Bugün Arazi Aracınıza Ne Yaptınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CJ7V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,666
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 395,169

Etiketler

Ynt: Bugün Arazi Aracınıza Ne Yaptınız?

iç dış alt motor yıkama yapıldı mt lastiklere geçildi at ler depoya kaldırıldı yağmurlar başladı :D

265x75x16 BF Goodrich A/T ler takıldı.

[attachment=1]

[attachment=2]

21092011623

21092011624

Sinbad' Alıntı:
Vinç hariç diğerleri tamamlandı;

Polyürea kasa kaplama
Debriyaj baskı balata ve ön fren balataları değiştirildi, filtre ve yağ değişimşeri yapıldı
Fabtech 6" Perfomance Kit yükseltme
Cooper stt 35"x12.50 R 17
Mickey Thompson Sidebiter jantlar
Ön arka koruma
Yan basamaklar statik boya
Warn Tabor 12k vinç

Merhaba Turgay Bey

SIze bir sorum olacak,polyürea kaplama hakkinda,ben de aracima bunu düsünüyorum,,jeep imi pick up a dönüstürdüm,arka yükleme yerine ve ön tabana düsünüyorum,arac bir ciftlikte her türlü islere kullanilacak ,bu tür kaplama benim ihtiyacima cevap verirmi ,siz memnunmusunuz, yada yasadiginiz tecrübeleri benim le paylasirmisiniz?.selamlar

Merhaba Muzaffer Bey,

Bence hiç düşünmeden yaptırın, kasa içerisine o kadar ağır hatta bazen köşeli sert metaller yüklememe rağmen kaplamada herhangi bir bozulma olmadı. Yalnız biraz fazla kir tutuyor bilginiz olsun.

Ön taban için ise, kasaya yapılacak uygulamaya nazaran daha ince kaplama yapılırsa çok daha iyi olacaktır. Kullanılan sıvı içerisinde kaymayı önlemesi için kullanılan partiküller var, eğer bunların daha ufak tanecikli olanı uygulanırsa hem kir tutma hemde görünüş açısından çok daha uygun olur.

Merhaba Turgut Bey

Bilginizi ve tecrübenizi benimle paylastiginiz icin tesekkür ederim,ben almanya da yasadigimdan belki türkiyede arastirma yapmak icin zamanim olmayabilir.su an bir ayligina türkiyedeyim(ordu-Fatsa)bu yüzden bir iki sorum daha olacak.

1.Bu kaplamayi her boyaci yapabilirmi?

2.Bu tür kaplamanin türkiyede özel bir ismi varmi?

Eger arabamin yapilisini görmek isterseniz asagidaki link ebakabilirsiniz,görüs ve tavsiyelerinize acigim

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=88428.0

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR