Erzurum Tabya Gezisi (20 Ağustos 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fikretkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,536

Etiketler
Ynt: Erzurum Tabya Gezisi (20 Ağustos 2009)

Sevgili fikret kaya nedir bu ramazan gunu oruc agiz bu kadayif dolmasi ve as otu corbasi muhabbetiniz. Oldurdunuz beni burda sular agzimin kenarindan asagi akiyor gitti benim oruc sizin yuzunuzden.. Eh benimde yolum duser erzuruma sormammi bunun hesabini ;)yukarda ilk resimlerdeki alan yanilmiyorsam nene hatun tabyalari idi degilmi ? uzun yillardir erzuruma gelmedigim icin sulietinden oyle gordum en son azaerbeycandan nahcivan igdir uzeri donerken ugramistim oda bir gecelik bir konaklamaydi ozlemisim memleketimi bir gunluk dahi olsa hasret giderdim oyle biraz cumhuriyet caddesi tas magazalari gezdim coluk cocuga hediyeler filan gun bitti kismet olurda karavanimla gelirsem biraz uzunca bir sure kalip kizimi dogdugum yerlerde gezdirmek istiyorum..neyse kafanizi sisirdim ... kalin saglicakla bol kadayif dolmali saglikli gunler dilerim.
Zeki Toraman

toraman25' Alıntı:
Sevgili fikret kaya nedir bu ramazan gunu oruc agiz bu kadayif dolmasi ve as otu corbasi muhabbetiniz. Oldurdunuz beni burda sular agzimin kenarindan asagi akiyor gitti benim oruc sizin yuzunuzden.. Eh benimde yolum duser erzuruma sormammi bunun hesabini ;)yukarda ilk resimlerdeki alan yanilmiyorsam nene hatun tabyalari idi degilmi ? uzun yillardir erzuruma gelmedigim icin sulietinden oyle gordum en son azaerbeycandan nahcivan igdir uzeri donerken ugramistim oda bir gecelik bir konaklamaydi ozlemisim memleketimi bir gunluk dahi olsa hasret giderdim oyle biraz cumhuriyet caddesi tas magazalari gezdim coluk cocuga hediyeler filan gun bitti kismet olurda karavanimla gelirsem biraz uzunca bir sure kalip kizimi dogdugum yerlerde gezdirmek istiyorum..neyse kafanizi sisirdim ... kalin saglicakla bol kadayif dolmali saglikli gunler dilerim.
Zeki Toraman

Dostum geldiğinde mutlaka bildir görüşelim.O tabya aziziye tabyasıydı bugün tüm tabyaları gezip resimlerini koyacam inşallah.

sayın beyler özellikle fikret bey bir ERZURUM BULUŞMASI yapalım o zaman bir hafta sonu ben sivastan damlarım
bende ılıcayı çok merak ediyorum atalarım ordan gelmiş

Arkadaslar hepinize iyi gunler.
Fikret bey kardesim.nazik davetin icin cok tesekkurler.Insallah diyeyim ama bu sene gecti artik seneye insallah..Elbetteki dogdugumuz topraklari unutmadik,ama malum insanin bir yasam gailesi var.Erzurumdan ayrildigimda ilk okul,a gidiyordum(ismet pasa) ilk okulu dolayisiyla bazi yanilgilarimi mazur gor..Ama dedigim gibi hakikaten cok ozluyorum topraklarimi ,ALAH kismet ederse geldigimde uzun bir sure kalip iyice bir hasret giderecegim. Bu arada karavanla kalabilecegimiz bir yer varmi erzurumda elektrigi ,suyu olan....Hepinizi ALLAH,a emanet ediyorum kalin saglicakla......

kokteknik' Alıntı:
sayın beyler özellikle fikret bey bir ERZURUM BULUŞMASI yapalım o zaman bir hafta sonu ben sivastan damlarım
bende ılıcayı çok merak ediyorum atalarım ordan gelmiş

olur yapalım bayramdan sonra inşallah

toraman25' Alıntı:
Arkadaslar hepinize iyi gunler.
Fikret bey kardesim.nazik davetin icin cok tesekkurler.Insallah diyeyim ama bu sene gecti artik seneye insallah..Elbetteki dogdugumuz topraklari unutmadik,ama malum insanin bir yasam gailesi var.Erzurumdan ayrildigimda ilk okul,a gidiyordum(ismet pasa) ilk okulu dolayisiyla bazi yanilgilarimi mazur gor..Ama dedigim gibi hakikaten cok ozluyorum topraklarimi ,ALAH kismet ederse geldigimde uzun bir sure kalip iyice bir hasret giderecegim. Bu arada karavanla kalabilecegimiz bir yer varmi erzurumda elektrigi ,suyu olan....Hepinizi ALLAH,a emanet ediyorum kalin saglicakla......

pasinlerde var sadece benim bildiğim

Fikret bey..
Tekrar selamlar. orayi biliyorum sen cermiklerin ordaki bahceleri diyorsunveya turist otelin oradaki park yerinden bahsediyorsun .ben erzurumun icinde bir yerden bahsetmistim neyse onemli degil .kismetse geldigimizde arabayi hasankalede birakir bir arac kiralayarak yoreyi gezme isini hallederim sorun degil .. hele bir o gunler gelsin Mevla gorelim neyler,neylerse guzel eyler saygilarimla...
Zeki toraman

Sevgili Fikret KAYA:
Cok yakinda erzurumdayim dostum. Istanbula indigimde yazarim sana ne zaman erzurumda olacagimi bildiririm...Tanidik varsa sayet iyi bir avukata ihtiyacim var.. gelince konusuruz Ha bide iyi, ucuz ve hizli calisan bir durust bir kaportaci lazim. Kismetse minibusle Gelecegim arabanin eteklerinde curumeler var,onlarin bir toparlanmasi lazim... ALLAH,a emanet olun. Saygilar.
Zeki........

Sayin Bulent KOK:
Insallah ALLAH kismet etmisse hem giderken hemde donuste bir iki saat rahatsizlik veririz..... Neden ozellikle 25 ekim ozel bir seymi var o tarihte......Saygilar..
Zeki.

toraman25' Alıntı:
Sayin Bulent KOK:
Insallah ALLAH kismet etmisse hem giderken hemde donuste bir iki saat rahatsizlik veririz..... Neden ozellikle 25 ekim ozel bir seymi var o tarihte......Saygilar..
Zeki.

beklerim her zaman
25 ekime kadar anca hazırlanıyoruz

toraman25' Alıntı:
Sevgili Fikret KAYA:
Cok yakinda erzurumdayim dostum. Istanbula indigimde yazarim sana ne zaman erzurumda olacagimi bildiririm...Tanidik varsa sayet iyi bir avukata ihtiyacim var.. gelince konusuruz Ha bide iyi, ucuz ve hizli calisan bir durust bir kaportaci lazim. Kismetse minibusle Gelecegim arabanin eteklerinde curumeler var,onlarin bir toparlanmasi lazim... ALLAH,a emanet olun. Saygilar.
Zeki........

abicim 2 tane avukat arkadaşım var bunlar birlikte çalışıyor zaten.geldiğinde görüşürüz.kaportacıda var ama ucuz olduğu konusunda kuşkuluyum fakat hızlı ve çok iyi bir kaportacıdır pazarlık yaparız ;D ;D benim tlf: 0532 500 70 93

Sevgili Fitret KAYA:
Ilgin ve alakan icin cok tesekkur ederim kardesim. Anlastik istanbula inince ben seni ararim..O arada birde tabyalari gezeriz.Uzun yillar oldu gormiyeli..Baki selamlar.ALLAH,a emanet olun..
Zeki.

Merhaba Fikret kardeş. Ben Bayburt'tan Tuncer. Ben 1986 yılında Ata Üni. Alman Filolojisini bitirdin. 2 yıl da Karayazı'da öğretmenlik yaptım. Lakin o yıllar internet ve benzeri şeyler olmadığı için iletişim bu kadar rahat olmuyordu. Neyse aramızda fazla mesafe yok yolun Bayburt'a düşerse haberim olsun. En azından tanışırız.
Selamlar,saygılar

yolum her zaman bayburt a düşüyor geldiğimde tanışırız inşallah

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
Muhammet binici

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR