Daihatsu Feroza Teknik Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ophtha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 319
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 144,177
Ynt: Daihatsu Feroza Teknik Yardım

Alican kardeşim..geçmiş olsun..

Keşke almadan Daihatsu servisine bir gösterseydin..

Etiketler

Sağolun İsmail Bey. Araca bakmaya gittiğimizde hiçbirşey yoktu sıfır motor dediler saat gibi çalışıyordu bakalım babam ramazanda açarız dedi motoru babamın tahmini arabaya sadece sekman atılmıştır gömlekler aşınmışsa piston boşlukta çalışmaktan sekman kırmış olabilir diyor bakalım ne olacak :smiley: Hee birde arabada termostat yok yarın termostat taktıracam kalorifer ılık hava üflüyor bu yüzden gaz mikseride ısınmayıp çiğ gaz atabilirmiş bindik bir alamete gideyoz kıyamete :smiley:

alican4153' Alıntı:
Sağolun İsmail Bey. Araca bakmaya gittiğimizde hiçbirşey yoktu sıfır motor dediler saat gibi çalışıyordu bakalım babam ramazanda açarız dedi motoru babamın tahmini arabaya sadece sekman atılmıştır gömlekler aşınmışsa piston boşlukta çalışmaktan sekman kırmış olabilir diyor bakalım ne olacak :smiley: Hee birde arabada termostat yok yarın termostat taktıracam kalorifer ılık hava üflüyor bu yüzden gaz mikseride ısınmayıp çiğ gaz atabilirmiş bindik bir alamete gideyoz kıyamete :smiley:

Alican bey merhaba
Benim yeni aldığım ferozanında kaloriferi ılık hava üfküyor ve LPG performansı berbat.Bunun sebebi termostatın olmaması mıdır?İşin doğrusu ben pek anlamam ve fırsat bulup arabayı tamirciye götüremedim.

acemisürücü' Alıntı:
Alican bey merhaba
Benim yeni aldığım ferozanında kaloriferi ılık hava üfküyor ve LPG performansı berbat.Bunun sebebi termostatın olmaması mıdır?İşin doğrusu ben pek anlamam ve fırsat bulup arabayı tamirciye götüremedim.

Kadir bey merhaba,bende aynı sorunları yaşıyordum termostat takıldıktan sonra herşey düzeldi yakıt düştü kaloriferde alev gibi üflüyor ;D

alican4153' Alıntı:
Kadir bey merhaba,bende aynı sorunları yaşıyordum termostat takıldıktan sonra herşey düzeldi yakıt düştü kaloriferde alev gibi üflüyor ;D
termostatı Daihatsu servisten mi yoksa başka bir yerden mi aldınız?

Ferozamın yağ yakmasından dolayı bugün motoru söktük babam siboplardan şüpheleniyordu ama sağlam gibi gözüküyorlar pistonları üst noktaya getirdiğimizde elle ittirince yaklaşık 2mm kadar oynama yapıyor yarın motor taşlamacıya gitcek sekmanla kurtarabilir mi diye kurtarmazsa gömlek yenilencekmiş bakalım daha neler çıkacak ;D ;D ;D

Evet bende öyle düşünüyorum.Üst kapağı rektifiyeciye bıraktık yarın bize ne ölçüde sekman almamız gerektiğini söyleyecekmiş yaptırırız dedi ama daihatsu parçacısı ölçüye göre orjinal japon var dedi ondan alıcaz bakalım belki babam gömlekleride değiştirebilir.

adaşım işler bittikten sonra maliyeti söylersen sevinirim,benim için de yol gösterici olur en azından

acaNn' Alıntı:
adaşım işler bittikten sonra maliyeti söylersen sevinirim,benim için de yol gösterici olur en azından

Adaş merhaba :smiley: Motor işi biteli baya oldu yazmayı unuttum,masraf 1500 lirayı buldu sadece parça ve rektefiyeci parası,işçiliğini biz yaptık evin önünde :smiley: Değişen parçalar;piston,sekman,krank,ana yatak,kol yatak,siboplar,gömlek,conta takımı :smiley:

Arkadaşlar herkese merhaba.

Ferozamın kalorifer peteği su kaçırıyordu kaloriferin giriş çıkışını birbirine bağladık suyu kestik fakat kalorifer peteğini sökmem gerekiyor.Evin önünde biraz uğraşayım dedim de komple ön konsolu sökmek mi gerekiyor?

alican4153' Alıntı:
Arkadaşlar herkese merhaba.

Ferozamın kalorifer peteği su kaçırıyordu kaloriferin giriş çıkışını birbirine bağladık suyu kestik fakat kalorifer peteğini sökmem gerekiyor.Evin önünde biraz uğraşayım dedim de komple ön konsolu sökmek mi gerekiyor?
Bende söküp peteklerini temizlemeyi düşünmüştüm;sanırım dediğiniz gibi görünüyor ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR