Dalgıçlar ve Anneleri :):):)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ugurerol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,526
Ynt: Dalgıçlar ve Anneleri :smiley::smiley::smiley:

ne denilebilirki... klasik anneler :smiley: daha doğrusu Türk anneleri diyelim :smiley:

Etiketler

ahhh annelerrrrrrrr :D bende de aynısından var :D allah başımızdan eksik etmesin onları inşallah :smiley:

evet saolsun analarımız başımızın taçı....bilhassa sayın huzzik aynen dialoglar bizdede geçiyor...

benim tayland dalışı öncesi nasihatım...
-kızım okyanusta köpekbalıgı olurmuş sakın öyle yerlerde dalmayın(bilhassa shark point noktasına gidip daldık,hatta görmek için de çok ugraştık ;) )

Gökovada temiz deniz etkinliği çerçevesinde yapılan dalışlarda bir bayan dalgıç dalış kıyafetinin üstüne haşema giymişti (vücut hatları belli olmasın diye) ;D ;D ;D Şimdi bunları okuyunca acaba dedim annesiyle şöyle bi diyalog mu yapmıştı ;

''Anne ben dalmaya gidiyom''
''gene oran buran görülcek üstüne bişeyler giy''
Öf yaaa anne dalgıç kıyafetim var yaaa''
''olsun memen kıçın ortada sen genede üstüne bişey geçir ''

veya
''anne müsadenizle dalıcem ben''
''Kız başına ne işin var hem günah her yerin ortaya çıkıyo'
'' haşemamı giyce ya anne''
''haaa ozaman tamam sakın haşemasız dalma''

Chat-in konuyu hortlatmış :smiley: Ama güzelde olmuş okumamıştım. Yanlız Bu Haşema olayı dalış kıyafetleriyle birleştirilse müthiş ticari başarı yaşanabilir (Kendinden haşemalı Dalış giysisi). Önde Allah korusun yazısı arkada sarı çiçek motifleri . Tabi Hidrodinamik kanunlarına uygun olması için özel sürtünmeyi azaltan kumaştan yapılması gerekir Yoksa akıntılı sularda yelken misali Alıp başımızı gidebiliriz.

ananemle yaşanıyorum benzeri dialogları, annem alıştı artık bana (dalgıç diilim, kendi çapımda dalıyorum)

- Bu yaz dalış yaptım ben
+ Nasıl yani?
- Hani böyle belgesellerde görüyoruz ya suyun altına iniyolar balıklar yosunlar filan
+ Suyun dibine mi daldın?
- Evet anane üstüne nası daliim. 18 m derine daldım
+ 18 m mi kızım şaşırdın mı sen! Sakın bi daha dalma!
- .... taam anane

Askere gidene kadar hep serbest atlayışla uğraşdım. Bir yandan da dalış ilgimi çekiyordu fakat iç işleri bakanımız annemden bir türlü izin koparamadık.
Hatta şöyleki, dalış kursuna gidersem hakkını helal etmiyeceğini söylemiş idi.
Askere gider ikende bir şekilde Dz.ci oldum.
Acemi birliğinde kurbağadam seçmelerine katıldım ve seçmeleri kazanır kazanmaz annemi aradım (seçmelere girdiğimden haberi yok tabiki).
Tabi acemi birliğinin sonlarına doğru ailem branşımın merakı içindeyidiler son 5 gün kala ailemi aradım ve branşlarımızın belli olduğunu der demez annem " dalgıç oldum deme sakın" dedi :smiley: . "Anne, biliyorsun bu vatan vazifesi kutsaldır yapacak bişey yok devletimin verdiği göreve itiraz edemeyiz" dedim :smiley: ve annem sesi soluğu kesti "bişey demiyorum İsa sana" dedi telefonu babama verdi gelene dağıtıma gelene kadar konuşmadı :smiley:

Evim Pendik de dalış kursuda Beykozda olduğundan 3 ay eğitim süresince de yatılı olunca biraz yüzü güldü ve sözünü geri aldı annem.

:smiley:

olum deniz tehlikeli ayakların toprağa bassın nereden bulaştın sen şu denize:D her evde anneler aynı bir kılıf bulurlar bize

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR