Bununla Başa Çikabilir Miyim Sizce?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yorgunhunter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,950

yorgunhunter

Kamp I
Yer
SALİHLİ
Arkadaşlar..... Defender tutkusu beni buralara sürükledi. Bazı dezavantaşlarıma rağmen almalı mıyım acaba diye düşünmeden edemiyorum. Manisa-Salihli de oturmam, öğretmenlik gibi bir meslekte olmam, 45 yaşını aşmış olmam, (bu arada 45 yaşından sonra Def çi olanları teneşir paklamıyordur inşallah:yum:) gibi dezavantaşları düşünüce mantığım bulaşma diyor. Ancak 30 yılı aşkın bir zamandır doğada olmam (av-balık) beni çekiyor. Sonunda bu işin pirlerinin adresi gezenbilir de buldum kendimi. Artık avcılıktan ziyade doğada olmayı istiyorum. offroad tutkum hiç yok. Zaten istesem de başaramam diye düşünüyorum. Sadece gezi amaçlı olarak siz ce Defender edinmeli miyim. En yakın bakım-tamir mesafem İzmir olucak. Git gel 250 km. Saygılarımla.

Etiketler
DEFENDER :D Ne beklediginize bağlı almayı düşündügünüz araç nedir benzin/lpg 2,5 -3,5 dizel 2,5-td farklı bir motor uygulanmış,
90/110/130 kamyonet SW anbulans vs vs çıktıgı menşei sizden önceki sahibinin araca neler yaptıgı vs vs.

Gezi için 110 uygun diye düşünüyorum. Dizel tercihen. Benim merak ettiğim gerçekten her bindiğinde yani gezide mutlaka bi arıza yapar diyen bazı arkadaşların haklı olup olmadığı. Mesela diyelim ki gerçekten sağlam bi motor olsa başka da arızaları olur mu?

Hocam öncelikle Defener için İzmir'e git-gel yapmanızı gerektiren bir durum olmaz.Çok basit arabadır,çevrenizdeki tamirciler mutlaka anlarlar.Ben Doğu illeri dahil Defender'ı tamir edemeyecek sanayi görmedim.

Parça fiyatları da yine ucuzdur,yıkık bir araç almadıktan sonra masraf çıkartır elbette ama üzmez,ıvır zıvır olur. Birçok parçası hatta komik denilebilecek rakamlarda.

Burada esas sorun şu sizin Defender'a ihtiyacınız var mı? Bu arabaları bir temel olarak düşünün,alırsınız sonra ihtiyaçlara göre yükseltmeden tutunda,kilide çok farklı amaçlara doğru yol alırsınız.Platform veya daha sonra 4-5 kat çıkılacak bir temel gibi düşünün.İlerisi için çok kabiliyetli araçlardır bunlar.

İki ava,doğaya gideyim derseniz altı yüksek bütün 4x4'ler işinizi görür. Hyundai'nin,Kia'nın SUVlarından tutun, Ssanyong Pick-Up,Nissan Skystar gibi araçlar vs vs .Hem günlük bir aracınız olur hem de hafta sonu da kullanırsınız,ailenin tek aracı olur yani.

Sadece ufak av ( zaten belli yere gider sonra gezerek yaparsınız ) veya doğa gezisi ( en fazla orman yoluna girilebilir tek araç ile ) Defender fazla gelir.Çünkü tek araç ile alabileceğiniz riskler belli,aracınız isterse tam donanımlı olsun.

Hocam herşeyden önce zaman ihtiyacınız var defender zaman ve ilgi isteyen araçlar. Zamanınız varsa keyifli ruhu olan araçlar. Kişiselleştirebileceğiniz istediğinizi yapabileceğiniz araçlar.

Arkadaşlar..... Defender tutkusu beni buralara sürükledi. Bazı dezavantaşlarıma rağmen almalı mıyım acaba diye düşünmeden edemiyorum. Manisa-Salihli de oturmam, öğretmenlik gibi bir meslekte olmam, 45 yaşını aşmış olmam, (bu arada 45 yaşından sonra Def çi olanları teneşir paklamıyordur inşallah:yum:) gibi dezavantaşları düşünüce mantığım bulaşma diyor. Ancak 30 yılı aşkın bir zamandır doğada olmam (av-balık) beni çekiyor. Sonunda bu işin pirlerinin adresi gezenbilir de buldum kendimi. Artık avcılıktan ziyade doğada olmayı istiyorum. offroad tutkum hiç yok. Zaten istesem de başaramam diye düşünüyorum. Sadece gezi amaçlı olarak siz ce Defender edinmeli miyim. En yakın bakım-tamir mesafem İzmir olucak. Git gel 250 km. Saygılarımla.

Derdin offroad değilse niye defender al bi vitara yada frontera keyfine bak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Derdin offroad değilse niye defender al bi vitara yada frontera keyfine bak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tabii ki. Ancak defender cıların yaptığı gezilere katılmak ta güzel olabilir. Bir diğer konuda ki beni defendere çeken etkenlerin başında geliyor. Cherokee düşünmüştüm bir süre. Bazı yorumlarda otomatik araçların romörk takıldığında sorun çıkardıkları söyleniyor. Malum gezi amaçlı veya av amaçlı olduğunda eşya çok oluyor.

Defender düz dizel 2,5 olan 2,5 benzinli ile aynı motor blogunu kullanan bir motor,
Düz dizel çok ömürlü bir makina degil,
Altından yağ damlatmayan yeri hemen hemen yoktur (damlatıyorsa doludur korkma gibi bir defender özdeyişi mevcuttur :D ),
Araç aslen sağdan direksiyonlu olarak dizayn edildigi için burada direksiyon sola alınırken hiç bir degişiklik yapılmadıgından aracın sol ön kısmı sağına göre epey dardır,
İçin de orjinalin de herhangi bir yalıtım malzemesi olmadıgından yazı ve kışı en dogal hali ile yaşarsınız yazın dogal klimasını açarsınız ayaklarınızın altı mangal kıvamın da iken üst taraf püfür püfürdür,
Alırken aliminyum kaportanın düzgün olduguna dikkat etmeniz de fayda var tamir ettirmek sıkıntı yaratabilir,
Kullanırken özellikle yokuşlar da epey bi sabırlı olmanız gereklidir.
Motor hacmi sizi yanıltmasın yakar yani (şahsen 2,5 benzinli ile arazide 22 litreyi görmüşlügüm vardır :D)

Defender düz dizel 2,5 olan 2,5 benzinli ile aynı motor blogunu kullanan bir motor,
Düz dizel çok ömürlü bir makina degil,
Altından yağ damlatmayan yeri hemen hemen yoktur (damlatıyorsa doludur korkma gibi bir defender özdeyişi mevcuttur :D ),
Araç aslen sağdan direksiyonlu olarak dizayn edildigi için burada direksiyon sola alınırken hiç bir degişiklik yapılmadıgından aracın sol ön kısmı sağına göre epey dardır,
İçin de orjinalin de herhangi bir yalıtım malzemesi olmadıgından yazı ve kışı en dogal hali ile yaşarsınız yazın dogal klimasını açarsınız ayaklarınızın altı mangal kıvamın da iken üst taraf püfür püfürdür,
Alırken aliminyum kaportanın düzgün olduguna dikkat etmeniz de fayda var tamir ettirmek sıkıntı yaratabilir,
Kullanırken özellikle yokuşlar da epey bi sabırlı olmanız gereklidir.
Motor hacmi sizi yanıltmasın yakar yani (şahsen 2,5 benzinli ile arazide 22 litreyi görmüşlügüm vardır

Hocam herşeyden önce zaman ihtiyacınız var defender zaman ve ilgi isteyen araçlar. Zamanınız varsa keyifli ruhu olan araçlar. Kişiselleştirebileceğiniz istediğinizi yapabileceğiniz araçlar.
Zaman biz öğretmenlerde var. Haftasonu, sömestr, yaz tatili.... bayram vs. saymıyorum bile. Beni çeken de benimle özdeşleneşebilecek oluşu zaten. Plakayı ezberlemezseniz 3 20 BMW deki arkadaşınızı tanıyamazsınız. Ama Defender ı gördüğünüz de bu bizim lyna (af) dersiniz.:tonguewink:

Hocam bende 44 yaşımda aldım şuan 45 yaşındayım sabah inerken akşam eve çıkarken bakmadan çıkmam 520 d bmw var düşünün artık aracımı çıplak halde aldım bayağı masraf edip karavanvari içinde herşeyi olan bir araç haline getirdim ama o zevk başka bişeyde yok hafif off road,dogada kamp ve gece ateş başı diyorsanız ambulans kasa bir araç alın dizel olsun 2.5 motor yeterde artar çıkamadığı gidemediği yer yok keçinin nacizane tek tavsiyem şu olur yapılmış al hocam benim gibi usta usta dolaşma DEF bir başkadır alınca anlarsın konfor yok koltuklar kötü ama ilginçtir acaip seviyorum makinayı kısacası al be hocam bir daha gelmiycez bu fani dünyaya ayrıca ''Def ler yağ kaçırmazlar,sadece gittikleri yerlere izlerini bırakırlar''...sağlıcakla kalın...

Hocam bende 44 yaşımda aldım şuan 45 yaşındayım sabah inerken akşam eve çıkarken bakmadan çıkmam 520 d bmw var düşünün artık aracımı çıplak halde aldım bayağı masraf edip karavanvari içinde herşeyi olan bir araç haline getirdim ama o zevk başka bişeyde yok hafif off road,dogada kamp ve gece ateş başı diyorsanız ambulans kasa bir araç alın dizel olsun 2.5 motor yeterde artar çıkamadığı gidemediği yer yok keçinin nacizane tek tavsiyem şu olur yapılmış al hocam benim gibi usta usta dolaşma DEF bir başkadır alınca anlarsın konfor yok koltuklar kötü ama ilginçtir acaip seviyorum makinayı kısacası al be hocam bir daha gelmiycez bu fani dünyaya ayrıca ''Def ler yağ kaçırmazlar,sadece gittikleri yerlere izlerini bırakırlar''...sağlıcakla kalın...
beni rahatlattınız. artık alcaz ve görücez tahminim görüşücez de. saygılarımla

Zaman biz öğretmenlerde var. Haftasonu, sömestr, yaz tatili.... bayram vs. saymıyorum bile. Beni çeken de benimle özdeşleneşebilecek oluşu zaten. Plakayı ezberlemezseniz 3 20 BMW deki arkadaşınızı tanıyamazsınız. Ama Defender ı gördüğünüz de bu bizim lyna (af) dersiniz.:tonguewink:
Haklısınız hocam. Araçların kendi karakterleri var aynı 2 araç bile yan yana çok farklı duruyor. Eliniz alet edevata yatkınsa gerekli aletlerle şaseye kadar kendiniz söküp toplayabileceğiniz basitlikte araçlar. Çok severek aldım aracımı 78 model seri 3 den bozma defender diyebiliriz. Kasa motor defender a ait. 1 senedir zamansızlıktan yatıyor araç. Arıza konusunda ise çok komplike araçlar olmadığı için arızaların tamiri hem maliyet olarak hemde işçilik olarak çok zorlamaz ki bakımlı bir araç kolay kolay arıza çıkarmaz ama bakımsız bir araç 2016 model olsa bile sıkıntı çıkartır. Yağ damlatma konusunda ise eğer bi defender yağ damlatmıyorsa yağı bitmiş demektir. :smiley: Unutmadan konfor arıyorsanız bu araçlarda mevcut değil :smiley:

Merhabalar. bende yaklaşık 2 yıldır defender kullanıcısıyım. 2. araç olarak kullanıyorum. kesinlikle yarı yolda bırakmıyor. 110 luk kasa : Av, Kamp ve safari için mükemmel. artık off roada atılmak istiyorum. Düz dizel yetersiz geliyor. aracımı satacağım ama kesinlikle tekrar defender alacağım. Anlayacağınız bu araç bağımlılık yapıyor:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR