Dacıa Duster Değerlendirmelerim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hunter133 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,427

hunter133

Ana Kamp
arkadaşlar merhaba.15 gün önce uzun araştırmalarım sonucunda 2012 model 4x4 110 luk olan bir duster aldım.-2001 jlx satarak- kısaca değerlendirmelerimi aktarmak istiyorum:
1.öncelikle araç görsel olarak tatminlar ve iç dizaynı belki sade ama kesinlikle ferah ve kullanışlı heleki aracı kullanırken benim gibi sağ elini vites topuzu üzerine koymayı alışkanlık haline getirmiş kişiler için cam düğmeleri daha bir kullanışlı geldi,sadece arka cam düğmeleri biraz sıkıntılı fakat suzukı den alıştığım için pek yabancılık çekmiyorum
2.malzeme kalitesi kesinsikle çok kötü değil yani reno fıat hundaı gurubu araçlar dibi hatta onlardan bazı yerleri çok daha dayanıklı
3.motor performansı kesinlikle çok iyi ve yüksek hızlarda hiç bir yol tutuş sorunu yok 180 km hıza kdar rahat çıkıyor ve motor oldukça sessiz çalışıyor heleki tam ısınınca ve 2000 devir bandında uzun yol ve yokuş performansı çok iyi yani suzukiyle 3 e düştüğüm terlerde dusterle 6. vites ve hiç zorlanma yok pozantı rampasını bilen bilir çok uzun ve dik bir rampadır ama dustere hiç bir güclük çıkartmıyor sadece şanzumanı arazi de düşünülerek 1. vites kısa tutulduğu için kalkışlara biraz alışmak gerekiyor.
4.arazi performansını pek denemedim ama kesinlik araç biraz aha tüksek olmalıydı ve bir de kesinlikle daha sert süpansiyonlara ihtiyacı var.suzudaki ağır devri arayacak gibiyim ama yüksek tork bu eksikşiği birazda olsa gideriyor
kısaca standart bir suzuki ile arazi performansı kıyaslayacak olur isem suzkı kesinlikle ağır devir avantajından dolayı bir adım önde ama dusterin de asfalt performansı suzkıden 5 adım önde diyebilirim.kısacası ofroad amaçlı bir araç değil belki ama bu çok şehirli suv dan da daha iyi en azında nissan çekiş sitemi look özelliği vede düşük hız oranlı 1. vites ciddi bir artı
5.aracıma yaptıklarım cam filmi mugen tip rüzgarlık ve orjinal çamurluk korumaları oldu şimdilik bu araca çamurluk korumları montajını kendim yaptığım için oldukça uyguna geldi
6.yapacaklarım ise 3 cm yükseltme
at lastik
arka spolier
kolçak
cam modülü olacak şimdilik bu kadar
7.bu arada yakıt tüketimi ise kağıt üzerinde yazan rakamlar hayal gibi gözüküyor suzuye yakın gibi 28 krş civarı şimdilik ama uzun yolda az yakıyor gibi şehir içi kısa kullanımlar yakıta olumsuz yansıyor bir depo doldurdum 450km de depo yarım oldu bakalım eğer 850 900 yaparsa benim için mükemmel olur
zamnla tecrübelerimi aktarmaya devam edeceğim tarsustan mehmet herkese selamlar

Etiketler
Ynt: Dacıa Duster Değerlendirmelerim

aracınız hayırlı olsun kazasız belasız hayırlı yolculuklarda kullanmanız dileğiyle..

ayrıca araç için değerlendirmenizi de okudum bir noktada takıldım "cam modülü" tam olarak nedir?

Aracınız hayırlı uğurlu olsun...kazasız belasız sürüşler...

Cam modülünden kastınız...Kumanda ile aracın camlarının otomatik kalkması olmalı...

Cam modülünden kastınız...Kumanda ile aracın camlarının otomatik kalkması olmalı...

aynen

Hayırlı olsun tekrar. Bir depo ile 800-900 gidemezsin.

Ş. içi ortalama 100km/7 lt olarak düşün.

Depo göstergesine güvenme. İlk dilim 200 km gidince eksilir örneğin, diğerleri daha az... Yani şu anda göstergede 1/2 depo mu gösteriyor, yanlıştır. 1/3 depo kalmıştır.

teşekkürle,bu arada benim araç 45 lt alıyor lamba yandığında ve tık deyince 196 tl idi 200 tamamlattım yani caşana kadar doldurmuyorum ve tüketim sadece sehir içi değil karma yani 450 nin 250 si şehirler arası. mesela kısmetse hafta sonu kayseriye gidecem yakıt almadan gidersem 300 km ortalama toplam 750 olmuş eğer beni ordada gezdirirse aynı yakıt dutere aşık olabilirim kısacası bakalım ne olcak merakla bekliyorum ve buarada shell nitro kullandım 4 46 dan 4 37 lik normal euro disellaer kullanılabilir mi sıkıntı olur mu ve ya iki yakıt arası fark gözlemlediniz mi

Euro disell in her çeşiti kullanılabilir...

2011 yılı itibariyle tüm istasyonlar sadece Euro disell satıyor...Dolayısı ile disell yakıtlar arası fiyat farkı sadece içerisindeki katkılarla belirleniyor...performasnı ne kadar etkiliyor...ben fark göremedim...

Yakıta fazla kafa yorma....

Tüm araçlar kullanıcısına göre yakıt harcar...herkesin stili farklıdır...

"çamurluk korumaları montajını kendim yaptığım için oldukça uyguna geldi " demişsiniz nereden kaça aldınız montajı konusunda bilgi verirseniz sevinirim

mersin yetkili servisten aldım 400 tl montajıda el yatkınlığınız alışkanlığınız varsa kolayca yapılabilir yalnız bizim ararlara uygun t diye tabr edilen alyene benzeyen anahtar lazım çamurluk içlerine motajı tamamlarken lazım kısaca ben basitçe hallettim montaj dahil 650 demişlerdi 400 e haloldu yalnız gözünüz kesmezse bulaşmayın çift taraflı bant yapıştımı çıkmayacak cinsten ince hassas ayar lazım dediğim gibi el yatkınlığı varsa basit kolay gelsin

Duster Modifikasyon
Yükseltme ve lastik değişim için mutlaka Kaner ustaya gitmeni tavsiye ederim.
Hayırlı olsun iyi seyirler

remuta' Alıntı:
"çamurluk korumaları montajını kendim yaptığım için oldukça uyguna geldi " demişsiniz nereden kaça aldınız montajı konusunda bilgi verirseniz sevinirim
Eğer parçalar orjinalse her parçanın içinde temizleme bezi ve yapışmayı güçlendiren sıvıyla ıslatılmış bir başka bez çıkıyor kapalı poşette onları muhakkak kullanın yoksa çok kısa zamanda kalkıyor çift taraflı bant
Çamulukkardakileri takarken çift taraflı bantlarım sadece ucundan iki üç parmak açıp dış tarafa doğru kıvırın sonrasında çamurluğa önce vidalarını tutturun daha sonrada kastırmadan araca doğru itirip diğer elinizlede çift taraflı bandın dışarı kıvırdığınız yerinden tutarak yavaş yavaş çekerek yapıştırın , tabi bu çift yaraflı bant bazı yerlerde kesik hepsinden ayrı ayrı uç çıkartıp dışa doğru kıvırın
Eğer tamamını dışarda çıkarıp yapıştırmaya kalktınızmı pot kalırsa düEltme şansınız olmaz

hunter133' Alıntı:
mersin yetkili servisten aldım 400 tl montajıda el yatkınlığınız alışkanlığınız varsa kolayca yapılabilir yalnız bizim ararlara uygun t diye tabr edilen alyene benzeyen anahtar lazım çamurluk içlerine motajı tamamlarken lazım kısaca ben basitçe hallettim montaj dahil 650 demişlerdi 400 e haloldu yalnız gözünüz kesmezse bulaşmayın çift taraflı bant yapıştımı çıkmayacak cinsten ince hassas ayar lazım dediğim gibi el yatkınlığı varsa basit kolay gelsin
tşk. ederim. elektronikçiyim elim yatar gözüm keser de servis tek parça veriyorsa yaparım.

oncelikle aracınız hayırlı olsun rabbim kazasız belasız binmeyi nasip eylesin.size birde hatırlatmada bulunayım aracınız esasen renault duster ve alt yapısı nissan qasqai.biraz ortaya karişik oldu ama bunları ben değil renaultun fransız internet sitesi söylüyor ;) ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR