Dacia - Duster'in Eksileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mstdgbkn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 331
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,673
Ynt: Dacia - Duster'in Eksileri

youngsun' Alıntı:
11.000 kmdir chipli kullanılıyorum. Servis ''mutlaka yağ eksiltmiştir''dedi. 16500 de araç.
Baktık gram eksilme yok. Hatta yağ değiştiricektim 20000e kadar değiştirmeyi düşünmüyorum.
Merhaba bendede 4x2 duster var ve chip taktırmayı düşünüyorum siz hangisini taktırdınız ve memnuniyetiniz ne durumda cevabınızı bekliyorum teşekkürler

Etiketler

Direksiyon sağa-sola çevirikken direksiyon altından bozuk yolda gelen tangırtı direksiyon kutusundan gelmekte.
Bu sorunu yaşayan arkadaşlar beni referans versinler, İYİLEŞTİRİLMİŞ DİREKSİYON KUTUSU sipariş edildi yeni parça üretilecek. Defalarca MAİS le görüştüm, illaki halledilecek diyorlar.

youngsun size cip kullanmanızla ilgili birkaç konu önce alıntı yapıp sordum memnunmusunuz diye sizin fikrinizi almak istiyorum hangi cip taktırdınız ve memnunmusunuz yakıt ve performans yönünden teşekkürler....

Youngsun, bunu söylediğimde kıvırmaya çalışmazlar umarım!

direksiyon simidine zehir sürmüşler ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Çok iyiydi, tam ahaaaaa dustercılar çözüldü diyecektim.Güle güle binmek nasip etsin tanrım.

youngsun' Alıntı:
Direksiyon sağa-sola çevirikken direksiyon altından bozuk yolda gelen tangırtı direksiyon kutusundan gelmekte.
Bu sorunu yaşayan arkadaşlar beni referans versinler, İYİLEŞTİRİLMİŞ DİREKSİYON KUTUSU sipariş edildi yeni parça üretilecek. Defalarca MAİS le görüştüm, illaki halledilecek diyorlar.

benim Duster ın da direksiyonu sağa özellikle de sola çevirip aracı kaldırırken ya da araçla sola dönerken genellikle ön taraftan bir yerden tak diye ses geliyor.Bayram sonrası servise gideceğim lakin alt takımla ilgili olabileceğini düşünürken direksiyondan mı geliyor acaba diye aklıma bir kurt düştü.(Araç 4x4 Laureta)

4x4 dci ambiance, 12 ayını , 20bin km. doldurdu. Ayda bir uzun yol, ayda bir orman yolları, devamlı günluk işe git gel. Henüz hiçbir sorun çıkarmadı. Sadece park ederken balatalar gıcırdıyor. Bakıma gittiğimde seramik balatadan bu normal, asbest balata olsa gıcırdamaz ama ömrü kısa olur dendi.
Bir yıl sonundaki gözlemim, bakımları düzenli yapıldığında sorun çıkartmayacak bir araç.

2 yıla yaklaşıyor alalı. Geçen ay teyp takılı kaldı. Servise götürdüm yenisini taktılar. Onun haricinde bir hatası olmadı. Vites değiştiriken debriyaja basıp motor boşa çıkınca bir ses geliyor subap sesi gibi. Aldığım günden beri var ama önemsemiyorum. Sizin araçlardada varmı?

4x4 aracımda 2000 devirin altında ön taraftan sanki lastikler bi yere sürtüyomuş gibi bi ses geliyo sizde de varmı acaba

aracın ön can ızgara kısımlarından sanki içinde cam var da onun sesi geliyomuş gibi bi ses geliyo,
özellikle bu ses dönüşerde daha da artıyor, sanki ön camın esnemesi gibi bi ses

Arka stop grubunu daha gösterişli yapsalar, 8) 8) Birde çift egsozt çıkışı süper olur ;) ;)

- Kısa vites aralıkları.. dur kalk çok olduğu zamanlar 4. vitesi görene kadar canım çıkıyor. Ne ara 5. vitese geldim anlamıyorum.
- 2000devirde ön camdan yada aynadanmı bilemedim bi ses geliyor.
- Yoldaki çukur uzun yolda zaman zaman yoldan kaynaklı titremeler olduğu gibi direksiyonda hissediyorum.
- Direksiyon biraz sert

Hee ama kendini sevdiriyor o ayrı. Bu eksilerin farkındayım ama eminim ki çoğu kullanıcı benim gibi uzun yıllar vazgeçmezler:smiley:)

Ben mayıs ayında aldım. gayette memnunum. Arabayı kullanmadan, test etmeden yorumlamak, eksiklerini sıralamak abes oluyor. Parayı sokaktan toplamıyoruz. Gücümüz ekonomimiz Dacia'ya yetti, aldık. Tüm kullanıcılara Allah kazasız kullanmayı nasip etsin. Yıllık gelirimiz yüzlerce milyarı bulsa idi, bizde land rower veya emsallerine binerdik. Çekiş ve tork konusuna gelince doğrudur. 1600 cc lpg bu kilo ile performansı gayet iyi. Kullanmayı bilmekte çok önemli. Bir arkadaşım aynısını aldı. Ankara'da. Aynı yokuşu 3. vitesle çıkabildiğini söyledi. Test ettik ben 5. vites ile zorlanmadan çıktım. Ben yorum yapabiliyorum, çünkü kullanıcıyım. Eksikleri yok mu, var. Ama amaca hizmet ediyor mu? Fazlasıyla!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,147
Kaydolan Son Üyemiz
Slarti1200

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR