Fıkra Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yücel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,066
Ynt: Fıkra Köşesi

Serçenin biri bir bahar günü dalgin dalgin uçuyormus. Bir anda farketmiş ki, bir yolun bir metre üstünde uçuyo ve
karşıdan da motorsikletli bir adam geliyo. Her ikisi de çarpışmayı engellemek için ellerinden geleni yapmışlar...
ama nafile...
Serçe 'çotaaank' diye kaska çarpıp düşmüş. Şimdi, motorcu sıkı bi hayvansever ya, doğal olarak hemen atlamış motordan; koşmuş serçenin yanına. Serçe baygın yatıyor... kıyamamış, bırakamamış yolda; almış getirmiş eve.
Eskiden kalma bir de kafesi var evde... baygın serçeyi kafesin içine güzelce yerleştirmiş...yanına da az biraz su, az biraz ekmek koymuş, vurmuş kafayı yatmış.
Bizim serçe bir müddet sonra ayılmaya başlamıs...
Daha tam seçemiyor ortalığı... hafif bulanıklık var yani...
Bi bakmıs ki parmaklık, ekmek, su falan var bulunduğu yerde...
Birden dank etmiş vaziyet:
hss...tir...laann motorcuyu öldürmüşüz!
:smiley:

Etiketler

Küçük kız annesine "İlk insan nasıl dünyaya geldi" diye sormuş, "Tanrı Adem ve Havva'yı yarattı, çocukları oldu ve insanoğlu yeryüzüne yayılmaya başladı yavrum" diye izah etmiş annesi..
Birkaç gün sonra küçük kız aynı soruyu babasına sormuş.. "Binlerce yıl önce maymunlar vardı" demiş babası, "Bizler de evrim geçirerek onlardan türedik.."
Farklı iki cevaptan aklı karışan kız annesine gidip "Nasıl olur anne" demiş "Sen bana insanın Tanrı tarafından yaratıldığını, babam da maymunlardan geldiğini söylüyor.. Karıştırıyorum.."
"Karıştırıcak bir şey yok" demiş annesi gülerek, "Ben sana kendi ailemin geçmişini anlattım. Baban da kendi ailesininkini anlatmış, bir tanem..!"

Erzurumlu harmanını kaldırmış, ekinini kurutuyormuş.
Öğleden sonra gökyüzü kararmaya başlamış."Allah'ım, ne olursun ekinim kurumadan yağmurunu yağdırma!
Allah'ım lütfen, birkaç gun yağdırma, ne olur" demiş. Ekini kurudu kuruyacak, aksam üzeri, son yarım saatte bir yağmur bir boran, tüm ekini çürümüş. O hırsla eve gelmiş. Bir de bakmış ki eşeği de yıldırım çarpmış.Bu olay Erzurumlunun içine oturmuş ama bir şey de yapamamış.
Zaman geçmiş, Ramazan ayı gelmiş.
İlk gün niyetlenmiş Erzurumlu. Tam İftara yarim saat kala bir sigara çıkartıp yakmış.
İlk nefesini söyle bir güzelce çekmiş ve gökyüzüne bakarak üflemiş.
"Nasıl, illet oliysen simdi degil mi?" demiş ve eklemiş:
"Ölen eşeği de kurbana saymazsam şerefsizim."

10-12 yaşlarında amcaoğulları konuşuyor.
"Bu hafta ablam nişanlanıyormuş.. Bu nişan dedikleri ne? Evde sordum, 'Evlenecekler işte' diyorlar ama nişanlanınca ne oluyor, onu anlayabilmiş değilim." "Hıııım... Anlatması zor" diyor yaşça büyük olanı.. "Ama ben sana bir örnekle anlatayım.. Diyelim ki şubatta karneyi aldın, hepsini pekiyi getirdin. Bir bisiklet alıyorlar ve 'Haziranda bütün dersleri pekiyi getir, sınıfı geç, bu bisiklet senin' diyorlar. İşte şubatla haziran arasındaki o süre var ya, bisiklet senin gibi ama binemiyorsun; o süreye nişanlılık deniyor." "Şimdi anladım, bisikletin var, evde duruyor; sen ona bakıyorsun o sana bakıyor; ama binemiyorsun ta ki sınıfı geçene kadar. Peki dokunmaya izin var mı?" "Vallahi onu ben de tam bilemiyorum" diyor büyük kuzen.. "Binmek kesinkes yasak da, galiba ziliyle oynayabiliyorsun!.."

Huzurevinde arka arkaya gelen ölümlerden moralleri bozuk üç arkadaş
aralarında dertleşiyorlarmış..
Biri "Azrail'i kandırmak lazım .." demiş.. Öbürleri nasıl, diye
sorunca tezini açıklamış..
"Bu Azrail can almaya geliyor ya! Onunla göz göze geldiğimizde
bebek taklidi yapalım.. Bunların yaşı küçük, bir yanlışlık olmalı
der, çekip gider.."
Yaşlılığa ikinci çocukluk demeleri boşuna değil. Bu çocukça fikir
diğerlerinin de aklına yatmış.. Başlarına kötüsü geldiğinde ne
yapacaklarını birbirlerine belletmişler ..
Aradan zaman geçmiş.. Bir gece Azrail, aynı odayı paylaşan üç
kafadarı gece yarısı ziyaret edivermiş..
Orağını yere tak tak tak diye vurduğunda kafadarların üçünün birden
gözleri açılmış..
Bakmışlar ki Azrail hazır.. Birinden birini, belki de üçünü
götürecek.. Hemen belirledikleri A plânını uygulamaya geçmişler..
Üçü birden bebek taklidi yapmaya başlamış ..
Biri "Aguuu.." sesleri çıkarırken öbürü parmak emiyor, üçüncüsü de
"Mama.. Mama.." sesi çıkarıyor.. Azrail bir süre seyretmiş
hallerini.. Sonra elini gülerek başına vurmaya başlamış:

"HADİ BAKALIM ATTAA :smiley: "

;D

Sıfırdan Yüze

Üç adam barda oturmuş konuşuyorlarmış.

Birincisi demiş ki:

"Karıma öyle bir hediye aldım ki, 6 saniyede 0'dan 100'e çıkıyor." Diğerleri anlamamışlar.
"Ne aldın?" diye sormuşlar.
"Beyaz bir Porsche aldım. Çok mutlu oldu." diye cevap vermiş.

İkinci adam demiş ki:

"Ben de geçen doğum gününde karıma 4 saniyede 0'dan 100'e çıkan birşey almıştım."
Hemen anlamışlar tabi.
"Vaay, yoksa Ferrari mi aldın?"

Adam gülümsemiş:

"Evet, kıpkırmızı bir Ferrari aldım. Gerçekten de ona çok yakıştı." demiş.
Bu sefer üçüncü adama sormuşlar:
"Peki sen ne aldın karına?"

Adam:
"Ben öyle birşey aldım ki; sadece 2 saniyede 0'dan 100'e çıkıyor."

Adamlar şaşırmışlar:

"Atıyorsun!" demişler,
"Öyle bir araba olmaz ki?!"
"Araba aldığımı kim söyledi?" demiş adam. Diğerleri:
"Ne aldın peki?" diye sormuşlar. Adam cevap vermiş:

"Baskül."

Üniforma

Zararsız bir akıl hastası ile bir polis bir handa, aynı odada misafir olurlar. Akıl hastası hancıya sabah erken yola çıkması gerektiğini söyler ve sabah ezanında uyandırılmasını rica eder.

Hancı akıl hastasını istediği vakitte uyandırır. Karanlıkta giyinmeye çalışan akıl hastası yanlışlıkla polisin üniformasını giyer ve yola koylulur. Epey yol katettikten sonra ortalık aydınlanınca üzerindekileri fark eder ve çok sinirlenir:

"Vay aptal hancı! Benim yerime polisi uyandırmış!"

Yumurta Sorunu

İskoçyalı'nın tavuğu İngiliz'in bahçesine yumurtlamış. Biri:

"Tavuk benim, yumurta da benimdir" diyor.

Diğeri:

"Benim bahçem, dolayısı ile yumurta da benimdir." En sonunda İskoç:

"Bu böyle sürer gider. En iyisi birbirimize birer tekme atalım. Yerde en kısa süre kalan yumurtayı alsın" der. İngiliz de kabul eder. İskoç'un önce tekme atmasına karar verirler. İskoç en ağır postallarını giyip gelir.

İyice bir abanıp İngiliz'in bacaklarının arasına bir tekme atar. İngiliz yerden yarım saat sonra ancak kalkabilir. İngiliz tam tekmeyi atmak için hazırlanacakken, İskoç yumurtayı uzatır:

"Al senin olsun, bir yumurta için değmez."

İş Telefonu

Ev telefonu hayli yüksek gelince, ev halkı toplanmış ;

Baba : 'Yahu bu korkunç bir fatura. Ben bu telefonu asla kullanmıyorum, hep çalıştığım şirketteki telefonu kullanıyorum. '

Anne : 'Aynen ben de... Akşama kadar çalıştığım bankada elimin altında telefon. ne yapayım bunu.'

Oğlan : 'Vallahi ben de Şirketimin bana verdiği cep telefonu ile bütün görüşmelerimi yapıyorum.'

Kız : 'E benim de Şirket hattim var. Ev telefonunu hic kullanmam ki..'

Herkes aniden evdeki hizmetçiye döner ve cevap arar gözle bakarlar...

Hizmetçi : 'Eee... Problem ne o zaman? Sanırım hepimiz iş telefonlarını kullanıyoruz. ..'

Adsz

:D :D :D

Ünlü diş hekimi Sam ve eşi 50. evlilik yıldönümlerini kutluyorlardı. Sam birden eşine bir soru sordu :
-'Sevgilim, bu elli yıl içinde beni hiç aldattın mı?'
-'O da nerden çıktı?' diye sinirlendi eşi, cevabı öğrenmek istemezsin herhalde' dedi.
-'İsterim' dedi Sam. 'Lütfen anlat.'
-'Madem öğrenmek istiyorsun, evet, seni üç kez aldattım diye cevap verdi eşi.
-'Kimlerdi bunlar?' diye sordu Sam.
-'İlki' diye anlatmaya başladı eşi 'hani sen 30 yaşındaydın ve kendi kliniğini kurmak istiyordun da hiçbir banka sana kredi açmıyordu.Sonra bir banka müdürü eve geldi; hiçbir şey sormadan tüm kağıtları imzaladı ve sen en modern aletlerle kliniğini açabildin...'
-'Canım benim. Benim için kendini feda ettin demek. Benim sevgili karıcığım' dedi Sam. 'Peki ikincisi? '
-Hani 50 yaşında kalp krizi geçirmiştin ya, kritik bir by-pass ameliyatı olman gerekiyordu, hiçbir doktor o cesareti gösteremiyordu. Her an ölebilirdin. Dr. Halery onca yoldan kalktı geldi, ameliyatını yaptı. Sen hayata döndün' dedi eşi.
-'Ah benim sevgili karım. Hayatımı kurtarmak için kendini bir kez daha feda ettin, öyle mi Peki üçüncü aldatışın? '
-'Hatırlıyor musun, yıllar önce diş hekimleri odası başkanı olmak istemiştin de 247 oy eksikti...
- OHAAAAA....!!! ;D

Bebek Gibi
Huzurevinin bahçesinde iki tonton yaşlı adam bi banka oturmuş
laflıyorlarmış:

"Aaah ah... Yaş oldu 73. Elim ayağım tutmuyor, her tarafım ağrıyor. Benle aynı yaşta değil misin sen? Kendini nasıl hissediyorsun?"

"Yeni doğmuş bir bebek gibi."

"A aa! Nasıl yani?"

"Kafamda saç yok, ağzımda diş yok, galiba az önce de altıma kaçırdım."

Korfez savası' ndan onceki yıllarda, Amerikalı bir kadın gasteci kadınlarla erkeklerin toplumdakı yeri hakkınnda
bir yazı dizisi yazmak icin Kuveyte gitmis. Gozlemleri sırasında kadınların erkeklerden 5 adım geriden geldiklerini gormuş. Yıllar sonra aynı gasteci tekrar yeni bir yazı dizisi icin kuveyte gigittiginde birde bakmıski kadınlar erkeklerin 5 adım onunden yuruyor tabiki bu ise cok sasırmıs hemen birkadına yaklasıp sormus bu gordugum inanılmaz bir gelisme peki ama bu degisikligin sebebi nedir ?? Kuveyt' li kadın cevap vermis ' Mayınlar'

Abuzittinin İngilizce Mektubu

Hello! Can Friendim.
My Abuzittin.., How are you friendim.Çoluk children how? Best ir inşallah., Mya question sorarsan
bestim Allaha şükür. World işte yuvarlanıp goingim., My mother what yaping? Keyfi beatifuldur
inşallah. Epeydir my motherla no speaking. Eğer ki my motherı see çok selam song., La friendim my
father what yaping? Yine coffehaneye going mi? He friendsleriyle coffehanede okey and batak playing
mi? Heye song sakın yenilmesin., My brotherin childrenı olmuş. Boy mu girl mü olduğunu no bilmeking.
Childrenin boy mu girl mü olduğunu mya song., My scholl da bayağı beatiful, going işte. Schollun
başından beri English lesson seeing. English, söktüm. Im speak English şakır şakır, youra söz
verdiğim gibi., Mailime finish verirken yourun gözlerinden kiss. Youru çok özledim. Hele bi swim
olsun my comeing inşallah.

;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.