Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 205
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,245
Ynt: Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

Burak bey , Güzel bir birlikdelikle güzel bir gezi oluyor takipdeyiz.
Tunay,Tugay

Etiketler

TUGAY58' Alıntı:
Burak bey , Güzel bir birlikdelikle güzel bir gezi oluyor takipdeyiz.
Tunay,Tugay
Çok teşekkürler ilginize.
İzmir den çok selamlar.

Atina ya veda edip Patra ya kadar olan 220 km yolumuza koyuluyoruz.Hava çok sıcak.Allahtan Efsaneye klima taktırmışım.On koltuklarla arkayı ayıran bir perde yapmış Aydın Bey karavana bu klimanın kokpiti soğutmasında süper işlev görüyor.Açar açmaz içi buz gibi oluyor.Yolun Korintos boğazına kadar olan kısmı güzel otoban ama son 100 km si gidiş geliş yol gibi nasıl otobansa zırt pırt 6 şar euro para alıyorlar.Otobanda benzin istasyonu da yok iki durup ayaklarımızı açalım.Git allah git.Patras a erken varıyoruz.Merkezde bir caddesi var trafiğe kapalı cafelerin olduğu.Bu yunanlılar hiç çalışmıyor sanırım şıkır şıkır giyinmişler hepsi cafelerde.Sıcaktan Efsanede de durulmuyor.Bir cafede zaman geçiriyoruz.Geminin Venediğe kalkışı saat 23,30.
Kalkışa iki saat kala limana gelip check - in yaptırıyoruz.Fakat gemiye binerken çelik yelekli özel swat gibi polis timleri her aracı her karavanı didik didik arıyor.Bizim Efsaneye de botlarla giriyor.Tuvaleti açtırıyor arka yatağa yatağın altındaki dolaplara oturma grubunun altındaki dolaplara bile bakıyor.İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.Sonra inip arka kapıyı aç diyor.Motor var nasıl açayım diyince aç ben yardım ederim diyor.Hey allam yarappim sen bana sabır ver.Motoru indiriyorum.Arkam kuyruk adamların umru değil.Koca gemi belkiyor.Arka kapağı açıyorum su tankı ve tüp ile turma nın olduğu bölümleri görünce tamam diyor.Düşününce oralar boş olsa iki hatta dört kişi sığar oraya.EE diyorum işin bitti git tabi bu motor ne olacak ? Neyse başka birine işaret ediyor polis heralde o çömez gelip bana yardım ediyor motoru yüklememe.30 dk sürdü benle uğraşmaları ama bütün her karavanı bu şekilde arıyorlar.Neyse işi bitirip Nell Lines in gemisine biniyoruz.İkinci sürpriz de gemide beni bekliyor

Pire   patras harita

Gemiye bindiğimde çekme karavan ve motokaravan sahipleri resimde görüldüğü üzere tavanda ve duvardaki elektrikleri bağlayıp hemen masa sandalyelerini açıyorlar.Open Deck (açık güverte) bileti almışlar yani karavanda konaklayıp elektrik alıp kalıyorlar.Orta güvertede wc duş tuvalet ve su da var.Bir de kart almışlar gemiye de onla kilitli kapıdan girip çıkıyorlar.
Ya ben annem için 170 kendim için 170 euro vermişim ne o kabinde kalacam o da 4 kişilik.Hadi kendimden geçtim de benim kabinde kalacaklar ne olacak.Azıcık uyurken kükreme hastalığım var burnum kırık olduğundan ;D
Annem de bana yükleniyor evladım neden fazla para verdin bak insanlar burada kalıyor diye.Sanki beni karavancı doğurmuş.benim de karavanla ilk gemi yolculuğum acemilik.Neyse anneme rahatın için kamara tuttum diyorum.Çaktırmıyorum acemiliğimi 8)

IMG 2966

İşin en acı yanı da Efsanenin yeri en manzaralı yer ama biz iç kabin bileti almışız fazladan 340 euro verip :'(
Yılllarca motor gezilerinde güvertede uyku tulumunda kalan ben nasıl böyle gafil avlandım ona kızıyorum.Gemide odamın anahtarını almaya resepsiyona gidiyorum adam anahtar yok demez mi nasıl yani diyorum 4 kişi için tek anahtar varmış eee diyorum alan odada olurmuş kapıyı çalıcakmışım.Oda arkadaşım anahtarı almış.Haydeee sabrımı sınıyorlar.iki kat aşağıdaki odamı eşyalarımla buluyorum labirent gibi gemi çalıyorum kapıyı tık yok.İki kat çıkıp resepsiyonda arızayı çıkarıyorum.Bu sefer anahtar veriyorlar.Ulen hani yoktu anahtar.Neyse annem şanslı anahtarı alıp odasına gidiyor iki genç kızla kalıyor.Biz dört erkek.Sabah adamların bana ters ters bakmasından ve gözlerindeki uykusuzluktan azıcık horladığımı anlayıp hemen odadan sıvışıyorum ::smiley:

IMG 2965

Annemi bulup güzel bir branch ister misin diyorum.Aaaaaaa evladım gemide açık büfe kahvaltı mı var diyor.Tabi diyorum sen gel karavandan bişi alacaz diye kandırıp Efsane ye kilitli kapıyı biri kartla açınca sızıyoruz ve kahvaltı hazırlatıyorum.Stresim böylece geçiyor ;D
Manzaramız süper

060

IMG 2964

Sonra Anneme bak diyorum bir iki artistik resmini çekeyim Facebook a koyarsın adriyatikte lüks gemi yolculuğuna da çıktım dersin diyorum.Seviniyor tamam oğlum diyor titanik filmindeki gibi da yaparım hava atarım komşulara diyor ;D

IMG 2967

IMG 2973

IMG 2974

Gemimiz bu venedikte indiğimizde.Kimse bu sefer aramıyor.

IMG 2984

Gemide iki gece geçiriyoruz sabah 10.30 gibi Venedik te oluyoruz.Ben gezi kitabını okuyorum rotayı gözden geçiriyorum.Bilgisyara yüklediğim filmlerden seyrediyorum.Annem de örgüsünü örüyor.Odasında arkadaş olduğu kızlarla sohbet ediyor.
Benim önümde gemide bu karavanlı aile vardı Karı Koca üç çocukla seyahat ediyorlardı.Yunanistan turu yapmışlar.Karavanları çok ilginç geldi.Türkiye de böyle karavan yasak sanırım.

IMG 2983

2 gece bir gün süren yolculuğumuzda VENEDİK e varmış bulunuyoruz.Cuma gece saat 23.30 da gemiye bindik.Pazar sabah 10.30 gibi Venedikdeyiz

Patras venedik

Venedikte gemimiz yanaşırken ufak tefek tekneler görüyoruz.Atalarımız ne demiş "Paran varsa Range Rover paran yoksa game over"Bu kayıkları görünce game over olduk ;D

IMG 5691

IMG 5692

IMG 5694

Gemimizin limana gelişinde Venedik i gezmiş kadar oluyoruz

IMG 5697

IMG 5699

IMG 5705

IMG 5712

IMG 5718

Ben Venedik i oldum olası sevemedim.Çok kalabalık ve turist dolu olmasını sıcağını park yeri problemini sevmedim.Ama çoğu gezilerde yolum kesişti liman şehri olduğundan ve beraber gezi yaptığım kişiler görmek istediğinden.

IMG 5725

IMG 5728

IMG 5731

IMG 5732

IMG 5733

Taksiler de ayrı karizma Venedikte.Binmek nasip olmadı hiç ;)

IMG 5710

IMG 5711

Sam Marko meydanı en ünlü yeri Venedik in.Sabah olmasına rağmen çok kalabalık.

IMG 5707

IMG 5709

IMG 5713

IMG 5714

IMG 5715

San Marko meydanındaki bu yerde idama mahkum edilen hükümlüler o pencerelerin olduğu yerdeki koridordan yürüyerek meydanda idam edilirmiş.Hükümlünün son kez o pencereden bakmasına izin verirlermiş. :'(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR