hep birlikte uçma çalışması yaparken. Frig vadisinden ayrılınca, semptomları kendiliğinden geçiyor. :D

Bulasici

Ellerinize sağlık benim gibi tarih hayranı birine ilac gibi oldu

Emre Gölü
Geceyi Döğer yakınlarındaki Emre Gölünde geçirmeyi planladık. Emre gölünün içine bir dil gibi giren yere yol da ulaşıyordu. Buraya yerleşmeyi uygun bulduk. Nermin karşı kıyıdaki harabeleri görünce yağmaya başlayan yağmura da aldırmadan hadi gidelim dedi. Biz diğer araçlardan ayrılıp gölün karşısında görülen harabelere gittik. Yağışla birlikte şiddetli bir rüzgar da çıktı. Kapıyı zor açıyoruz. Yolu buldurup karşıdaki 1. harabeye ulaştık. [GPS13].

P4305864

P4305867

P4305868 stitch

P4305874 stitch1

IMG 5551 stitch

Bir sonraki harabede de kısmen suyun içindeydi ve biraz önce uğradığımız harabenin hemen yakınında yer alıyordu. Karşı kıyıdaki ekibin diğer elemenlarıyla telsizle arada muhabbet de ediyor ve biz buradayız diye işaret ediyorduk.

P4305941

P4305948 stitch

P4305957

P4305963

Kampımıza geri dönerken bataklık bir bölgede yine leylek gördük. Suyun içinde birşeyler arıyordu. Bizi görünce kaçtı. Gece kampımızda rüzgarın ve yağışın kesilmesiyle biraz sivrisinek oldu biz de araçlara kaçtık. Ne de olsa göl kıyısı ama muhteşem manzara var. [GPS14].
Gece saat bir den sonra da jandarma da kampımızı ziyarete geldi. Burası sit alanıymış o nedenle kimlik kontrolü yapıyorlarmış. Daha önceden gecenin 4'ünde, yoksa sabahın mı demek lazım! kontrole gelenler de olduğu için tebessümle karşıladık. Yok, izinsiz 1 mayıs gösterisi için buraya mı toplandık deseydik acaba?
Bugün 1 Mayıs Salı. Sabah erken kalkıp güneşin doğuşunu izledik. Kahvaltılarımızı yaptık biraz keyif de çattık ve ayrılma vakti geldi. Bülent ve Mehmet Hoca iki araç olarak Kocayayla'ya gidecekler bir gece de orada geçirecekler. Bizim ise bugün son günümüz. Buradan dönüşe geçeceğiz. Kocayayla yolcularını gönderdik birkaç keyif çayı daha içip yola koyulduk. Biz doğuya doğru gidip yine Seyitgazi ve Eskişehir üzerinden döneceğiz.

IMG 5570

IMG 5575 stitch

P5015984

P5016005

P5016026

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,442
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR