Boncuk Kamping; Marmaris

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ercument Ozbek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 91
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,882
Ynt: Boncuk Kamping; Marmaris

İlker Bey bugünlerde işlerim bir hayli sıkışık durumda sizi bir kaç gün sonra arayabileceğim ayrıca Uğur Abininde size selamı var dün Boncuğa gittik fırtınada agacın birisi devrilip marketin önündeki kemeri parçalamış bir tane usta bulup onu tamir ettireceğiz

Etiketler

Sevgili arkadaşlar,
Buradaki "Boncuk " yazışmaları beni biraz gerilere götürdü. 2000'li yılların başında o zamanlar yayınlanan periyodik bültenimiz Kamp Karavan da çıkan "Kızkulesinden Kızkalesine" adlı uzun yazılarımdan Boncuk ile ilgili bölümünü burada yeniden hatırlayalım dilerseniz....Bakalım on yıl kadar önceleri neler oluyormuş...

..Kıyıyı izleyen eski yol sizi,tarihi okaliptüs tüneline götürür.Çeti beline çıkarken sağa,Sedir adası tarafına sapıyoruz.Küçük bir levha,çataldan sizi yukarıya,BONCUK KAMPİNG’e yöneltir.2 km.lik ham yol için 20 dakika ayırmalısınız.”Sabrın sonu selamettir” sözünü doğruluğuna,kampingin kurulu olduğu koyu ve palmiyeleri görünce inanacaksınız.Boncuk Kamping bağımsız bir koyda,60 ‘ lı yıllarda kurulmuş.Düzenli bir park görünümündeki alanda ,özenle dikilen palmiyeler ve okaliptüs ağaçları geçen zamanın en değerli kanıtları..Duş ve tuvaletler yeterli..Sosyal tesisler, sahanın yarısına yapıldığından, arka bölüm denizi görmüyor ve kullanılmıyor.Dolayısıyla aslında büyük gibi görülen arazi karavancıların kullanım alanı dikkate alındığında küçülüyor.Yaz aylarında günübirlikçilerin arabaları ile kampçılar aynı alanı paylaştıklarından,zaman zaman sorun olabiliyor.Bu konuyu,Osman Bey ile görüştüm. Görüş ve önerilerimi ilettim. Yeri gelmişken, sayın kamp yöneticilerimizden, kampçılar ile günü birlikçileri, kesinlikle birbirlerinden ayırmalarını ve arabaların, mutlaka bir park yerinde bırakılmalarını, sağlanmasını rica ediyoruz.Boncuk’ta elektrik kutuları yeterli,su bol,deniz öğleye kadar düz,sonra çırpıntılı..Denize girerken ayağınıza birşeyler giyin.{Ya da benim yaptığım gibi terlikle yüzmeye çalışın.}Çevrede Sedir adası ve muhteşem kleopatra plajı var.Kleopatrada sakin bir günde,denize girebilmişseniz ,belki de başka hiçbir denizi bu kadar beğenmeyeceksiniz.Boncuk’tan çıkıyor ve asfalt yola kadar yine 20 dakika ayırıyoruz.Geldiğimiz yoldan Marmaris yoluna çıkıyor, Çetibeli ormanlarının arasından ,bir başka turizm cennetimiz Marmaris’e giriyoruz.İŞTE AKDENİZ!....[/i]

RÜZGAR

Abim su an yollar mükemmel geri kalanına aynen katılıyorum
birde günübirlikcileri almasalar cok süper olacak ama gecmiş senelere göre
gecen sene aralıklı olarak kıramadıkları eski müşterilerini aldılar genel olrak dah sakin
bizlerde günübirliğe kapıların acılmaması yönüne isteklerimizi cok sık iletmekteyiz ama
her güzelin bir kusuru var napalım bu güzelliğe katlanıyoruz

merhaba
Bu yaz rotamızda mutlaka boncuk camping olacak sebebi sizlersiniz,okadar güzel anlatıyorsunuzki inanın ikikere okudum ve marmariste nerde kalabiliriz diye düşünmekten vazgeçtim.inşallah orasıda kapatılmaz.

Bülent İlgen Bey Boncuk Campinge gelmek isterseniz size her konuda yardımcı olabilirim sadece gelmeden önce bana haber verin

yücel bey ilginize teşekkürler
kampla ilgili birkaç kare yollayabilirmisiniz rica etsem.

Bülent Bey bilgisayarımda meydana gelen bir arıza nedeniyle Boncuk Koyunun resimleri silinmiş durumda en kısa zamanda koya gittiğimde resimler çekip yayınlayacağım ayrıca google Boncuk Koyu diye yazıp ararsanız koyun çeşitli resimlerini görebilirsiniz

BONCUK KAMP MARMARİS

Yücel ben senein adına bendekileri yükleyeyim
14bke8y.jpg

2pzmayp.jpg

http://i39.tinypic.com/25urxpz.jpg[/IMG
[IMG]http://i44.tinypic.com/2vj244h.jpg
2hpn8sz.jpg

1rovu8.jpg

tabi gelirken mutlak oltalarınızda yanınızda olsun

BONCUK KOY BONCUK KAMPIN UYDUDAN GÖRÜNTÜLERİ

linki tıklayın

Boncuk koyu : http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=tr&msa=0&msid=111929709586429218788.00045c31c2c2804815c0b&ll=36.975884,28.21774&spn=0.01152,0.027294&t=h&z=16

İlker Bey ben Boncuk Koyunun sahibi Mustafa Merzifonlunun yeğeniyim akraba olmam nedeniyle bu bölümde detaylara girmek istemedim onun için Boncuk Koyuyla ilgili konularda akrabalık derecemi belli etmedim bakarsınız birisi akrabasının reklamını yapıyor diyebilr

Yücel ciğim -ince düşünceni anlıyorum ama bence karvan ve cadırcıların mutlak ama mutlak bu güzelliği görmesini
isterim bir doğa sever olarak Umarım yardımcı oluyorumdur
Ben google de bircok formlarda burayı tanıtıyorum.Ayrıca beni msn adresimden arayabilirsin.
Merzifon luya hürmetlerimi iletirsen sevinirim.

Bu seneki turumuz da Boncuk koyu ve Kamping'inide programimiza aldik,insallah gelecegiz.Karadenizde kamp yeri arayan arkadaslar yeni bir site:
http://www.neredennereye.com/kamp-yerleri linkine bakiniz,cok kamp yerleri bulursunuz.Karadeniz'de en az 50 tane var.Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,132
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULAR

Geri