Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 459,845
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

ben çatalcadayım.dedeğim gibi çok bozuk yollara girdim ama ses duymadım.bu arada direksiyon kutusu sesi yaklaşık kaç km den sonra duyulmaya başlıyor.bunun dışında ilerleyen km lerde ne gibi sesler oluyor?

Etiketler

Kutu sesi bende yaklaşık 1 ay sonra başladı , benim kullanımım sadece asfalt üzeri yani dağa taşa toprağa çamura hiç vurmadım arabayı , kutu sesini düz asfallta yapmıyor tırtıklı diyebileceğimiz parke taş , paket taş yollarda dönerken belirgin hale geliyor daha sonra yani benim araç şuan 13000 km de şuan parke taşta düz giderkende ara ara ses yapmaya başladı 30000 km düşenemiyorum artık çıkaracağı sesi
Bu sesi duymayan , yada duymak istemeyenlerde var ( bu seslerin hiçbiri benim aracımda yok diyenlerde var nedeni ya kulakları duymuyor , ya arabada müzik açıp başka ses duymak istemiyor yada sese takıntılı değil)
Gelelim diğer seslere bir çoğunu hallettik halledilenler ön camın alt köşelerinde dıştan 2 tane üçgen plastik parça var bu plastikler sarsıntıda ön cama sürtüyor gıcı gıcı ses yapıyordu cama sürten yerlerini aşındırıp hallettik
Motor kısmında far ayar telleri sabitlemesi iyi olmadığı için gerek hidrolik kutusuna gerek saça vurup ses yapıyordu onuda hallettik
Arka tavan stop lambası gıcı gıcı ses yapıyordu altına nokta slikon koyup hallettik
Silecek suyu kabı yerinde sallanıyordu onu sabitledik
Bide çaresi olmayanlar var
Ön koltuk kızaklarından gelen gıcırtı
Depo çalkalanması
İlk kalkışta luk luk luk ses
Ön göğüsten ilk seneden sonra gelen ses topluluğu
Son olarakta bu sadece bende var sanırım depo doluyken yine parke taş gibi seri sarsıntılı yollarda arka taraflardan biryerden sanki birley boşta kalmış biryere vuruyormuş gibi bir ses var, bunu sadece depo doluyken yapıyor 2, 3 diş düşünce hafifleyip kayboluyor

Arkadaşlar ses konusunda şuanda benim bir şikayetim yok (daha yeni aracım 8 aylık :smiley: ) ancak zamanla sesler duyulacak gibi

Ses yalıtımı olarak aklımda bir kaç uygulama var onları yaptıkça paylaşırım yalıtım konusunda daha iyi bir seviyeye gelebilir.

Arkadaşlar şu ilanda ki tavan aydınlatmaları sizce nasıl ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-dacia-2013-model-dacia-laureate-en-dolusu-sifirdan-farki-km-si-147033888/detay

arkadaşlar ben de 2 hafta önce 2012 4x4 duster aldım ama arazi vitesi nasıl kullanılacağını bilmiyor daha önceki arabam pick up tı ve arazi vites olarak vardı çözmüştüm ama bunda ki tuş LOCK ibaresi ne anlama gelir şimdiden tşkler

oguz74' Alıntı:
arkadaşlar ben de 2 hafta önce 2012 4x4 duster aldım ama arazi vitesi nasıl kullanılacağını bilmiyor daha önceki arabam pick up tı ve arazi vites olarak vardı çözmüştüm ama bunda ki tuş LOCK ibaresi ne anlama gelir şimdiden tşkler

2WD: Sadece ön tekerleklerden çekiş sağlar.

Auto: Ön ve arka tekerlekler arasındaki torkun dağılımı zemine tutunma doğrultusunda otomatik olarak yapılır. Normal koşullarda tork sadece ön tekerleklere aktarılır. Çekiş kaybı durumunda veya zayıf tutunma şartlarında torkun bir bölümü arka dingile aktarılır. Zorlu yol şartlarında ise tork her iki dingil arasında %50-50 oranında dağıtılır.

4WD Lock: Orta Diferansiyeli Kilitleyip torkun her iki dingil arasında %50-50 oranında dağıtılmasını sağlar. Araç bu moddayken 60km/h'yi geçerse, sistem otomatik olarak yeniden AUTO moda geçer. Bu kullanım Kar, Çamur, Kum gibi zorlu yol tutuşun olduğu yollarda ve düşük hızlarda tavsiye edilir.

Şimdi aklıma geldi. Geçen gün kırmızı ışıkdayken farkettim. Araç rolantide çalışırken bir yerden ses geliyordu. Gaz verince kesiliyodu. Acaba ön plakalık titreşimden sesmi yapıyo diye düşündüm ama içeri kadar gelirmi bilemem. Sağa sola dokundum ses kesilmedi. Bu konuda fikri olan varmı?

Tok sarsıntı sesiyse ön kaputtan geliyor , ön kaputu kapalıyken ön tarafından aşağı yukarı sallayın boşluk olduğunu göreceksiniz karşılama takozlarının malesef ayarı olmadığı için ben onların üstüne sandalye bacaklarında kullanılan yuvarlak lastik uapıştırdım kalınlığı yarım cm e yakın, bu şekilde sallanmıyor ve dolayısıyla rolentideki titreşimde o sesi yapmıyor , listeye bunu yaZmamıştım daha neler var böylede unutuyorum

Kaputu açarken el attığımız mandalda da boşluk var. Kaputu açmadan mandalın üstüne yumruk atın yangırdıyor. Servis çok kalın gresle dolduruyor boşluğu, zamanla yine ses yapıyor.

Teşekkürler Süleyman kaptan yarın bakacam bu söylediğine bana da mantıklı geldi. Sonucu yazarım.

ya beyler bu ön camın kenarlarındaki plastikler gene ses vermeye başladı.. bu sefer 2 side... Yani eğer bu arabayı kafam atıp satarsam o 2 plastik yüzündendir öyle bilin.

Bunun çözümü neydi biri bana yardım etsin Allah rızası için.

ben yeni üye olmama rağmen uzun zamandır forumu takip ettiğimi belirttim.bence dusrte cılar olarak bir piknik ettkinliği yapılabilir.serkan efe lerin uzun zaman önce kayış dağı etkinliği olmuştu.çok yakından takip etmiştim.ve çok ses getirdi.şimdi de bir piknikte buluşup hem ziyafet çekip hem de araçlarımız hakkında paylaşımlarda bulunabiliriz.eski üyelerden bir organizasyon bekliyorum.özellikle saygılar sunarım

valla biz arman abiyle uğraşıyoruzda 4 aracı geçemedik daha
Junior arman abiyi takip edin kendileri DUSTER ofroad-gezi organizasyonu istanbul sorumlusudur ;D ;D ;D
Arman abi nereye biz oraya ;) ;) ;D ;D

:eek:
biraz uzakta idim zor duydum
ne oluyo bakiim ;D
ben bu hafta sonu yokum kartalkayada olacağım dönüşte 29 aralığa birşeyler hazırlamam lazım
siz de bu arda düşünün ne yapabiliriz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.