Cj 5 Alacağım, Fikir Ve Görüşlerinizi Bekliyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rizan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,693

Etiketler
Ynt: Cj 5 Alacağım, Fikir Ve Görüşlerinizi Bekliyorum.

merhabalar, 1. araç kesinlikle cj5 değil bir defa, m38a1 kupasına çok benziyor yani early cj5 dediğimiz model muhtemel harikan motorlu olandır.

2,3,4. araçlar evet cj5 ama arkadaşlarında dediği gibi motor ve yürüyen durum nedir çok önemli, bilgi vermek açısından söyliyeyim 75 cj5 i herzaman tek geçerim çünkü arka diff dana44 tür ama 77 ve 78 amc 20 dir muhtemel sonradan değişmediyse, dana44 ü kırmak zordur:smiley:. 3 ve 4 te tente avantajı bariz fark atıyor. 3850 fiyat çekiyorlar o mevcut tentelere artık gerisi bunları harmanlayıp bütçe, özellik ve temizliğine göre karar vermenize kalıyor...

15 18 bin aralığı çok fazla bence daha ucuzundan başlamalısın!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Ancak sanayiye giderek birkaç usta ile görüştüğümde (Ankara) bana yolunacak kaz gibi yaklaşmaları ve fahiş fiyat vermeleri nedeni ile vazgeçmiş bulunmaktayım. Hatta ve hatta ne uğraşacaksın al kapının önündekini bin on numara araba diyerek gösterdikleri bi willy beni bitirdi, aracı laf olsun diye denedim, denemez olaydım. Gitmişken parçalarını araştıriym dedim, aracın hurdasını almış 1-2 bin liraya en ufak parçasına bin lira istiyo.

Özetle cj artık sanayi ustaları tarafından resmen antika olmuş, yakıt, yedek parça,usta sıkıntısı, aksesuar gibi sebepler nedeniyle defender bakmaya başlamış bulunmaktayım. Cj hala gözdem, ancak dediğim gibi milyon dolarım olsa o üç kağıt tayfasına bi lira kaptırmam, gerekiyosa bütün parçalarını amerikadan getirtirim.

ercanaslan' Alıntı:
Türkiyede yeniden toplanmamış cj olduğuna imkan vermiyorum.

Ercan,artık pek birşeyler yazmadan sadece yazılanlara göz atıyordum ama duramadım.O imkan vermediğin şeyden bir tane 1980 model bende var.Bilesin istedim.
Selamlar.

rizan' Alıntı:
Fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Ancak sanayiye giderek birkaç usta ile görüştüğümde (Ankara) bana yolunacak kaz gibi yaklaşmaları ve fahiş fiyat vermeleri nedeni ile vazgeçmiş bulunmaktayım. Hatta ve hatta ne uğraşacaksın al kapının önündekini bin on numara araba diyerek gösterdikleri bi willy beni bitirdi, aracı laf olsun diye denedim, denemez olaydım. Gitmişken parçalarını araştıriym dedim, aracın hurdasını almış 1-2 bin liraya en ufak parçasına bin lira istiyo.

Özetle cj artık sanayi ustaları tarafından resmen antika olmuş, yakıt, yedek parça,usta sıkıntısı, aksesuar gibi sebepler nedeniyle defender bakmaya başlamış bulunmaktayım. Cj hala gözdem, ancak dediğim gibi milyon dolarım olsa o üç kağıt tayfasına bi lira kaptırmam, gerekiyosa bütün parçalarını amerikadan getirtirim.
Defender'da hiç yolunacak kaz gözüyle bakmaz Ankara sanayisi ustaları, içiniz rahat olsun:smiley:))))))))

her zaman olduğu gibi bir cj sevdalısı arkadaşı ustalar yüzünden kaybetmiş bulunuyoruz ustalar diyorum çünkü ankarada meşhur jeepci bir amcamızla 1979 model cj 5 im için motor soruyorum 1250 lira fiyat konuşyoruz 15 içinde alacam diyorum anlaşıyoruz almak için gidiyorum amcam zam geldi diyor ve bana 2000 lira fiyat çekiyor bu insanlıkmı almadım ve ne yazıkki bu piyasa bunların elinde ve hepsi fırsatcı sevdirmek yerine sogutmaktan başka bişe yaptıkları yok

Tekrar merhaba, tabiki bu forumun amacı paylaşmak bilgilenmek/bilgilendirmek. Sizin emek,para,zaman harcayarak edindiğiniz deneyimler, başkasının bunları kaybetmemesine olanak sağlıyor. Umut bey'in de dediği gibi defenderdede durum farklı değilmiş. İki seçeneğim kalıdı ya arazi aracına hiç bulaşmamak yada bana uygun bi cj ::smiley:

İki sebeple farklı bi araç bakıyorum,
1-Gidilecek yol uzun (yaklaşık 50km asfalt+20km arazi) dolayısı ile yakıt önemli
2-Yılda bir iki kere 500-600km yol yapacağım araç ile

Bu sebeplerden hem az yakan, hem asfalttada konfor olmasada sağa sola kaçmayacak bir araç olması lazım. Dolayısı ile Birkaç adet Ford transit ve renault master gibi motoru ve aynı motorun seri şanzumanı takım olarak değişmiş araçlar bulunmakta. Genelde 4silindir 2000-2500 motor bunlar. Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Bikaç araç örnek vermek adına ekleyeyim;

1- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-jeep-178117957/detay
2- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-77-model-olup-devlet-malzeme-ofisinden-cikmadir-170256091/detay

3- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-1960-4x4-wills-jeep-2.4-mercedes-dizel-motorlu-194200923/detay

...örnekleri çok benim dikkatimi çekenlerden önüme çıkanları koydum. Çok oynanmışlık mekanik/randuman konusundaki farklılıklar ve en önemlisi 50 model bi willys ile 80 model bi cj arasındaki en önemli farklılıkları paylaşırsanız bana çok faydası olacak bu evrede. Acelem hiç yok yıllarca bilgilenebilirim.Değerli fikir,görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Not: Defendercı arkadaşlar kızmasın ama birkaç defender deneyimim sonucu hiç bana göre olmadığını beklediğimden çok hantal bi araç olduğu fikrine kapıldım cj lerden sonra. Gerek motorun sesi, gerekse şanzumanın ağırlığı beni bitirdi :smiley:. Herkese teşekkürler şimdiden. ;D

Birde 1 ve 3 numaralı ilanlardaki araçların tam modeli hakkında bilir kişi Seyit ustamızdan rica edelim, sol tarafında havalandırma çıkışımıdır nedir enteresan bi kapak var, orjinal kapalı diye iddası var arkadaşında 1 numaralı araç için. 3. ilandakide enteresan bi araç

İlanın açarken vermiş olduğum örneklerden yerinde incelemek adına kalktım gittim üşenmedim. Sağa olsun İstanbul trafiğinden sonra araç sahibi arkadaşlar beni bitirdi. İlanları öyle bi dolduruyolarki, full+full zannedersin fabrikadan az önce çıkmış. Gel görki yazılan neredeyse hiçbirşey doğru çıkmıyor. Birine gittim şanzuman bitik vitese geçmiyo pas içinde ilanla ilgisi yok, başka birine gittim pijamayla bi arkadaş karşıladı sağa olsun, arabanın muayenesinin olmadığını yanına gidince söylüyo, utanmadan sormadınızki diyor pişkin pişkin, niye yapmıyorsun diyorum kaputu açıp üstten su koyuyor su alttan olduğu gibi geri çıkıyo, diyorum anlaşsak nasıl alıcam ben bunu, bir aydan önce bunun yaptırmasıyla, muayenesiyle uğraşamam diyor. Başka bi arabaya bakıyorum muayeneden geçmedi diyor, hani geçmişti diyorum, göstergesi çalışmıyomuş kaldı diyor, marş basmıyo zaten araçta.

Velasıl kelam,eskiden bi örf,adet vardı. Biz araba satarken dediğimizin dışında bişey çıkınca masrafını verirdik seferi adamın. Bi hal hatır sorardık, yemek yedirirdik. Bunlar ihtiyaçtan değil adettendi. Devir çok değişmiş, o İstanbulda insanları insanlıktan çıkarmış onu gördüm, hüzünlendim birazcık... Konuyu saptırdıysam kusura bakmayın. Bu yollardan geçecek arkadaşlara belki örnek olur hiç yoktan.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR