Cumhuriyet Bayramı Gezenbilir İstanbul Korteji (29 Ekim 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,763
Ynt: Cumhuriyet Bayramı Gezenbilir İstanbul Korteji (29 Ekim 2012)

01- Cenk SARIKAYA
02- Burak Dokur
03- Sedat Açıl
04- Mehmet Can AKYILDIZ
05- Mustafa Taştemir
06- Alper Hepgür
07- Emrah Pamuk
08- Erol İÇEN
09- Turkan/Reha Yurdakul
10- Bahaddin Çelik

Etiketler

Herkeze selamlar sedat bizleride iki araç olarak eklermisin.Bu sene niye bukadar az katılım var gerçekten çok merak ediyorum.Saygılarımla

01- Cenk SARIKAYA
02- Burak Dokur
03- Sedat Açıl
04- Mehmet Can AKYILDIZ
05- Mustafa Taştemir
06- Alper Hepgür
07- Emrah Pamuk
08- Erol İÇEN
09- Turkan/Reha Yurdakul
10- Bahaddin Çelik
11- Suat Kabal (2 arac)

Konvoy yapılacakmı eğer yapılacaksa 2 araç olarak benide ilave edin lütfen.

Ailecek olacağız. Allah'tan mani olmazsa..

01- Cenk SARIKAYA
02- Burak Dokur
03- Sedat Açıl
04- Mehmet Can AKYILDIZ
05- Mustafa Taştemir
06- Alper Hepgür
07- Emrah Pamuk
08- Erol İÇEN
09- Turkan/Reha Yurdakul
10- Bahaddin Çelik
11- Suat Kabal (2 arac)
12- Ali Ozanç (2 araç)
13- Kemal Sarıgül

Arkadaslar,
"trafiğin azizliğine uğrayarak biraraya gelmekte pek zorlansak da.. yine birarada idik, yine 29 Ekim Bağdat Caddesi Kortejimizi gerçekleştirdik.. ilk fotograf benden olsun.. kısmet ise seneye görüşmek üzere.. reha

IMG 2040

Fotoğraflar için çok teşekkürler Reha abi, hepsi birbirinden güzel ve anlamlı fotoğraflar... Güzel bir etkinlik oldu. Zahmet edip, duyarlılık gösteren tüm dostlara selamlar...

suatkabal' Alıntı:
Herkeze selamlar sedat bizleride iki araç olarak eklermisin.Bu sene niye bukadar az katılım var gerçekten çok merak ediyorum.Saygılarımla

Suat abim keşke gelebilseydiniz. İlk toplanma anında 10-15 arabaydık ama caddeye çıkana kadar yetişen arkadaşlar ve konvoya giren tanımadığımız kişilerle birlikte 40 aracı geçtik. Arkadaşların çoğu tatilden dön(e)mediği için bu sene sayı böyle az oldu ama geçen senelerde de sayı hep 30-40 arasıydı malesef :smiley: Seneye mutlaka bekliyorum abi, görüşmek üzere :smiley:

Hakki Orun' Alıntı:
Cok guzel bir duzenleme ancak ben bu sene Istanbuldan ses cikmayinca Bursa Enduro ile kortejde olacagim. Ama seneye mutlaka buradayim insallah.

Malesef dediğiniz gibi bu sene duyuruyu açmakta çok geç kaldık. Seneye çok daha iyi organize olabilmek dileğiyle :smiley:

yol' Alıntı:
Fotoğraflar için çok teşekkürler Reha abi, hepsi birbirinden güzel ve anlamlı fotoğraflar... Güzel bir etkinlik oldu. Zahmet edip, duyarlılık gösteren tüm dostlara selamlar...

Suat abim keşke gelebilseydiniz. İlk toplanma anında 10-15 arabaydık ama caddeye çıkana kadar yetişen arkadaşlar ve konvoya giren tanımadığımız kişilerle birlikte 40 aracı geçtik. Arkadaşların çoğu tatilden dön(e)mediği için bu sene sayı böyle az oldu ama geçen senelerde de sayı hep 30-40 arasıydı malesef :smiley: Seneye mutlaka bekliyorum abi, görüşmek üzere :smiley:

Malesef dediğiniz gibi bu sene duyuruyu açmakta çok geç kaldık. Seneye çok daha iyi organize olabilmek dileğiyle :smiley:

sevgili Sedat,

sabah ilk gelen kişi olarak gördüğüm manzara karşısında kırılmadım ve üzülmedim desem yalan olur..!! Benim geçmişte tanıdığım ve bulunduğum Gezenbilir ruhu kaybolmuş gibi veya kaybolmaya yüz tutmuş.. Buluşma saati 11:00 ve ortada 5-6 araç,toplamda 10 kişi harici ne gelen var ne giden.. seninde yukarıda dediğin gibi, azimle caddeye çıkmaya çalışmamız sonuç vermiş,oradan cemil topuzluya iniş ve caddebostan migros önünden katılım yapan 2 araç ile beraber, suadiye otel önündeki motorsikletçi grub önündeki katılımlar ile yeniden caddeye çıkışımızda mükemmel bir korteje sahip olmuş olduk... Lakin aramıza katılan yabancı grub katılımcılar maalesef Gezenbilir i tanımıyorlar ve bilmiyorlar.. Kimbilir belkide benim konuşabildiklerim veya bana grubu soranlar en azından tanımıyordu.. Bu tür organizasyonlarda bence, ne Gezenbilir nede bu grub içinden ayrılarak kendince grub oluşturmuş arkadaşların hiç bir manevi görüş gözetmeden birlik ve beraberlikle hareket edebilmesi çok önem arz etmektedir. Zaten bu tür bölünmeler ve ayrımlar neticesinde bugünleri maalesef eskisi gibi yaşayamıyor değilmiyiz? Kortej içerisinde cadde den geçerken etrafınıza bakabildiniz ise, milli irade, birlik ve beraberlik ile hareket etmeye destek vermeye gelmiş yüzlerce halk insanını görebilmişinizdir.. Benim bile tüylerim diken diken olarak geçişi tamamladım.. Lütfen bu birlik ve beraberliğe sahip çıkalım.. Ben eski Gezenbilir ruhunu tekrar görmek isterim,ama buna öncelikle siz kurucu ve adminlerin sahip çıkması ve önem vermesi gerekmekte.. Bağışla Sedat ım, benimki yargılamak veya sorgulamaktan öte, nacizene bir öneri.. Sizleri seviyorum. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu, Cumhuriyetimiz ilelebet olsun.

saygı ve selamlarımla
Kemal Sarıgül

Sevgili Kemal abi, biz Gezenbilir olarak şimdiye kadar hiçbir grup veya kulübün etkinliğine gitmeme kararı almadık, hiçbir arkadaşımıza herhangi bir grubun etkinliğine gitmemesi için tek bir kelime dahi kullanmadık. Bizim hiçbir grup veya kulüple en ufak bir sorunumuz dahi yok, olamaz da. Ama malesef Gezenbilir'de tanıdığı ortamı (insanları) kendi çıkarları adına Gezenbilir'den koparmak için gayret eden, hakkımızda iftiralar atıp hiç çekinmeden yalanlar söyleyen ve etkinliklerimize katılmamaları için insanlara dil döküp yalvaran kişi ve gruplar var. Bu vefasız ve basit düşüncedeki kişilerin kimler olduklarını da gayet iyi biliyorsun. Bu kişi ve grupların vefasızlıkları kadar kendi aklı ve iradesini kullanmaktan mahrum olup başkalarının yönlendirmesiyle hareket eden arkadaşlarımıza da acıyorum... Kişide az da olsa karakter ve kişilik olmalı... Neyse ;)

Kısaca bizim hiçbir zaman derdimiz "çok kalabalık olalım" olmadığı halde Türkiye'nin en kalabalık ve en büyük etkinliklerini yaptık. Bir çok konuda ilkleri gerçekleştirdik. Onbinlerce insanı doğa sporlarıyla ve offroadla tanıştırdık, öğrettik (öğrendik), yol gösterdik. Ama çizgimizi hiçbir zaman bozmadık. İlk gün neysek bugün de yarın da o olmaya devam edeceğiz. Niyeti kötü olanla hiçbir zaman muhatap olup zaman kaybetmedik. Niyeti iyi olanlarla hep daha fazla ne yapabiliriz diye kafa yorduk, yormaya da devam edeceğiz. Vaktimizi iyi işlere ayırmaya, topluma faydalı ve güzel projeler üretmeye devam edeceğiz. Sen de iyi biliyorsun ki biz o korteji caddede gezmek için düzenlemiyoruz :smiley: Bu sene 7.sini de alnımızın akıyla gerçekleştirdiğimiz korteji insanların yüzlerindeki umudu görmek için, umudu tükenmişlere "bizden daha çok var" diyebilmek için düzenliyoruz. Biz geçerken, bizim gibi motorcular, bisikletçiler, yürüyüşçüler geçerken milli ve manevi hisleriyle ağlayan insanları görünce başka bir boyuta geçiyoruz zaten... 10 araç olmuş, 50 araç olmuş hiçbir önemi kalmıyor o an. Açık konuşayım belki de en fazla 5 araç olacağımızı bile bile geldik korteje ama umduğumuzu fazlasıyla aldık...

Aynı duygularla, aynı birlik ve beraberlik ruhuyla seneye çok daha iyi bir organizasyon gerçekleştirmek ümidiyle. Haftasonu kampa mutlaka bekliyorum abi :smiley:

Kal sağlıcakla...
Sedat

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR