Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 457,895

Etiketler

Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

olcaykarakaya' Alıntı:
Aracı alalı 1 hafta oldu sipariş verdiğim araç full dü. Ancak takas için aracıma verdikleri fiyatı iş ciddiye binince bayii hatırlamakta zorluk çekince bende başka bayiden full olmayan araç aldım.Gerçi beni ilk olarak rengi etkiledi. Fümeyi kullanmak zor olabilir diye düşünürken zeytin yeşili aracı görünce şu anki aracımı almaya karar verdim.Yeşil renk çok hoşuma gitti. Araçta media naw yoktu bende bayiden necvox marka media, navigasyon, bluetoot, geri görüş kamerası vcd dvd oynatıcı taktırdım. Ön ve arka park sensörü,alarm,paçalık da taktırdım.
Araç her geçen gün hoşuma gidiyor. Bu gün birkaç dik toprak yokuşta 4x4 ü test ettim. Bence çok güzel bir araç. Tam bizim gibi piknikçilere :D göre.
Olcay bey hayırlı olsun öncelikle necvox media navi nasıl memnun musunuz tavsiye eder misiniz...

remuta' Alıntı:
Olcay bey hayırlı olsun öncelikle necvox media navi nasıl memnun musunuz tavsiye eder misiniz...
Ben yüksek beklentileri olan birisi değilim.Bana kalsa media naw bile almazdım. Ama çocuklarıma ve hanıma karşı biraz görsellik olsun diye aldım.Malum Dacianın marka algısı ülkemizde oldukça düşük.Bu girişten sonra necvox'u biraz anlatıyım. Sistem Renonun yetkili servisleri takıyor. Garanti kapsamında yani. Faturada Dokker Media Nav olarak geçiyor. Dusterdaki Media Navı üreten firmanın başka bir ürünüymüş ve bazı ekstra özellikleri varmış. Direksiyondan kumanda ile tam uyumlu. VCD, DVD oynatıyor. Navigasyon, Radyo, medya oynatıyor.Geri görüş kamerası var. USB Ipod ve benim anlamadığım 1 girişi daha var. Bunlar torpidoda.Bluetood ile eller serbest telefon görüşmesi yapıyorsunuz. Radyo çekimi iyi net. Birde TV fonk. var oda bir iki kanal çekiyor. Genelde karlı.Hiç kullanılmamış teybinizide söküp veriyorlar.

Birde internette de bağlanıyor. Ama nasıl bağlanıyor bilmiyorum. Denedim olmadı. Uğraşmak lazım. Belki cep telefonu üzerinden bağlanıyordur. Çok da merak etmedim. Araştırmadım yani.
Daha önce araç media navı kullanmadım. Başkası ile karşılaştırma şansım yok.
Bununla birlikte fikrim bence yeterli. İstediğim tüm özellikler var.

Yeni Dusterdaki MediaNav burada mi montaj yapiliyor?
Romanyadan monteli gelmiyor mu?
Eger oyleyse servistr 1500 TL vermek yerine Necvox yetkili servislerinde 1100 TLye taktiririm daha iyi.

Servisin yeni dusterlara takılan necvox veya başka marka duoble din eski dusterlara uymaz kasa şekli değişik çünkü bizimkiler diktörtgen yenilerin yuvası yukarısı geniş alta doğru hafif daralıyor

Bu arada benim araçta kullanılan model Necvox DVA 9958HD.
Bazı araçlar media nav takılı geliyor. Benim araçta takılı değildi ben mevcut teybi çıkartıp necvoxu taktırdım.

Olcay bey sizin duoble nin görünüşü böyle ...
Yani eski dusterlara olması imkansız

Image

Olcaybey keske Necvox bayisinde taktirsaydiniz 1100 TL.
Benzaten bizim dusterlarvicin demiyorum.
Yeni Duster alan navisiz alip Necvox bayisinde 1100e taktirabilir hem de elinde orjinal teybi kalmis olur.

youngsun' Alıntı:
Olcaybey keske Necvox bayisinde taktirsaydiniz 1100 TL.
Benzaten bizim dusterlarvicin demiyorum.
Yeni Duster alan navisiz alip Necvox bayisinde 1100e taktirabilir hem de elinde orjinal teybi kalmis olur.
Araştırmadım. İlk ayırttığım araçta zahten 1500 TL media Nava verecektim. Aldığım araçta media Nav yoktu aksesuardaki arkadaş 1500 e gerigörüş kameralısını takarız deyince takın dedim. Piyasada yeni duster ile uyumlu media nav olduğunu bilmiyordum. Açıkcası araştırmak aklıma gelmedi. Şu an zahten orjinal teyip elimde. Evde duruyor.

Eski Dusterın işi bitti zaten, bayide 47500a 90lık opsiyonsuz beyaz Laurete vardı makyajlı ve birçok talibi vardı. Ama bej renk deri direksiyonlu look paketli eski kasanın yüzüne bakan yok.
Hatta VW Cady alacaklar bile Yeni Dustera kaymış durumda. Durum ciddi.
Linkte Necvoxun Dacia OEMleri var
http://demirusta.com/site/car-multimedia/arac-markalari/dacia/?k=NECVOX

önpancur ve farlar ayarlanır da, iç göğüs işi bozuyor.. fiyat farkı da cabası..

Erik

Erik1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR