Çekme Karavanda Yaşam Akümülatörünün Şarjı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cst.sami Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,337
Ynt: Çekme Karavanda Yaşam Akümülatörünün Şarjı

Merhaba Sn.cst Sami bey
Yazınıza ve sıkıntınıza istinaden verilen 3-4 cevaptan sonra konu alakasız bir şekilde buzdolabı çalıştırma sistemlerine dönmüş
Bu konuyla ilgili o kadar bilgili insan varken kimse sorununuza bir cevap yazmamış...
Ben bu konudan müzdarip biri olarak cevap vereyim.
Eltesan firmasının ithal ettiği mastervolt markasının Cyrix-i12/24 -100 isimli ürünü sizin için biçilmiş kaftan (aynı ürünü kullanıyorum)
Voltajın 12 veya 24 olması farketmiyor ürün voltajı ölçerek akımı kendi ayarlıyor.Montajı 3 dakika sürdü.
Araç çalıştıktan bir süre sonra ürün hangi aküde eksiklik varsa tesbit ederek şarj ediyor.
Kesinlikle stop ettikten sonra aküleri ayırıyor birbirlerinin deşarjına olanak vermiyor.
Eltesan firmasının telini de vereyim.0216 540 5151
Fiatına gelince euro üzerinden 160 tl kdv dahil fiatı var
Selamlar
Talat Yılmazer

Etiketler

yugun' Alıntı:
............................. Küçük bir araç televizyonu kullanırsam bu şartlarda 60 Amper yaşam aküsü bana günlerce yetecektir. Tabii truma takmazsak.
...............................................

Yücel bildiğim kadarıyla trumalar elektrik çekmiyor.

Modellerin bir kısmı üfleme fanlı, dağıtım kanallarından üfleyebilmek için, bir kısmı fansız, doğalgaz sobası gibi...

tazer' Alıntı:
Merhaba Sn.cst Sami bey Yazınıza ve sıkıntınıza istinaden verilen 3-4 cevaptan sonra konu alakasız bir şekilde buzdolabı çalıştırma sistemlerine dönmüşBu konuyla ilgili o kadar bilgili insan varken kimse sorununuza bir cevap yazmamış...Ben bu konudan müzdarip biri olarak cevap vereyim.Eltesan firmasının ithal ettiği mastervolt markasının Cyrix-i12/24 -100 isimli ürünü sizin için biçilmiş kaftan (aynı ürünü kullanıyorum)Voltajın 12 veya 24 olması farketmiyor ürün voltajı ölçerek akımı kendi ayarlıyor.Montajı 3 dakika sürdü.
Araç çalıştıktan bir süre sonra ürün hangi aküde eksiklik varsa tesbit ederek şarj ediyor.Kesinlikle stop ettikten sonra aküleri ayırıyor birbirlerinin deşarjına olanak vermiyor.
Eltesan firmasının telini de vereyim.0216 540 5151Fiatına gelince euro üzerinden 160 tl kdv dahil fiatı varSelamlarTalat Yılmazer

Talat bey çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için ;)

Yaşam aküsünde en ucuz ve pratik bir çözüm var!
Benim havadan görüntüleme sistemleri için gerekli olan yüksek amperli li-po pillerin çözüm olabileceğini fark ettim li-po piller de yüksek amper ve 220v, 12v ile çalışan şarz cihazları olduğundan araçların kendi elektiriğinden piller şarj ediliyor.
Bu uygulama ile led aydınlatma ve 12 volt fanlar için 4 saatlik elektirik ihtiyacımızı giderebiliriz diye düşünüyorum
Lipo piller çok kısa sürede şarj olur kullanılacak ampere göre de deşarj süresi uzun oluyor.

Selam, çekme karavanımda arabadan şarj için resimdeki sistem var, ama bağlantısı konusunda bilgim yok, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

IMAG0640

Merhabalar,
Erba 5.25 karavanımı 1 ay kadar kullanmadım. Daha önce şarj göstergesi 1-2 diş gösteriyorken. 1 ay sonra çalışmadığını gördüm. Şehir şebekesine takıp şarj edeyim dedim. Ancak yaşam aküsü üzerinde akü tam dolu yeşil renk gösterge yanıyor. Fakat içerde hiç bir led ışık ve musluk hidroforu çalışmadı. Şehir elektriğe takınca direk akü şarj olup, aydınlatma ve hidrofor zaten hemen çalışması gerekmez mi?

Merhabalar,
Erba 5.25 karavanımı 1 ay kadar kullanmadım. Daha önce şarj göstergesi 1-2 diş gösteriyorken. 1 ay sonra çalışmadığını gördüm. Şehir şebekesine takıp şarj edeyim dedim. Ancak yaşam aküsü üzerinde akü tam dolu yeşil renk gösterge yanıyor. Fakat içerde hiç bir led ışık ve musluk hidroforu çalışmadı. Şehir elektriğe takınca direk akü şarj olup, aydınlatma ve hidrofor zaten hemen çalışması gerekmez mi?
Sigortalarınızı kontrol ettiniz mi?

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR