Defender Almayı Düşünüyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertcicen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,679

mertcicen

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ben de defender alarak aranıza katılmayı düşünüyorum fakat aklımı kurcalayan birşey var Ey324n
bu modelde ön kaput biraz iç tarafta buna ön panjur takılarak şu alttaki modele benzetilebilir mi parçalar uyumlu mu
KXE0dm
daha önce buna benzer konu açıldıysa özür dilerim foruma yeni katıldım

Etiketler

Merhaba, ilk fotoğraftaki araç Land Rover Series diğeri ise Defender. Altyapı ve tasarım olarak bir çok farklılıkları bulunmakta. Series alıp dış görüntüsünü bir defender haline getirebilirsiniz elbette fakat bu astarını geçer masraf olarak ve "doğan görünümlü şahin" diye tabir edilen camiada pek hoş gözle karşılanmayan bir işlem olur.

Size tavsiyem Defender'ı biraz araştırın. Forumda bir çok konu var. Facebook gruplarına üye olun orada da bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sormak istediğiniz sorulara da elimizden geldiğince cevap vermeye çalışırız burada.

90 model üstü olan araçlar da çok pahalı benim bütçemi geçiyor, açıkçası sizin dediğinize göre series model alıp yavaş yavaş elime para geçtikçe defendera benzetecektim. Parça uyumu hiç mi olmaz ebat farkları mı var iki araç arasında

300tdi rn300 şansuman tavsiye ederim aksi durumda hız sorunu kaçınılmaz.
td5 motorluda olabilir yada iyi yapılmış puma

Masters Of The Universe
DEFENDER'la ilgili olarak ( BBC TOPGEAR Dergisinin EKİM 2017 sayısının 116 sayfasında **Dünya'da Bu İşin USTASI ya da BABASI **MASTERS of The UNIVERSE**) başlığıya başlayan bir yazı yayınlandı. Internet ortamında (VPN) kullanarak görebilir, okuyabilirsiniz. Biraz daha ileri bir boyuta konuyu taşırsak ( Search results ) burada da yaklaşık 300 birbirinden farklı (6 x 6 dahil ) hazırlanmış DEFENDER'lar sizleri bekliyor. Selamlar, Ömer.

Merhabalar, adim Fatih foruma yeni katildim benzer bir konuda desteginizi rica edecektim. Yarin bir defender 1995 model 110 2.5 benzinli defender almak icin araci ustaya gostermeye gidecegim. Sizce almadan önce gösterirken en çok neye dikkat etmeliyim. Bir iki madde ile en önemli baktirmam gereken kisimlari yazarsanız sevirim. Bir de 1995 model pek piyasa da goremedim bu da beni işkillendirdi cunku hep gorduklerim 91-92 ya da 93 model.. Tesekkurler.

Merhabalar, adim Fatih foruma yeni katildim benzer bir konuda desteginizi rica edecektim. Yarin bir defender 1995 model 110 2.5 benzinli defender almak icin araci ustaya gostermeye gidecegim. Sizce almadan önce gösterirken en çok neye dikkat etmeliyim. Bir iki madde ile en önemli baktirmam gereken kisimlari yazarsanız sevirim. Bir de 1995 model pek piyasa da goremedim bu da beni işkillendirdi cunku hep gorduklerim 91-92 ya da 93 model.. Tesekkurler.

FATİH Bey Merhabalar, yaşadığınız yeri yazsaydınız daha sağlıklı bir servis önerme şansım olurdu, ama götüreceğiniz yer LAND ROVER servisiyse
kısa bir sürüş deneyimi ve kontrolun ardından zaten bir kağıt alıp üzerine HEMEN + KISA BİR SÜRE İÇİNDE + İDARE EDER ama DEĞİŞİRSE yerinde olur şeklinde 3 grupta yapılması gerekenleri sıralayacaktır. Araçlara ilgi gösterilirse 91, 92 veya 95 hala güvenle kullanılabilir. İlk DEFENDER İngilterede 1949'da üretildi ve 29 OCAK 2016'da (Sadece İngiltere'de) üretime son verildi.
Uzak Doğuda'ydım henüz döndüm, yarın vaktiniz olursa bu sayfaya lütfen bakın, 1952 WILLYS Jeeplerin Bayramından (Evet Her Yıl Güney Amerika'da Bayramı kutlanıyor) ve Land Rover Defender'ı Dağlarda kullananların fotoğraflarını yükleyeceğim. Selamlar, Ömer.

FATİH Bey Merhabalar, yaşadığınız yeri yazsaydınız daha sağlıklı bir servis önerme şansım olurdu, ama götüreceğiniz yer LAND ROVER servisiyse
kısa bir sürüş deneyimi ve kontrolun ardından zaten bir kağıt alıp üzerine HEMEN + KISA BİR SÜRE İÇİNDE + İDARE EDER ama DEĞİŞİRSE yerinde olur şeklinde 3 grupta yapılması gerekenleri sıralayacaktır. Araçlara ilgi gösterilirse 91, 92 veya 95 hala güvenle kullanılabilir. İlk DEFENDER İngilterede 1949'da üretildi ve 29 OCAK 2016'da (Sadece İngiltere'de) üretime son verildi.
Uzak Doğuda'ydım henüz döndüm, yarın vaktiniz olursa bu sayfaya lütfen bakın, 1952 WILLYS Jeeplerin Bayramından (Evet Her Yıl Güney Amerika'da Bayramı kutlanıyor) ve Land Rover Defender'ı Dağlarda kullananların fotoğraflarını yükleyeceğim. Selamlar, Ömer.
Omer Bey cevabınız icin cok tesekkurler. Istanbul Umraniye'de Muhammet ustaya gosterecegim araci. Bir tek bana onerilen ve arkadasım vasitasi ile tanidigim o var cunku. Araci dun kullandım test ettim ilk deneme itibari ile biraz garipsedim cunku konfor yok ve bana biraz kamyonet havası verdi ama alisacagimi dusunuyorum:smiley: Servis ile ilgili yaptiginiz kategorileri aynen yapacagim.. Paylasımlarınızı merakla bekliyorum, yarın bakacagım. tekrar tesekkurler :smiley:

BBC TOPGEAR Dergisinin EKİM 2017 sayısında yer alan 2 Efsaneye ait fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim;
en üstte yer alan fotoğraf her yıl Haziran Ayında, Dünyada yüksek dağları ile ünlü KOLOMBİYA'da yapılan 2017 WILLYS Festivalinden diğerleri (MASTERS of The UNIVERSE) ünvanına layık görülen DEFENDER'a aittir.

4x42

4x41

4x43

4x44

Fatih Bey Merhabalar, bizimde yerimiz ÜMRANİYE'nin ATAŞEHİR tarafındaki ucundayız, TEM'e yakınız.
Bostancı Sanayi'den CEMAFER Ustam bu bölgede (4x4) Servis Ana Merkezidir aklınızda bulunsun.
4x4 Garaj - Off Road Araçları, Off Road Araç Yapımı, Off road Araç Tamiri
Selamlar, Ömer.
Merhaba Omer Bey,Cemafer ustayi biliyorum ama bir abimizin onerisi uzerine Muhammet ustaya gittik. Araci dun gosterdim Muhammet usta onay verdi ve nihayet bende bir defender sahibi olmak uzereyim. sizin yerinize de mutlaka ugrayacagim. Tesekkurler :smiley:

FATİH Bey Merhabalar, HAYIRLI olsun, ALLAH KAZASIZ, BELASIZ Güzel Günlerinizde kullanmayı nasip etsin.
DEFENDER ve WILLYS fotoğraflarını yüklemiştim gördünüz mü? Selamlar, Ömer.

FATİH Bey Merhabalar, HAYIRLI olsun, ALLAH KAZASIZ, BELASIZ Güzel Günlerinizde kullanmayı nasip etsin.
DEFENDER ve WILLYS fotoğraflarını yüklemiştim gördünüz mü? Selamlar, Ömer.
Cok tesekkurler :smiley: Paylasimlari gördüm WILLYS festivali oldugunu da ogrenmis oldum :smiley: Defender in efsane oldugu ayri bir konu ve taritisilmaz ancak bir de urettigi tum modellerin toplaminin yer yuzunde helan %72 sinin kullanilmaya devam ettigi tek arac markasi diye birsey okumustum bu da ayri ilginc bir bilgi. Hepimize kazasiz belasiz keyifli surusler :smiley:

konu benim konumdan çıkmış ama yine de bulduğum bir görüntüyü sizler ile paylaşmak istedim internette uzun bir araştırma yaptım ve series modeli defender'a çevirmişler en azından ön paneldeki boşluğu kapatmışlar ve defender gibi gözüküyor
V3rLYV

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri