Disco ile Tanışma Gezisi...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MBA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,886

MBA

Kamp I
Yer
Bursa - İzmir
Bugün teslim aldığımız 97 Discovery V8 ile bir tanışalım dedik...Modifiye işlemlerine başlamadan, standart halini bir görelim dedik...

Ancak ne var ki, LPG ile kullanmamıza rağmen, performansı karşısında aklımız uçtu... Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladık...

Geç saatlerde girdiğimiz rotanın, hemen tamamını karanlıkta tamamladığımız için, çok fazla fotoğraf çekemedik...Amaç biraz da, fotoğraftan çok, tanışma, test etme olunca, arşiv şimdilik zayıf kaldı...

P4090378

P4090384

P4090388

P4090390

P4090395

Etiketler

Ynt: Disco ile Tanışma Gezisi...

güle güle kullanın benimde disco2 var 2005 almıştım 2001 model td5

Çok teşekkür ederim arkadaşlar...

Bunlar da devamı...

Saplandı dediğimiz yerden çıktı, hah bitti dediğimiz anda, yürümeye devam etti...

Ancak dün gece yoğun çamurda sağ tekerlekler boşta kalacak şekilde oturdu...Disco kaputa kadar çamura gömüşmüş haldeydi, vinç in ileri sarma modu çalışmadı,kabloyu boşaltamadık,çamurun içine girip, sorunu da çözemedim...Henüz tamponlar takılmadığından tesisat ve vinç in konumu çok yersiz... Geceyi çamurun içindeki discoda geçirip, sabah traktör bulduk... Bursaya dönüp yıkadık, elektrikçiye gittik... tesisatın yerini gösterdim, biraz kurcaladım, çalışmadığını göstermek için, kumanda kablosunu taktım...ÇALIŞTI.... Çamurun içinde iken makinanın şarjı bitti, çekemedim....

P4100407

P4100404

P4110437

P4110435

Disco2 lerde orta kilit yok eğer taktırırsanız çamurda bayağı işe yarıyor birde tabiki mt tipi lastik çamurda şart :smiley:

Disco I bizdeki sanırsam...97 model...Ama diflock konusunda katılıyorum...Listenin başlarında...Ama saplandığımız yerden çıkamazdık yine de diye düşünüyorum... Oturdugu yerden çıktıgında, difransiyallerin saplanmış olduğunu gördük... Tek şans vinç ti, o da bizimle dalga geçti.biliyor tabi ileride başına gelecekleri...

Lastikler de şart tabi de, yükseltme ve çamurluk kesimleri ile aynı anda takmayı düşünüyoruz... Ebat olayını ona göre seçeceğiz....

MBA' Alıntı:
Disco I bizdeki sanırsam...97 model...Ama diflock konusunda katılıyorum...Listenin başlarında...Ama saplandığımız yerden çıkamazdık yine de diye düşünüyorum... Oturdugu yerden çıktıgında, difransiyallerin saplanmış olduğunu gördük... Tek şans vinç ti, o da bizimle dalga geçti.biliyor tabi ileride başına gelecekleri...

Lastikler de şart tabi de, yükseltme ve çamurluk kesimleri ile aynı anda takmayı düşünüyoruz... Ebat olayını ona göre seçeceğiz....

tabi yükseltme yapmadan istediğiniz mt yi seçmeniz zor olur, disco1 de bahsettiğim orta kilitle fabrikadan çıkıyor

Standart yani..Hımmm.... Peki benim 4 tekerleği de kilitlememi ne sağlayacak ? Sol iki teker çalışmıyorken, sağ ikisi boşa dönüyordu.Arabayı kendimiz çözmeye çalışıyoruz...Başlıktan da belli, tanışma gezileri!!!

Her türlü yardıma, tavsiyeye açığız.... ;D

arka ve öne takılacak diflocklar la olayı tamamlayabilirsiniz istanbuldaysanız size önerebileceğim bir yer var :smiley:

Yani discı I de sadece orta da difflock var...Öne ve arkaya benim takmam gerekiyor....

Bursadayım ama, İstanbula sık gelirim. Önereceğiniz yere gidip görüşebilirim bir hafta içinde...

MBA' Alıntı:
Yani discı I de sadece orta da difflock var...Öne ve arkaya benim takmam gerekiyor....

Bursadayım ama, İstanbula sık gelirim. Önereceğiniz yere gidip görüşebilirim bir hafta içinde...

evet öyle diye biliyorum disco1 leri 0532 216 05 87 Oto Mekanik Hüseyin Akbulut - Burdaki nick'i keyifadamı kendisi eski yarışçılardan ve lr den onunkadar anlıyanı görmedim Ahmet gönderdi derseniz siz ihtiyar deyin bana öyle hitap eder gerekeni söyler yaptırmasanızda bilgi edinirsiniz. Atatürk Oto sanayi- maslak 17. sokak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri