Branda Kumaşı-yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,921

seyit

Kamp III
Herkese selam.
Aşağıda ekli resimlerdekine benzer açık veya koyu "bej" tonda pamuklu dokuma,parafinli branda kumaşını nereden bulabilirim?
Vinyl esaslı istemiyorum.Ortalıkta satılan tüm pamuklu-parafinli branda kumaşları son derece çiy bir yeşil renge sahip.Gerçi bir-iki sezon sonra rengi iyice koyulaşıp neredeyse siyahi bir tona dönüşüyor ama yeni olarak bu ton branda kumaşını tüm aramalarıma rağmen Türkiye iç piyasasında bulamıyorum.
Sporcuların çokça kullandığı türden spor çantaların bu tarz kumaşlardan dikildiğine tanık oluyorum,ancak o imalatçılara da ulaşabilmem mümkün olmadı ve kumaşı nereden temin ettiklerini bir türlü öğrenemedim.
Bu konuda yardımcı olabileceklere şimdiden sonsuz teşekkürler.

03

04

01

02

Etiketler
Ynt: Branda Kumaşı-yardım

Arkadaşlar,özellikle İstanbul başta olmak üzere belki diğer bazı illerde çanta imalatçılarıyla bağı-bağlantısı olan kimse yokmu? Ya da onlarla bağlantısı olan bir tanıdığı olan da mı yok?Bu branda kumaşını olsa olsa onlardan bulurum veya bulunacak adrese onlar yönlendirir gibi geliyor.
Ocağınıza düştük da! Allah rızası için bir el atın şu işe.

2

1

05

http://www.kumasci.com/liste/yat-tekne-kumasi/
http://www.kumasci.com/liste/yat-ve-tekne-dis-kumaslari/
http://www.kumasci.com/liste/polyester-kumas/

Seyit, numune iste. Ben stepne kılıfı yapmak için birkaç kumaş örneği istedim gönderdiler. Aşağıdaki suni deri kumaşı aldım, iki gün uğraştım, diktim, taktım. Aynı gece kediler delik deşik etmişler.
http://www.kumasci.com/Shop/default.asp?rsm=urun_detay&urun=261&kategori=0

Aşağıdaki branda kumaşı da yaklaşık beş yıldır güneşlik olarak kullanıyorum. Hiçbir sorun yok. Fotoğraftakinden daha koyu.
http://www.kumasci.com/urun/pvc-1100-denye-polyester-yesil-tirlik-branda/119

Yat ve tekne bölümündeki Sunbrella kumaşlar çok daha tok, kaliteli ve tam senlik. Pahalı ve ne yazık ki numune göndermiyorlar. İstersen bir e-posta yolla, konuyu anlat. Belki ufak bir numune gönderirler.

Polyester kumaşlar vinil esaslı değildir. Güneşte çatlama kırılma yapmaz. Tek sıkıntısı dikişi. İğneye yapışır, makinada yürümez, elle itip kakıp dikmek zorunda kalırsın, aralıklar düzgün olmaz. Ben hem makinaya hem kumaşa bol miktarda pudra döküp öyle dikebildim, yine de dikişier çok düzgün olmadı. Numune gelirse önce makinada bir dene.

Buggy' Alıntı:
Polyester kumaşlar vinil esaslı değildir. Güneşte çatlama kırılma yapmaz. Tek sıkıntısı dikişi. İğneye yapışır, makinada yürümez, elle itip kakıp dikmek zorunda kalırsın, aralıklar düzgün olmaz. Ben hem makinaya hem kumaşa bol miktarda pudra döküp öyle dikebildim, yine de dikişier çok düzgün olmadı. Numune gelirse önce makinada bir dene.
Emin,teşekkürler.Ürünlerini inceledim ve " DUCK" bezi başlığı altında 4 tanesine odaklanıp numune istedim.Şayet gönderirlerse elimde şöyle bir evirip çevirip gramaj olarak ve rüzgar yüküne dayanma açısından inceleyeceğim.Su iticiliğinden söz ediyorlar,ayrıca benim de tesbit ettiğim sprey olarak su itici ürünler var gerekirse onlardan da temin ederim.
Dikiş konusunu da sanırım aşarım çünkü makina çift transportlu;Kumaşı hem üstten ve hemde alttan itiyor.
Kumaşı az çok gözüm tutarsa ikinci bir olasılık ta her ikisini de önceden iyice ıslatıp kuruttuktan sonra şu piyasadaki parafinli branda kumaşı ile birlikte bu kumaşı çift kat olarak diker,asıl direnç ve geçirgensizliği astar gibi altta bırakacağım parafinli kumaşa ve biraz daha görselliği + ikinci bir direnç ve geçirgensizliği de dışa getireceğim bu kumaşa yükleyebilirim gibi geliyor.Tek kaygım ıslanma-kurumalar sonucu farklı çalışıp büzülme yapma olasılıkları.Her ikisini de birkaç kez iyice ıslatıp kurutmadan dikmemek gerekecektir.Belkide buna hiç gerek kalmadan salt bu kumaşın kendisi iş görebilir.
Tekrar teşekkürler.
Not: Kilit ve kapı kolları için bulduğum çanak yuvanın resimlerini mailine atmıştım onlara da bir göz atıver.

aslan28' Alıntı:
Farklı bir kumaş olarak LV Louıs vuitton kumaşı deneseniz nasıl olur?
Teşekkürler,bu tür desenli ve vinil hatta polyester esaslı kumaş pek düşünmüyorum.Öncelikli tercihim pamuklu dokuma ve parafinli branda kumaşı veya aynı tür parafinsiz fakat gramajı ağır sık dokuma olabilir su itici sprey uygulamak bir olasılık.
2500 kalite branda kumaşı var fakat renk çok kötü.Aynı yada benzeri kalite ve esasta farklı renk seçeneği sunan branda kumaşı arıyorum.

Bu kapı kolundan satan bir yer vardı. Adresi bulunca atim isterseniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1401959031480240

http://www.istanbulkilit.com/default.asp?page=urunlerimiz&ust_id=45&ktip=alt

Seyit bey,

Aradığınız kumaşın tekstildeki adı Kanvas kumaştır. Dediğiniz gibi askeri ve sporcu çantaları da bundan üretilir.

Askerde giydiğim yazlık potinim Yakupoğlu marka idi ve onda da çoğu yer bu kanvas kumaştan yapılmıştı. Dilerseniz buralardan bir yardım alın.

Ayrıca bizim Gaz69 için kanvas kumaştan dikilmiş tente satılıyor internette. İsterseniz onlarla temas kurup kumaş tedarik edip edemeyeceklerini sorarım.

osman' Alıntı:
Seyit bey,

Aradığınız kumaşın tekstildeki adı Kanvas kumaştır. Dediğiniz gibi askeri ve sporcu çantaları da bundan üretilir.

Askerde giydiğim yazlık potinim Yakupoğlu marka idi ve onda da çoğu yer bu kanvas kumaştan yapılmıştı. Dilerseniz buralardan bir yardım alın.

Ayrıca bizim Gaz69 için kanvas kumaştan dikilmiş tente satılıyor internette. İsterseniz onlarla temas kurup kumaş tedarik edip edemeyeceklerini sorarım.
Teşekkürler Osman bey.Evet Duct Canvas olarak batıda da bilinen ve dışarıda hem renk ve hemde kalınlık olarak çeşidi çok olan bir ürün.Körfez Savaşlarına kadar olan dönemde ( 2. Dünya Savaşı,Kore Savaşı,Vietnam Savaşı ) ABD malı askeri palaskalar bile bu üründü.Yani halıflex kalınlığında hatta biraz daha kalınları bile var.Batılılar bunu numaralandırmışlar ve amaca uygun renk dışında kalınlığı ve dokuma sıklığını/gramajını seçmek mümkün. Tüm sorun yurt içinde uygun gramaj ve renk konusunda kapkaranlık bir odada yürümek.Sitelerde doğru dürüst bilgilere ulaşmak mümkün olmuyor.Karşınıza ya hep sektörel ilanlar çıkıyor,ya da bildiğimiz şemsiye.kamyon tentesi,yaz bahçesi-kış bahçesi vs yapan insanlar ve onlarda bu malzemeyi zaten kullanmıyor.Yani biryerlere ulaşmak çok zor.Bu bezin 8-10-12 numarası olup üstelik parafinlenmeden kullanmak mümkün( askeri araçlarda olanlar) ama yok işte,bir türlü ulaşamıyoruz.Gerçi Emin beyin verdiği linkte bazı olasılıklar görülüyor.Onlardan numune istedim bakalım gönderirlerse inceleyip sipariş verebilirim.
Yine de sizin GAZ 69 tentesi satanlardan bilgi alabilirseniz iyi olur.Acaba ne kalınlıkta?
GAZ 69 orijinal mi? yoksa tadilat gördümü? Türkiye'ye ilk gelen seriler Orman İşletmesinde hep sekman kaynatmışlardı.Ruslar ihraç üründe kendi soğuk iklimleri dışındaki faktörleri o zaman pek dikkate almamıştı sanırım.Fakat arka kısımda oturmak keyiflidir.Adeta çekme kat gibi biraz yüksekten bir görüş alanı vardır.
İlk modellerine dikkat ederseniz Willys MA modele çok benzer.ABD zaten bu MA ların neredeyse tamamına yakınını Rusya'ya satmış.Ruslar da bu modeli esas alıp kendi GAZ üretimini başlatmışlar

ercanaslan' Alıntı:
http://www.istanbulkilit.com/default.asp?page=urunlerimiz&ust_id=45&ktip=alt

İnceliyorum çok teşekkürler.Arka tarafından yani içeriden açma mekanizması biraz sıkıntılı göründü ama şöyle bir düşündüm de bisiklet fren elceği adapte edilebilir ve açma işlemini kolaylaştırabilir gibi göründü.Buradaki pano-trafo malzemeleri satanlara bir göz atayım varsa durumu daha yakından çek etmekte fayda var.Tekrar teşekkürler.

Yok daha önceki aracımdaki hardtopta kullanılan kilit bu içtende basit açılıyor kolu kullanışlı

Sizinkinin içi tadilat yapılıp mı böyle oldu? yoksa kendi dizaynı mı böyle mandallı?Benim resimlerini incelediklerim farklı.Ancak baş parmak içi ile açılır cinsten ve yay da biraz sert olursa sıkıntı verecek gibi.Aşağıda resim ekliyorum.Oradaki siyah topuzun farklı modelleri var hep.Ancak az ileriye basit bir mekanizma ile bisiklet fren elceği işi epey kolaylaştırır diye düşündüm.Tel kapı da yerleştirmek kolay.

Tarama0001

011

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR