Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 457,895
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

Merhaba,
Cumartesi günü aracı inceledim. Test sürüşünü maalesef yapamadım. Deri döşeme paketi hariç tüm opsiyonları istediğim pakeitn fiyatı için 48 bin TL teklif aldım. (4x4 lareate modeli+opsiyonlar)

Aracın içi fena değil, özellikle laureate donanımdaki kahverengi detaylar araca lüx bir hava katıyor. Ancak yine dei iç mekanda fazla iyi bir işçilik havası sezemedim. Kullanılan plastik çok sert geldi bana. Bu da zaman içinde özellikle torpidoda ciddi tıkırtı, zırıltı habercisi olabilir. Diğer yandan aracın cam açma düğmelerinin yeri öyle testlerde abartıldığı kadar kötü değil. Tamam artık çoğu araçta cam açma butonu kapı kollarında ama bu, çok da önemli değil kanısındayım. Ancak yine de en azından sürücü tarafı cam açma "tek dokunuş" özelliği olsaydı daha iyi olurdu. Ancak arka cam butonlarının yeri aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bence facia........ Tam ayak altı, milletin ayağı sürekli çarpamilir. Pis olur.

Klima kontrol düğmeleri de sanki elimde kalacak gibi geldi. Biraz ucuz malzemeye kaçılmış gibi. Ancak bu fiyata hem de 4x4 alıyrosak bu dediklerimin önemi ne kadar büyük? tartışılır. Eğer bu araç için atıyorum 60 bin gibi etiket çıksaydı, bu dediklerim önemli olurdu. Ama fiyatına göre bunlar "görülmeyebilir"

Aracın 2wd,awd ve 4wd modlarını idare eden düğme, kullanımı çok kolay ve iyi tasarlanmış. Nissan dan adaptif sistem sanırım arazide iyi işler yapabilir. Kol dayama eksikliği var, ama sanırım aksesuar olarak satılıyor.

Ön görünümde bir sorun var bence. Sanki bir eksiklik var. Tabi bu benim görüşüm, ama sanki ön tarafa şık bir bar (aksesuar listesindeki değil, daha agresif ve gösterşili bişey) iyi olurdu. Ama sanırım yapan yerler varmış.

ESP li araçlarda sorun varmış. Hem siyah olsun,hem tüm opsyonlar olsun dediğim zaman, teslimat ile ilgili bişey söyleyemiyorlar. Bu bence eksi bir puan. Keşke daha çabuk teslimat ve opsiyonlar olsa....

Ne bileyim opsiyon bile olsa, elektronik klima, açılır tavan, ön bar, otomatik vites.....vs olsaydı gerçekten daha iyi olurdu.

Benim kafamdaki iki SUV dan biri olan qashqai'yi henüz inceleyemedim. Karşılaştırmak yanlış olur o bakımdan. Ancak duster için ilk izlenimim iyi. Fakat ne beklediğini iyi bileceksiniz. Sonuçta piyasada bu aracın iki katına 4x4 SUV satıyorlar. Onun için bazı ekikliklier var. Bunlar belki kullanım sırasında da çıkacak şeyler olabilir. Ancak fiyat/performans dengesine göre hiç de göz ardı edilmeyecek bir araç bence Duster.....

Araştırmaya devam......

teşekkürler

Etiketler

xlx99' Alıntı:
Merhaba,
Cumartesi günü aracı inceledim. Test sürüşünü maalesef yapamadım. Deri döşeme paketi hariç tüm opsiyonları istediğim pakeitn fiyatı için 48 bin TL teklif aldım. (4x4 lareate modeli+opsiyonlar)

Aracın içi fena değil, özellikle laureate donanımdaki kahverengi detaylar araca lüx bir hava katıyor. Ancak yine dei iç mekanda fazla iyi bir işçilik havası sezemedim. Kullanılan plastik çok sert geldi bana. Bu da zaman içinde özellikle torpidoda ciddi tıkırtı, zırıltı habercisi olabilir. Diğer yandan aracın cam açma düğmelerinin yeri öyle testlerde abartıldığı kadar kötü değil. Tamam artık çoğu araçta cam açma butonu kapı kollarında ama bu, çok da önemli değil kanısındayım. Ancak yine de en azından sürücü tarafı cam açma "tek dokunuş" özelliği olsaydı daha iyi olurdu. Ancak arka cam butonlarının yeri aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bence facia........ Tam ayak altı, milletin ayağı sürekli çarpamilir. Pis olur.

Klima kontrol düğmeleri de sanki elimde kalacak gibi geldi. Biraz ucuz malzemeye kaçılmış gibi. Ancak bu fiyata hem de 4x4 alıyrosak bu dediklerimin önemi ne kadar büyük? tartışılır. Eğer bu araç için atıyorum 60 bin gibi etiket çıksaydı, bu dediklerim önemli olurdu. Ama fiyatına göre bunlar "görülmeyebilir"

Aracın 2wd,awd ve 4wd modlarını idare eden düğme, kullanımı çok kolay ve iyi tasarlanmış. Nissan dan adaptif sistem sanırım arazide iyi işler yapabilir. Kol dayama eksikliği var, ama sanırım aksesuar olarak satılıyor.

Ön görünümde bir sorun var bence. Sanki bir eksiklik var. Tabi bu benim görüşüm, ama sanki ön tarafa şık bir bar (aksesuar listesindeki değil, daha agresif ve gösterşili bişey) iyi olurdu. Ama sanırım yapan yerler varmış.

ESP li araçlarda sorun varmış. Hem siyah olsun,hem tüm opsyonlar olsun dediğim zaman, teslimat ile ilgili bişey söyleyemiyorlar. Bu bence eksi bir puan. Keşke daha çabuk teslimat ve opsiyonlar olsa....

Ne bileyim opsiyon bile olsa, elektronik klima, açılır tavan, ön bar, otomatik vites.....vs olsaydı gerçekten daha iyi olurdu.

Benim kafamdaki iki SUV dan biri olan qashqai'yi henüz inceleyemedim. Karşılaştırmak yanlış olur o bakımdan. Ancak duster için ilk izlenimim iyi. Fakat ne beklediğini iyi bileceksiniz. Sonuçta piyasada bu aracın iki katına 4x4 SUV satıyorlar. Onun için bazı ekikliklier var. Bunlar belki kullanım sırasında da çıkacak şeyler olabilir. Ancak fiyat/performans dengesine göre hiç de göz ardı edilmeyecek bir araç bence Duster.....

Araştırmaya devam......

teşekkürler

Tolga Bey, 50.000TL'ye size 100km'de 6-7lt yakan, Vergisi düşük, bakım maliyetleri düşük(İlk 20.000 bakımı 290TL), 20.000km'de bir bakıma giren, 4x4 Dizel, 6 Vites, 110bg, Euro V Motor, 240NM Tork, Partikül Filtreli, ABS, ESP, ASR, EBD, AFU, 4 Hava Yastığı, Deri Döşeme'li, vs....'li Duster veriyorlar daha ne olsun. Qashqai iyi güzel araç da 4x2 dizel boş olan modeli bile 53.000TL, bir üst paket olan TEKNA ise 59.000TL gerisini siz düşününün. Ha şunu size temin edebilirim ki ben aracı sürekli arazide ve bozuk yollarda kullanıyorum ön kokpitten veya plastik aksamdan en ufak bir tıkırtı bile gelmiyor, mükemmel bir süspansiyon konforu var ayrıca. Bundan sonrası tamamen ekonomik ve zevklerle alakalı bir durum. :smiley:

Bu arada dün yapmış olduğum denemeyi burada paylaşmak isterim.
Araçta 5 kişi, bagajda yük varken araç çok uzun bir bayırdan aşağıya doğru inişte dahi 180 km/h den daha hızlı gitmiyor. Devirde yeterli fakat gitmiyor işte :D
Bu arada astra'dan sonra çok tedirgin olmuştum acaba çok mu "Allah'a emanet gider?" diye; kesinlikle hayır. Araç son derece "rahat" ve "emniyetli" bir biçimde bu süratte seyredebiliyor; zaten daha fazlasına da pek gerek duyulduğunu söyleyemem ;)

mertakbaş' Alıntı:
Bu arada dün yapmış olduğum denemeyi burada paylaşmak isterim.
Araçta 5 kişi, bagajda yük varken araç çok uzun bir bayırdan aşağıya doğru inişte dahi 180 km/h den daha hızlı gitmiyor. Devirde yeterli fakat gitmiyor işte :D
Bu arada astra'dan sonra çok tedirgin olmuştum acaba çok mu "Allah'a emanet gider?" diye; kesinlikle hayır. Araç son derece "rahat" ve "emniyetli" bir biçimde bu süratte seyredebiliyor; zaten daha fazlasına da pek gerek duyulduğunu söyleyemem ;)

180'mi yok baba ya ben bile en hızlı polo'ya bindiğimde 140'ı gördüm otobanda yoksa kendi clio'mda 120'yi geçmedim -ki benim ideal hızım 90-100 arasıdır.
Demek ki Duster kendini garantiye alıyor böyle.
Bu arada geçen hafta sonu İstanbul'da birkaç yerde görüyorum artık ve Beyaz'lar çok güzel ya sanki Nissan gibiymiş gibi duruyor.
Ya alacağım ben bu Duster'ı yaaa :smiley:

Bugün 1 saat önce başımdan geçen bir olayı anlatayım. Bir amcamız Oto Camcısının önünde aracının camlarına film çektirmiş ücretini ödeyip gidiyordu ki hemen yanına gittim. Hayırlı olsun dedim. (Amcamızın aracı 4x2 Beyaz Dizel Duster) Ayakta üç-beş dakika konuştuk. Bende de aynı araçtan olduğunu söyleyince. Sana birşey sorayım dedi. Buyur sor amca dedim. Yav ben bu aracı Cuma günü aldım, aracı alınca araçta hiç yakıt yoktu, 62lt yakıt aldı. Şu ana kadar 300km yol yaptım yakıt göstergesinde sadece bir çubuk indi. Bu normal midir yoksa araç gerçekten bu kadar az mı yakıyor diye sordu ;D Az yakıyor amca, merak etme normal bir durum deyince amca acayip sevindi valla :D Niçin bu aracı aldığını anlattı. (Oğlu savcıymış, ve internetten baya bir araştırıp anlatmış, resimler ve videolar göstermiş babasına, bu araç tam sana göre demiş ve almışlar.( Belki de bu siteyi göstermiş olabilir :D) . Amca sonra devam etti. Balığa karşı çok merağı varmış, dağ bayır gezip balık tutmayı çok seviyormuş. :D

arkadaşlar yazılanları okudukça benimde bir dacia alasım geldi!!aracın modifikasyona uyumu nasıl acaba bu konuyla ilgili bilgisi olan beni aydınlatırsa ve varsa şayet linkleri gönderebilirse çok sevinirim!

Mart 2011 SUV Satışları
İlk 10 Araç

[attachment=1]

Not: Bir önceki sayfadaki Mayıs arabam.com dergisinde ilk 5 vardı, bundaki ilk 10'dur. Malumunuz, satış rakamları -Mayıs ayında olmamıza rağmen- geriden gelir. Mayıs ayında Mart satışları açıklanır.

Mart2011 lk10

arkadaşlar daha önce soruldumu hatırlıyamıyorum ama 4x4 için bagaj havuzu ayrıca varmıdır?

ttn' Alıntı:
arkadaşlar daha önce soruldumu hatırlıyamıyorum ama 4x4 için bagaj havuzu ayrıca varmıdır?

Hakan Bey (Hakan2842) 4x4 aracına, 4x2 diye satılan bagaj havuzu almıştı internetten, 4x4 ile 4x2 araçlar arasında sadece bagaj derinlik farkı olduğundan 4x2 modeller için satılan bagaj havuzları da uymaktadır.

olmazsa tampon tarafını tıraşlıyacağız artık ::smiley:

Tekrardan selamlar,yorumlarını paylaşan herkese çok teşekkür ederim.Sizlerle geçen hafta İsviçre de çektiğim bir fotoyu paylaşmak istedim.Duster City,15,900 frank yani yaklaşık 28,000 tl. Dusterdan ne farkı var acaba?
[attachment=1]

DSC01489

dtfevzi' Alıntı:
Tekrardan selamlar,yorumlarını paylaşan herkese çok teşekkür ederim.Sizlerle geçen hafta İsviçre de çektiğim bir fotoyu paylaşmak istedim.Duster City,15,900 frank yani yaklaşık 28,000 tl. Dusterdan ne farkı var acaba?
Şahsi fikrim, "city" denilen paketin bizdeki "macera paketi" olduğudur. Reklamdaki araca ambiance donanım seviyesine ek olarak macera paketi eklenmesi, beni böyle düşünmeye itti.
Fakat ön tamponda koruma barı mı var, boyalı mı, resim mi parlamış emin olamadım; ambiance paket haricinde bir farklılık söz konusu. Koruma barları +Macera paketi = City olabilir.

dtfevzi' Alıntı:
[attachment=1]

Duster City dış görünüş olarak ambiance modelin macera paketi ve çamurluk korumaları eklenmiş hali diyebiliriz. Ama asıl önemli fark şu Duster City Ambiance ve Duster City diye iki modeli var, bu modeller sadece 4x2 olarak çıkıyorlar, buraya dikkat City Ambiance modeli 4x2 olmakla beraber hem benzinli ve dizel olarak satılmakta ve dizel versiyonu ise 110bg ve 6 vites olarak satılıyor. City modeli ise sadece benzinli ve 5 vites olarak satışa çıkmış durumda. Fiyatları ise şöyle

Duster City 4x2 1.6 16 V 105: 15.900FR
Duster City Ambiance 4x2 1.6 16 V 105: 17.400FR
Duster City Ambiance 4x2 1.5 dCi 110: 20.400FR

Ayrıntılı bilgiler burada: http://www.dacia.ch/liste-de-prix/PL_Dacia_DusterCity_d.pdf

http://www.dacia.ch/de/dacia_duster_city.php

Siyah jantlısı ve sis farlı modeli de varmış.

Deri paketi 250 lira zamlanmış. Her ay birşeylere zam yapıyorlar. Geçen ay da esp zamlanmıştı. :mad:

Nisan 2011 Türkiye’de en çok satan marka ve modeller

Türkiye Otomotiv Pazarı’na her gün yeni bir model ekleniyor. Satışların hız kesmediği pazarda yeni modeller sizler için her ay hazırladığımız “en çok satanlar” listelerini de değiştiriyor. Özellikle bu ay yeni Peugeot 508 ve Kia Picanto modellerinin listelere katılımı dikkat çekiyor.

Nisan ayında sektörde hangi model ve marka daha çok sattı merak ediyor musunuz? ODD tarafından açıklanan veriler ışığında Nisan ayında en çok satılan modelleri sizin için hazırladık.

Fiat’ın yeniden Türkiye pazarına sunduğu Panda modeli Nisan ayında 111 adet satarak A segmentinde liderliği aldı. Geçtiğimiz aylarda bu segmentte lider olan Audi A1, bu kez ikinci sırada kaldı.

B segmentinde Renault Symbol’ün 347 adetle liderliği sürüyor. Onu 1763 adetle Ford Fiesta izliyor. Nisan ayında indirim yapan VW ise Polo modeliyle listeye üçüncü sıradan dahil oldu.

Bu ay karışan sınıflardan birisi de C segmenti… Yapılan ciddi indirim sayesinde Fiat Linea, Nisan ayında 3377 adet satarak liderliği ele geçirdi. 2587 adetlik satışla Renault Fluence ikinci sırada bulunuyor.

Yeni modellerin girişine sahne olan D segmentinin lideri geçtiğimiz ay olduğu gibi VW Passat… 1234 adet satan VW Passat’ı, 604 adet satan Peugeot 508 izliyor.

En sakin sınıflardan birisi hiç kuşkusuz E segmenti… 605 adet satan Audi A6 ayı birinci tamamlarken onu 595 adet satan BMW 5 Serisi takip ediyor.

Kompakt SUV sınıfında aylardır lider olan Nissan Qashqai, markanın stok sıkıntısı çekmesinden ötürü yerini Nisan ayında kaybetmiş. 667 adetlik satışla bu sınıfta Chevrolet Captiva’nın birinciliğini görüyoruz. Dacia Duster, 631 adetlik satışla Nisan ayını ikinci sırada tamamladı.

Lüks SUV’lerde 64 adet satan Land Rover Range Rover Sport lider konumda bulunuyor. Bu ay listede VW Touareg’i de üçüncü sırada görüyoruz.

Ailelerin tercih ettiği kompakt MPV sınıfındaysa liderlik el değiştirdi. 169 adetlik satışla rakibi Ford C-MAX’i 10 adetle geride bırakan Peugeot 5008, Nisan ayında birinciliğe ulaştı.

Spor segmentte 39 adet satan Peugeot RCZ birinci oldu. Mercedes E Coupe ise 22 adetlik satışla ikinci sırada kaldı.

Hafif ticari araç (LCV) segmentinde de liderlik el değiştirdi. Yılbaşından bu yana birinci olan Fiat Doblo Nisan ayında geçildi. 3215 adet satan Ford Connect bu ayı birincilikle kapadı. İkinci sıradaysa 3007 adetle Fiat Doblo yer alıyor. Yıl başından beri gerçekleşen toplam satış rakamındaysa Doblo’nun hakimiyeti sürüyor.

Hazırlayan: Tulu DARICAN

analiz1.jpg

analiz2.jpg

analiz3.jpg

Kaynak: http://tuludarican.wordpress.com/2011/05/10/nisan-2011-turkiyede-en-cok-satan-marka-ve-modeller/#more-86

Böylece Qashqai'i de ilk defa geçmiş olduk ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR