Dışı Travec Tecdrah - İçi Dacia Duster

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 357
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,394

Etiketler
Ynt: Dışı Travec Tecdrah - İçi Dacia Duster

olguncandan' Alıntı:
;D ;D ;D ;D

Doğrusunu söylemek gerekirse, neye tepki gösterdiğinizi anlayamadım. Adamlar yapmış abi. Beğenirsen alırsın beğenmezsen almazsın. Kırma olur, parçalama olur, dikme olur.

Bende bıraktığı izlenim, G modelinin kötü bir kopyası. Beğenene ve alıp kullanana hayırlı olsun.

İsterseniz bir deklarasyon yayınlayalım:

"Ey filanca firma, bu aracı imal edemezsiniz. Bu bir rezalettir. Sizi şiddetle kınıyoruz" İmza: Bir avuç insan...

;D ;D ;D ;D ;D

olguncandan' Alıntı:
Paylaşımınızı engelleyen yok muhterem. Ben de paylaşıma katılıp paylaşımı paylaştım.... ;D

Asıl sorum, "neye tepki gösterdiğinizi anlayamadım"dı. Bir katılımcı "rezalet" demiş de, onun paylaşımıyla neyi paylaştığını anlayamadım.

Tek bir sözcük, "rezalet" sözcüğü de paylaşım olabilir ama, bu sözcükle ne paylaşılmıştır:

a) Bu aracı imal edenlerin yaptığı iş mi rezalettir?

b) Aracın kendisi mi rezalettir?

c) Bu bilgiyi paylaşanın paylaşımı mı rezalettir?

d) Böyle bir aracın projesi, tasarımı mı rezalettir?
vs. vs. vs. vs.

Tepkiniz dikkatimi çektiği için yazıyorum.
Siz neden tepki gösteriyorsunuz. isteyen kendine göre istediği yorumu yapar ister göklere çıkarır isterse yerin dibine sokar. Yapılan eleştiriyi eleştirirken sizde eleştirdiğiniz konuma düşmüş oluyorsunuz.

Görsel olarak Çizgileri hoşuma gitmedi. Mekaniği konusunda bir yorum yapamam.
Aracı ben bir şeye benzeymeye çalışıyorum ama çıkartamıyorum bir türlü.

Ben 2. Dünya savaşında kullanılan, 1994 yılında askere gittiğimde bizim ordumuzda hala kullanıldığına şahit olduğum bu araca benzettim.

800px VW Typ 181

ne hikmetse her konudaki sayfalarda size hakaret ettiren , aşağılayıcı yazmanıza sebep olan birileri çıkıyor...

belki kendinize de bir dönüp bakmanız lazım.

off roadçı duster sayfalarında sadece sonlarda değil başlarda da kapıştığınız ve hakarete varan sözler yazdığınız kişiler var.

herneyse siz devam edin.

Eveeeet, başka neler lazım, devam edelim

Edepli olmak lazım.

İnsanların tercihlerine saygı duymak lazım.

Bundan dolayı onları alaya almamak lazım.

Yazdığını okumak lazım

Yazılanı okumak lazım.

Yazılanı doğru anlamak lazım.

Uzun bir konuda, lafın kendisiyle beraber başlamadığını bilmek lazım.

Ne nedir anlamak için öncesine bakmak lazım.

Suret-i haktan görünüp, güya makulmüş gibi meajlar yazıp aslında sadistçe duyguları o mesaja gizlememek lazım.

Okuyanları "anlayışı biraz kıt" yerine koymamak lazım.

Anlatılmak isteneni net yazmak lazım.

HADDİNİ BİLMEK LAZIM

HADDİNİ BİLMEYENE BİLDİRMEK LAZIM.

Uluorta laf ederken, ora ahalisinden pek ses çıkmadığında, bunun "lahavle" ve sabır anlamına geldiğini bilmek lazım.

Sabır taşını çatlatmamak lazım.

İmalı konuşmamak lazım.

Mesajını doğrudan kişiye yazmak lazım (şayet iletilmek istenen mesaj varsa)

Her lafa maydanoz olmamak lazım.

olguncandan' Alıntı:
Eveeeet, başka neler lazım, devam edelim

Edepli olmak lazım.

İnsanların tercihlerine saygı duymak lazım.

Bundan dolayı onları alaya almamak lazım.

Yazdığını okumak lazım

Yazılanı okumak lazım.

Yazılanı doğru anlamak lazım.

Uzun bir konuda, lafın kendisiyle beraber başlamadığını bilmek lazım.

Ne nedir anlamak için öncesine bakmak lazım.

Suret-i haktan görünüp, güya makulmüş gibi meajlar yazıp aslında sadistçe duyguları o mesaja gizlememek lazım.

Okuyanları "anlayışı biraz kıt" yerine koymamak lazım.

Anlatılmak isteneni net yazmak lazım.

HADDİNİ BİLMEK LAZIM

HADDİNİ BİLMEYENE BİLDİRMEK LAZIM.

Uluorta laf ederken, ora ahalisinden pek ses çıkmadığında, bunun "lahavle" ve sabır anlamına geldiğini bilmek lazım.

Sabır taşını çatlatmamak lazım.

İmalı konuşmamak lazım.

Mesajını doğrudan kişiye yazmak lazım (şayet iletilmek istenen mesaj varsa)

Her lafa maydanoz olmamak lazım.
;D ;D ;D
Özellikle "Suret-i haktan görünüp, güya makulmüş gibi meajlar yazıp aslında sadistçe duyguları o mesaja gizlememek lazım." maddesine.
;D ;D ;D

Ben yeniliğe açık bir insanım. Offroad aracında aracın tipiyle işim yok sağlamlık ve işlevsellik benim için önemli!Konuya takip yazdım çünkü araç hakkında farklı bilgiler paylaşılır biraz daha fazla bilgi edinebilirim diye! Ama nerde, duster konularından kalma atışmalar yeni konuda da devam ediyor maalesef...

olguncandan beyefendi keşke listenizdekileri siz yapabilseniz , özellikle direk muhataba yazabilmek konusunu :smiley:
ben ilgilelere yazdım onlar kendini bilir tarzında ortaya laf attığınız kaç tane mesajınız olduğunu hatırlatırım...

ardından da sormak isterim "haddini bilmeyene bildirmek lazım" cümlesini büyük yazarak tehditkar bir hava mı estirmek istediniz acaba :smiley: ?

bu alaya alma konusunda bir arkadaşımız daha vardı , böyle iftira atan , kendisine aşağılama , küçük görme içeren tek bir mesajımı bulmasını söylediğimide ise sus pus oluverdi , özür bile dileyemedi.

sanırım siz bulacaksınız böyle tarzda bir cümlemi ki bu kadar saldırıyorsunuz...
sizden rica edelim o zaman kimin tercihi ile nerede alay etmişim ?

fakat ben sizin hakaret dolu en az iki mesajınızı buraya koyabilirim , gerek de görmüyorum.

Araç dıştan güzel gözüküyor offroad'cu olur ama adam gibi bir aksla .Olgun beyin yazdığı haddini bilmek kısmına katılıyorum, tabiki herkes bilmeli.

kyenipazar' Alıntı:
olguncandan beyefendi keşke listenizdekileri siz yapabilseniz , özellikle direk muhataba yazabilmek konusunu :smiley:
ben ilgilelere yazdım onlar kendini bilir tarzında ortaya laf attığınız kaç tane mesajınız olduğunu hatırlatırım...

ardından da sormak isterim "haddini bilmeyene bildirmek lazım" cümlesini büyük yazarak tehditkar bir hava mı estirmek istediniz acaba :smiley: ?

bu alaya alma konusunda bir arkadaşımız daha vardı , böyle iftira atan , kendisine aşağılama , küçük görme içeren tek bir mesajımı bulmasını söylediğimide ise sus pus oluverdi , özür bile dileyemedi.

sanırım siz bulacaksınız böyle tarzda bir cümlemi ki bu kadar saldırıyorsunuz...
sizden rica edelim o zaman kimin tercihi ile nerede alay etmişim ?

fakat ben sizin hakaret dolu en az iki mesajınızı buraya koyabilirim , gerek de görmüyorum.

Daha önce de şöyle bir durum oluşmuştu. Birisi isim vermeden uzunca bir mesaj yazıp bir markadan yola çıkıp bazı özellikler tarif edip o özellikleri taşıyanlara hakaretler yağdırmıştı. Ama aynı başlığa o kişinin yandaşlarından biri öyle cümleler yazdı ki kendi hakkında. İlk mesajı yazanın hakaret içerikli tarifine cuk oturacak şekilde tanımladı kendisini. Bundan sonra yine ilk mesajı yazan ilk yazdıklarından bihaber şekilde ya da çevir kazı yanmasın hesabı sürdürdü gitti mesajlarını. Onlar kendilerini bilirler.Kimbilir belki ondan bile acizler.

yavuz bey size katılıyorum , burada değil heryerde herkes haddini bilmeli , fakat olguncandan beyin yazış amacı farklı...

ben de katılıyorum herkes bilmeli...

iyi akşamlar , çıkmam lazım.

Köşeli hatlı arazi araçlarını (G serisi, defender, rubicon ...) her zaman beğenmişimdir.
bunun da köşeli hatları beni cezbetti,
Türkiyeye gelir mi bilmem ama gelirse 1 defa binip arazide test etmek isterim...

1980 li yıllarda yanlış hatırlamıyorsam ARO marka renault mekniğini kullanan hafif razi araçları vardı onların yeni versiyonu gibi göründü bana

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR